Monitoring w Parku Wiecha. Wersja 2.0 | | targowek.info

Monitoring w Parku Wiecha. Wersja 2.0

Kolejne podejście do monitoringu w Parku Wiecha. Na wysokim słupie pojawiła się nowa kamera. Ma być wpięta do miejskiego systemu monitoringu. 

O monitoringu w Parku Wiecha piszemy od kilku lat, bo od kilku lat temat poruszany jest przez mieszkańców. Ale sprawa nie jest prosta. Przynajmniej nie w naszej dzielnicy. Najpierw kamer nie było w ogóle, potem niby były, ale nikt ich nie widział, potem przeciwnie – wszyscy dostrzegli dziwaczne kamery, ale to nie był prawdziwy monitoring, tylko atrapy. Wreszcie formalnie i oficjalnie kamery bezpieczeństwa ogarnęły swoimi oczami alejki oraz zakamarki parku.

Niestety, nie powstrzymało to wandali. Mimo monitoringu spalili toy toya, a wulgarne bazgroły pojawiły się na elewacji Teatru Rampa, czyli tuż pod kamerami zamontowanymi na budynku.

Teraz mamy kolejne podejście do tego jakże trudnego zagadnienia. Kilka tygodni temu na skraju parku pojawił się słup, do którego prowadził wykop od budynku wody oligoceńskiej. To instalacja pod kamerę, która pojawiła się na słupie w ostatnich dniach.

Kamera ma być podłączona do miejskiego systemu monitoringu. Czyli podgląd przez nią będą mieli profesjonaliści pracujący 24 godziny na dobę. To duży postęp w porównaniu z poprzednim monitoringiem.

Nas zastanawia jednak, dlaczego kamera jest tylko jedna i stoi w narożniku parku. Operator ma stąd widok na siłownię plenerową i kilka ścieżek, ale raczej nie dostrzeże głównej alejki. A wandale grasują nawet tu. Ostatnio ktoś ukradł ławkę.

fot. targowek.info
fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Monitoring w Parku Wiecha. Wersja 2.0

 • 14 maja 2015 o godz. 07:44

  NIE DA SIĘ, hasło i zawołanie naszych włodarzy, które winno wisieć na drzwiach naszego ratusza.

  Ps.A jeśli jakimś cudem da się, to zostanie wykonane tanio, byle jak i na odwal się -czyli tak jak progi na Jórskiego!!

 • 14 maja 2015 o godz. 09:20

  I’m watching you.

 • 14 maja 2015 o godz. 20:20

  Dobry pomysł, bo nie będzie kradzieży chyba że pan uśpi

 • 15 maja 2015 o godz. 00:00

  o co chodzi z objazdem Malborskiej? znaki na wincentego/kondratowicza wystawili

 • 15 maja 2015 o godz. 10:04

  do ADADA – no właśnie, co tam się dzieję ? ten parking to będzie ogólnodostępny ? i po co ten objazd? mogliby zrobić w końcu przejazd do malborskiej od tej uliczki za pawilonami przy szpitalu, teraz się tak urywa wysokim krawężnikiem i trzea zawracać ludziom pod oknami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.