Pytają o Park Wiecha. Znowu

4
Share

Od piątku zaczyna się kolejny etap konsultacji o przyszłość Park Wiecha. Tak wiemy, to nie pierwszy raz. Ale warto się zmobilizować i opowiedzieć, co nam się nie podoba w parku. 

 

Od piątku 29 do niedzieli 31 maja w godz. 10–18 na skwerze przed teatrem Rampa będzie czynny punkt konsultacyjny w ramach II etapu konsultacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu skweru im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”. W punkcie mieszkańcy będą mieli możliwość poznać na przygotowanej makiecie zaproponowane przez projektanta rozwiązania, porozmawiać oraz zgłosić swoje uwagi i propozycje.

Fragment makiety możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Makieta do konsultacji rejonu Parku Wiecha / zdjęcie Stowarzyszenie Odblokuj na Facebooku

Makieta do konsultacji rejonu Parku Wiecha / zdjęcie Stowarzyszenie OdBlokuj na Facebooku

To już drugi etap tych konsultacji (pierwszy był na jesieni), w poprzednich latach odbywały się inne konsultacje, a w parku wciąż niewiele się zmienia. Ławka zapaskudzona przez gołębie nadal jest zapaskudzona, po weekendzie wszędzie walają się śmieci.

Trzeba jednak docenić, że powoli, ale coś idzie do przodu. Pojawiła się toaleta, o którą mieszkańcy prosili od lat oraz monitoring. Dlatego zachęcamy, żeby tym razem też przejść się do parku i podpowiedzieć projektantom, czego jeszcze w nim brakuje. Efekt nie będzie widoczny od razu, ale może ktoś weźmie nasze zdanie pod uwagę.

 

 

Dodatkowo do 22 czerwca (poniedziałek) swoje uwagi można nadsyłać na adres: konsultacje@um.warszawa.pl.

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx