Zapnij pasy po mistrzowsku | targowek.info

Zapnij pasy po mistrzowsku

Ogólnopolska kampania promująca bezpieczną jazdę samochodem zaczyna się od „pit-stopu” na Targówku – i to już jutro.

 

Kampania społeczna „LOTOS – Mistrzowie w pasach” poświęcona jest prawidłowemu stosowaniu pasów bezpieczeństwa oraz fotelików samochodowych w samochodach. Na wybranych kilkudziesięciu stacjach paliw Lotos w całej Polsce pojawią się „pit-stopy”, na których eksperci skontrolują, jak kierowcy i pasażerowie zapinają pasy w samochodach oraz udzielą fachowej porady.

Choć pozornie wydaje się to banalnie proste – w rzeczywistości to nie jest taka łatwa sprawa, co pokazują wyniki podobnej akcji zrealizowanej w ubiegłym roku na terenie województwa pomorskiego. Okazało się, że trudno było znaleźć poprawnie zamocowany fotelik dla dzieci! Co więcej, po skontrolowaniu 400 osób, dobrze zapięte pasy odnotowano zaledwie u ok. 10 procent z nich.

Dziecko źle zapięte spada podczas hamowania / fot. mat.prasowe
Dziecko źle zapięte spada podczas hamowania / fot. mat.prasowe

 

Dlatego akcja rusza ponownie 23 kwietnia 2015 r., a pierwszy „pist-stop” tegorocznej edycji znajdzie się tego dnia w Warszawie na Targówku, konkretnie na stacji Lotos przy ul. Radzymińskiej 160.

Już jutro eksperci poinstruują tam kierowców, jak poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie oraz właściwie zamontować foteliki. Będzie można także sprawdzić, czy w aucie jest odpowiedni fotelik, dostosowany do samochodu.

Współorganizatorką akcji jest zaangażowana mieszkanka Targówka Grażyna Strzelczak-Batkowska. Ambasadorem kampanii jest czterokrotny rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz. Kto jak kto, ale kierowcy rajdowi doskonale wiedzą, dlaczego zapinanie pasów w samochodzie jest takie ważne.

 

8 komentarzy na temat “Zapnij pasy po mistrzowsku

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 09:41

  Kampania „fotelikowa” jest ważna oczywiście,ale kolejna powinna dotyczyć także dorosłych,kierowców oraz pasażerów.Zapięte pasy to jedno,ale pasy ułożone prawidłowo,to zupełnie inna sprawa.Może jeden na trzech kierowców zakłada pasy w sposób właściwy,to jest jakiś dramat po prostu.

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 09:57

  @kwasek – wydaje mi sie, ze ta kampania obejmuje wlasnie i foteliki i doroslych. tak przynajmniej jest napisane w artykule

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 10:07

  W Polsce nagminne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa na oparciu fotela w taki sposób,żeby oszukać kontrolkę.Kolejny dramat.

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 10:13

  A kto z Was zima zapinajac pas chowa go pod kurtkę? Kladzie bezposrednio na udach? Czy zostawiacie go na śliskiej kurtce z kieszeniami pelnymi rekawic i czapek? Uszkodznie wątroby , sledziony gwarantowane….

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 11:45

  @MKA
  Ja! Biodrowa część zawsze na biodrach, nigdy na brzuchu.

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 14:06

  Kampania jest dla wszystkich. Nawet Łukasz Zagrobelny, który nie raz popierał bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jutro przyjedzie na Radzymińską, żeby jeszcze raz się edukować. Po ispekcjach zeszłego roku, okazało się, że tylko 10% osób sprawdzanych miało prawidłowo zapięte pasy :( to dramat. Słyszeliście pewnie o wypadku z zeszłego tygodnia – 4 osoby w samochodzie, tylko 1 miała zapięty pas – ta właśnie przeżyła ten wypadek :(

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 18:56

  GLOSUJ NA PASY W AUTOBUSACH

  Pasy i Super.

 • 22 kwietnia 2015 o godz. 19:54

  a to jakis obowiazek zeby wozic dzieci samochodem? jaki przyklad daje sie dzieciom? to nie wies zeby wozic dzieci do przedszkola czy szkoly.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TEGO DNIA NA TARGÓWKU