Nowe gwiazdy Targówka: Studio Accantus

9
Share

Śpiewają na YouTube od kilku lat, mają tysiące fanów i właśnie przebili się do ogólnopolskich mediów. Zespół z Zacisza – bardzo blisko związany z… byłą wiceburmistrz Targówka.

 

Śpiewają swoje wersje znanych piosenek Disneya i musicali, tworzą też własne utwory. Największy ich przebój, cover piosenki „Mam tę moc” w wykonaniu Sylwii Przetak, obejrzano już ponad 1,5 mln razy, wiele innych klipów ma po kilkaset tysięcy wyświetleń. W ostatnich dniach te liczby szybko rosną.

Naszą misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku w najlepszej formie

– piszą młodzi muzycy na swojej stronie internetowej.

I świetnie im to wychodzi. Posłuchajcie sami:

 

 

YouTube zna Studio Accantus od dawna, od pewnego czasu zespół też koncertuje, ale dopiero teraz dotarli do ogólnopolskich mediów. Pięć dni temu był o nich artykuł w portalu natemat.pl, a już jutro pojawią się w TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie” (około godz. 10:30).

Jednak my piszemy o Studio Accantus dlatego, że choć w skład założonego w 2009 roku zespołu wchodzi kilkunastu młodych, bardzo uzdolnionych ludzi z całej Warszawy – to „serce”, studio nagrań i siedziba główna zespołu znajduje się w naszej dzielnicy, konkretnie w garażu zamienionym na studio nagraniowe na ul. Wyspowej na Zaciszu.

I to nie koniec ciekawostek związanych z tym zespołem i z Targówkiem.

 

 

Pomysłodawcą i szefem (a także reżyserem, realizatorem dźwięku, autorem wideo oraz jednym z wykonawców) Studia Accantus jest 23-letni Bartłomiej Kozielski, syn… Doroty Kozielskiej, obecnej radnej Targówka z ramienia PO, a w poprzedniej kadencji przez chwilę nawet wiceburmistrz naszej dzielnicy.

Pani Dorota zdobyła ogólnopolską sławę (przy małej pomocy naszego portalu…) jesienią ubiegłego roku, gdy dwa dni przed wyborami samorządowymi razem z ówczesnym burmistrzem otworzyła siłownię plenerową na Zaciszu – która tuż po wyborach nagle zniknęła.

Znacznie lepiej niż ćwiczenia na siłowni wychodzi jej współpraca ze Studiem Accantus. Dorota Kozielska jest bowiem nie tylko mamą Bartłomieja, ale także autorką wielu polskich tekstów śpiewanych przez zespół!

 

Dzisiaj urodziny obchodzi osoba, dzięki której Studio Accantus ma sens, cel i duszę swojego istnienia – Dorota…

Posted by Studio Accantus on 9 listopada 2014

 

…ciekawe, ilu mieszkańców Targówka po tej informacji jeszcze bardziej polubi piosenki Studia Accantus, a ilu przestanie ich w ogóle słuchać :-)

Lecz słuchać młodych artystów z zaciszańskiego studia naprawdę warto! Choćby dla tej piosenki:

 

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx