Pułapka na dzieci w piaskownicy w Parku Bródnowskim

9
Share

Ponad metrowy pręt zakopany w piaskownicy znalazły podczas zabawy dzieci naszej czytelniczki. Straż miejska rozpoczęła kontrole placów zabaw.

 

fot. Straż Miejska

fot. Straż Miejska

Nie zdziwcie się, jeśli w najbliższych dniach zobaczycie strażników miejskich przyglądających się uważnie huśtawkom i karuzelom. Specjalne patrole wyruszyły na miasto sprawdzać stan placów zabaw. Mają odwiedzić blisko tysiąc takich obiektów, w tym dziesiątki na Targówku.

W ubiegłym roku z 216 placów skontrolowanych w naszej części Warszawy (Targówek, Białołęka, Praga Północ) nieprawidłowości były na 58, czyli na co czwartym.

O tym, że kontrole są potrzebne, przekonała nas też wiadomość od czytelniczki Oli. Jej dzieci trafiły kilka dni temu w piaskownicy najpierw na końcówkę stalowego pręta, po wyciągnięciu okazało się, że ma grubo ponad metr długości.

Zobaczcie jakie cuda można znaleźć w piaskownicy w Parku Bródnowskim. Czas wziąć się za to, bo to co tam się dzieje, to woła o pomstę do nieba. Fajny placyk, ale piaskownica to brudna i niebezpieczna glina

– napisała Ola i podesłała zdjęcia:

Znalezisko nie pochodzi z tego głównego placu w Parku Bródnowskim z mapą świata na podłożu, ale z tego mniejszego, bliżej Wyszogrodzkiej.

Dzieci na szczęście nie zrobiły sobie krzywdy prętem, ale zawsze warto obejrzeć plac zanim pozwoli się na zabawę. Jeśli zauważycie usterki, można je zgłaszać przez stronę warszawa19115.pl albo pod nr tel. 19 115.

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx