Co z placem zabaw na Tużyckiej i innymi projektami z budżetu?

6
Share

Pytacie nas, co dzieje się z projektami z zeszłorocznego budżetu partycypacyjnego. To odpowiadamy. Do wczoraj był czas na zgłaszanie się chętnych na budowę placów i skweru.

 

W niektórych przypadkach sprawa jest prosta. Pasy rowerowe wzdłuż „obwodnicy” Targówka są gotowe, a światło już świeci w Domku Herbacianym. Ale w wielu miejscach wciąż nic się nie dzieje. To większe projekty, do których najpierw potrzebna jest dokumentacja.

Poniżej podajemy najnowsze informacje ze stanu realizacji zadań podane przez urząd miasta:

Doposażenie bibliotek na Bródnie

Biblioteka zakupiła 9 sztuk tablic magnetycznych typu flipchart. Zostały też zakupione i dostarczone projektory oraz ekrany projekcyjne.

Siłownia przy Tużyckiej. Obok niej ma powstać plac zabaw

Siłownia przy Tużyckiej. Obok niej ma powstać plac zabaw

Budowa placu zabaw przy Tużyckiej

Opracowana została dokumentacja projektowa uzgodniona z wnioskodawcą i z zarządcą ul. Tużyckiej. Obecnie przygotowywane są kosztorysy inwestorskie oraz materiały do ogłoszenia przetargu. Złożenie ofert planowane było na wczoraj, czyli 20 maja. Po rozstrzygnięciu postępowania zostanie zawarta umowa z wykonawcą – czas realizacji z dostawą urządzeń to ok. 3 miesięcy. Czyli plac powstanie najwcześniej we wrześniu.

Kulturalna siłownia na tyłach Biedronki przy Wysockiego

Opracowana została dokumentacja projektowa uzgodniona z wnioskodawcą i Spółdzielnią Mieszkaniową Bródno. Obecnie zaproszone zostały firmy do złożenia ofert na wykonanie robót. Oferty miały wpłynąć do 7 maja. Na realizację robot i dostawę sprzętu potrzeba ok. 8 tygodni.; Po uruchomieniu siłowni, Zespół Sportu i Rekreacji zatrudni zgodnie z wnioskiem instruktora do prowadzenia zajęć na siłowni. Wydział Kultury i Promocji planuje na bieżąco zapraszać gości, tj. autorów książek, osoby czytające książki itp. Uczestnicy spotkań będą mogli wymienić się książkami, a w trakcie jednego z 8 spotkań odbędzie się kiermasz książki zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną na Targówku.

Zagospodarowanie skweru dla mieszkańców przy ul. Przecławskiej

Opracowana została dokumentacja projektowa uzgodniona z wnioskodawcą i z zarządcą ul. Przecławskiej na Elsnerowie. Obecnie przygotowywane są kosztorysy inwestorskie oraz materiały do ogłoszenia przetargu. Tak jak w poprzednim projekcie,złożenie ofert planowane było na 20 maja. Po rozstrzygnięciu postępowania zostanie zawarta umowa z wykonawcą – czas realizacji z dostawą urządzeń to ok. 3 miesięcy. Czyli znowu skwer ma być gotowy na jesieni.

Ogólnodostępne Wi Fi na Targówku

Już w lutym podpisano umowę na przygotowanie, przeprowadzenie i wdrożenie projektu. Ratusz otrzymał plan projektu wraz z dokumentacją potencjalnych punktów hotspot. Po analizie dokumentacji (położenie, dostępność dla mieszkańców, własność terenu, możliwość zasilania elektrycznego, możliwość dostępu do Internetu) Referat Informatyki przygotował listę rekomendowanych lokalizacji WiFi na Targówku Mieszkaniowym – 12 punktów. Zakłada się, że będzie możliwe utworzenie od 7 do 10 punktów WiFi. Koszty zostaną zweryfikowane po uzyskaniu informacji o urządzeniach hotspot kompatybilnych z miejskim systemem WiFi. Prowadzone są rozmowy z administratorami obiektów o udzielenie zgody na montaż urządzeń.

Zajęcia fitness – Zumba dla mieszkańców

Zajęcia już trwają, zainteresowanie jest ogromne.

 

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx