Przed nami fajny weekend

10
Share

W sobotę i niedzielę sporo ciekawych wydarzeń na Bródnie i Targówku. Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu.

 

W SOBOTĘ 23 MAJA

Pchli targ i potańcówka w Parku Wiecha

Dwie imprezy w jednym: „pchli targ”, czyli bazarek na którym każdy może sprzedać jakieś niepotrzebne swoje rzeczy, oraz impreza „Wiech w Wiechu” – piknik w stylu klimatów rodem z powieści Wiecha. Początek w Parku Wiecha na Targówku o godzinie 12:00, planowane zakończenie o 20:00.

W trakcie festynu aktorzy z Teatru Rampa przygotowali interpretacje felietonów znakomitego publicysty i pisarza Stefana „Wiecha” Wiecheckiego. Będą też zbierane podpisy za nazwaniem alejek w parku Wiecha nazwiskami bohaterów jego utworów (Walerego Wątróbki, Maniusia Kitajca i innych)

Zaś od godziny 18.00 zacznie się potańcówka „na dechach”. Do tanga zagra i zaśpiewa „Kapela z Targówka”. 

 

 

Spektakl pantonimy dla dzieci i ich opiekunów

Pt. „Ważne sprawy w życiu małego człowieka” w Parku Bródnowskim – początek o godz. 14:00. Po spektaklu odbędą się krótkie warsztaty pantomimy.

 

 

 

 

 

W NIEDZIELĘ 24 MAJA

7. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”

fot. DK Zacisze

fot. DK Zacisze

Odbędzie się w Parku Bródnowskim w przyszłą niedzielę 24 maja w godzinach 12:00-20:00.

Na scenie zobaczymy 47 prezentacji w wykonaniu młodych talentów naszej dzielnicy. Będą młodsi i starsi, przedszkolaki, uczniowie i licealiści. Będą wspaniałe prezentacje wokalne, taneczne i teatralne, a poza sceną mnóstwo działań i warsztatów dla dzieci. Szczegółowy harmonogram występów znajduje się tutaj.

W 20 stoiskach będą czekać animatorzy i instruktorzy, którzy przygotowali ciekawe i rozwijające warsztaty, zajęcia i zabawy. Wszystko z myślą o dzieciach, które tę niedzielę spędzą w Parku. Stowarzyszenie KLANZA w tym roku – oprócz tradycyjnych zabaw – zaprezentuje pokazy grupy cyrkowej.

Organizatorem 7. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” jest Dom Kultury Zacisze. Targowek.info jest patronem medialnym wydarzenia.

 

 

Kiermasz rękodzieła HandMade „Po prawej stronie Wisły”

Odbędzie się niedzielę w godz. 11:00-17:00 w Spółdzielczym Domu Kultury „Lira” przy ul. Łojewskiej 3. Będzie można zakupić u rękodzielników niepowtarzalne wyroby – biżuterię, ceramikę, dodatki, rzeczy dla dzieci, maskotki etc.

 

 

 

 

 

 

Działająca (wreszcie) fontanna w Parku Wiecha /fot. targowek.info

Park Wiecha /fot. targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx