Zapnij pasy po mistrzowsku

8
Share

Ogólnopolska kampania promująca bezpieczną jazdę samochodem zaczyna się od „pit-stopu” na Targówku – i to już jutro.

 

Kampania społeczna „LOTOS – Mistrzowie w pasach” poświęcona jest prawidłowemu stosowaniu pasów bezpieczeństwa oraz fotelików samochodowych w samochodach. Na wybranych kilkudziesięciu stacjach paliw Lotos w całej Polsce pojawią się „pit-stopy”, na których eksperci skontrolują, jak kierowcy i pasażerowie zapinają pasy w samochodach oraz udzielą fachowej porady.

Choć pozornie wydaje się to banalnie proste – w rzeczywistości to nie jest taka łatwa sprawa, co pokazują wyniki podobnej akcji zrealizowanej w ubiegłym roku na terenie województwa pomorskiego. Okazało się, że trudno było znaleźć poprawnie zamocowany fotelik dla dzieci! Co więcej, po skontrolowaniu 400 osób, dobrze zapięte pasy odnotowano zaledwie u ok. 10 procent z nich.

Dziecko źle zapięte spada podczas hamowania / fot. mat.prasowe

Dziecko źle zapięte spada podczas hamowania / fot. mat.prasowe

 

Dlatego akcja rusza ponownie 23 kwietnia 2015 r., a pierwszy „pist-stop” tegorocznej edycji znajdzie się tego dnia w Warszawie na Targówku, konkretnie na stacji Lotos przy ul. Radzymińskiej 160.

Już jutro eksperci poinstruują tam kierowców, jak poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie oraz właściwie zamontować foteliki. Będzie można także sprawdzić, czy w aucie jest odpowiedni fotelik, dostosowany do samochodu.

Współorganizatorką akcji jest zaangażowana mieszkanka Targówka Grażyna Strzelczak-Batkowska. Ambasadorem kampanii jest czterokrotny rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz. Kto jak kto, ale kierowcy rajdowi doskonale wiedzą, dlaczego zapinanie pasów w samochodzie jest takie ważne.

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx