Bezdomni na Zaciszu i Elsnerowie | | targowek.info

Bezdomni na Zaciszu i Elsnerowie

Najwięcej jest ich na działkach w okolicach nowego jeziora. O coraz liczniejszych bezdomnych pisze w liście do redakcji Ola.

 

Zdjęcie z zimowej akcji strażników / fot. Straż Miejska
Zdjęcie z zimowej akcji strażników / fot. Straż Miejska

Czasami można spotkać ich w autobusie 170, czasami widać ich po prostu na ulicach. O nowym problemie Zacisza i Elsnerowa pisze w liście do redakcji Ola.

Pomyślałam że napiszę do Was o sprawie która ostatnio coraz bardziej mnie niepokoi, a nie bardzo wiem co z nią zrobić. Mieszkam na Zaciszu od dziecka, ale z czymś takim jeszcze się nie spotkałam. Po osiedlu kręci się ostatnio coraz więcej bezdomnych, mieszkają jak mi się wydaje w pozostałych po ogródkach działkowych altankach koło nowopowstałego jeziorka na Utracie.

Już nie raz ktoś zaczepiał mnie w bramie na podwórko prosząc o pieniądze,  zwykle nietrzeźwy, czasem uprzejmie, a czasem mniej… Dziś porządnie mnie wystraszył młody mocno poobijany, pijany mężczyzna, o mało nie wszedł za mną na posesję, dobrze że furtka sama się zatrzaskuje.

Raz rozmawiałam z kobietą która poprosiła mnie o pieniądze. Powiedziała mi właśnie że jest bezdomna, mieszka na działkach… Potem widziałam ją jeszcze późnym wieczorem jak ledwo szła ulicą w stronę przejazdu przez tory na Bukowieckiej.

To smutne że gdy obok wielkiego osiedla Wilno buduje się nowoczesny park z jeziorkiem,  a z drugiej strony koczują ludzie w fatalnych warunkach…

Ola

Macie podobne doświadczenia? Albo wiecie jak im pomóc inaczej niż dając pieniądze na alkohol?

Obecność bezdomnych na działkach potwierdza straż miejska. Strażnicy zimą odwiedzali nawet altanki i rozdawali ich mieszkańcom ciepłą zupę. Mieszkają tu głównie ludzie, którzy nie chcą iść do noclegowni, bo nie można tam pić alkoholu. Choć oczywiście każdy przypadek może być inny.

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Bezdomni na Zaciszu i Elsnerowie

 • 17 maja 2015 o godz. 08:58

  jak prezydentem zostanie Duda będzie panował ład i porządek. Każdy będzie miał pracę i to taką która pozwoli na wynajem mieszkania. Już zaczynam się bać kiedy rządy przejmie Kaczyński i cały kler. Wojna nieukniona!

 • 17 maja 2015 o godz. 12:58

  Jak nie chcą pomocy, bo w ośrodku nie można pić, to jak im pomóc? Nie da się, to jest ich decyzja…

 • 18 maja 2015 o godz. 05:52

  Jak im można pomóc

 • 18 maja 2015 o godz. 12:13

  Dobrze,że mają jakiś dach nad głową,chociaż te altanki a nie most na kanale.Olu,może przygarnij pod swój dach bezdomnego zamiast stukać w klawisze i oczekiwać,że ktoś inny mu pomoże.To samo „Lodzio”

 • 22 maja 2015 o godz. 09:13

  ci bezdomni powinni sobie znalezc prace(lepsza) i wziasc kredyt na 40 lat, wtedy nie byliby bezdomni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.