Nowe gwiazdy Targówka: Studio Accantus | | targowek.info

Nowe gwiazdy Targówka: Studio Accantus

Śpiewają na YouTube od kilku lat, mają tysiące fanów i właśnie przebili się do ogólnopolskich mediów. Zespół z Zacisza – bardzo blisko związany z… byłą wiceburmistrz Targówka.

 

Śpiewają swoje wersje znanych piosenek Disneya i musicali, tworzą też własne utwory. Największy ich przebój, cover piosenki „Mam tę moc” w wykonaniu Sylwii Przetak, obejrzano już ponad 1,5 mln razy, wiele innych klipów ma po kilkaset tysięcy wyświetleń. W ostatnich dniach te liczby szybko rosną.

Naszą misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku w najlepszej formie

– piszą młodzi muzycy na swojej stronie internetowej.

I świetnie im to wychodzi. Posłuchajcie sami:

 

 

YouTube zna Studio Accantus od dawna, od pewnego czasu zespół też koncertuje, ale dopiero teraz dotarli do ogólnopolskich mediów. Pięć dni temu był o nich artykuł w portalu natemat.pl, a już jutro pojawią się w TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie” (około godz. 10:30).

Jednak my piszemy o Studio Accantus dlatego, że choć w skład założonego w 2009 roku zespołu wchodzi kilkunastu młodych, bardzo uzdolnionych ludzi z całej Warszawy – to „serce”, studio nagrań i siedziba główna zespołu znajduje się w naszej dzielnicy, konkretnie w garażu zamienionym na studio nagraniowe na ul. Wyspowej na Zaciszu.

I to nie koniec ciekawostek związanych z tym zespołem i z Targówkiem.

 

Studio Accantus / fot. YouTube
Studio Accantus / fot. screen YouTube

 

Pomysłodawcą i szefem (a także reżyserem, realizatorem dźwięku, autorem wideo oraz jednym z wykonawców) Studia Accantus jest 23-letni Bartłomiej Kozielski, syn… Doroty Kozielskiej, obecnej radnej Targówka z ramienia PO, a w poprzedniej kadencji przez chwilę nawet wiceburmistrz naszej dzielnicy.

Pani Dorota zdobyła ogólnopolską sławę (przy małej pomocy naszego portalu…) jesienią ubiegłego roku, gdy dwa dni przed wyborami samorządowymi razem z ówczesnym burmistrzem otworzyła siłownię plenerową na Zaciszu – która tuż po wyborach nagle zniknęła.

Znacznie lepiej niż ćwiczenia na siłowni wychodzi jej współpraca ze Studiem Accantus. Dorota Kozielska jest bowiem nie tylko mamą Bartłomieja, ale także autorką wielu polskich tekstów śpiewanych przez zespół!

 

Dzisiaj urodziny obchodzi osoba, dzięki której Studio Accantus ma sens, cel i duszę swojego istnienia – Dorota…

Posted by Studio Accantus on 9 listopada 2014

 

…ciekawe, ilu mieszkańców Targówka po tej informacji jeszcze bardziej polubi piosenki Studia Accantus, a ilu przestanie ich w ogóle słuchać :-)

Lecz słuchać młodych artystów z zaciszańskiego studia naprawdę warto! Choćby dla tej piosenki:

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Nowe gwiazdy Targówka: Studio Accantus

 • 24 maja 2015 o godz. 13:44

  co to za wieśniaki? Pewnie dostają dofinansowanie z urzędu na takie coś ..

 • 24 maja 2015 o godz. 16:11

  Dziewczyna ma piekny glos….. prosze sie wypowiadac kulturalnie.

 • 24 maja 2015 o godz. 19:45

  Artykuł super, ale dziś nie agitujemy :-)

 • 25 maja 2015 o godz. 12:36

  gdzieś mam ludzi z POPiSu.

 • 25 maja 2015 o godz. 23:08

  oni są świetni!!! :)

 • 26 maja 2015 o godz. 08:20

  Skromna grupa utalentowanych amatorów o profesjonalnym brzmieniu i możliwościach. Wymiatają fest!

 • 28 maja 2015 o godz. 00:49

  ja tez bylem w tej grupie…ale polityka nas rozdzielila.

 • 29 lutego 2016 o godz. 09:32

  Co to w ogóle za kąśliwy artykuł?
  Słucham Studia Accantus już od jakiegoś czasu, wczoraj byłam na niesamowitym koncercie w Gdańsku. Maistreamowi piosenkarze promowani przez polskie mainstreamowe media niestety bardzo często mają niewiele do zaoferowania – wiem, że generalizuję, ale zazwyczaj w Polsce promuje się tzw. "gwiazdki", które śpiewają lekkie piosenki pop z tekstami o miłości typu "ja cię kocham, ty mnie nie", albo "kochałam cię i tęsknię". Studio Accantus prezentuje prawdziwą wartość muzyczną, o czym mogłam się przekonać na wczorajszym koncercie. To utalentowani młodzi ludzie, którzy pokazali coś nowego na polskiej scenie.
  A tutaj polityka i przepychanki. Co kogo obchodzi kim jest mama Bartka Kozielskiego i w jaki sposób jest to związane z wartością grupy? "…ciekawe, ilu mieszkańców Targówka po tej informacji jeszcze bardziej polubi piosenki Studia Accantus, a ilu przestanie ich w ogóle słuchać :-)" tak, tak, warto ich słuchać, ale wiceburmistrz…
  JAKBY TO BYŁO TAKIE WAŻNE, jakby nikt w tym kraju nie żył niczym innym tylko polityką.

 • 11 czerwca 2020 o godz. 14:05

  a czy to prawda ze odszedl pawel izdebski z accantusa? Wyszurcili go?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.