Rycerze, król Zygmunt, Kayah, futbol amerykański – weekend na Targówku

2
Share

W całej dzielnicy mnóstwo imprez na świeżym powietrzu. Zrobilismy dla was dokładną rozpiskę co, gdzie i kiedy (najwięcej w niedzielę).

PIĄTEK 29 MAJA 2015

Festyn „Rodzina i ja”

Imprezowy weekend zacznie się już w piątek. W godz. 14:00-19:30 w Parku Wiecha ma miejsce Festyn „Rodzina i ja”, na którym odbędą się występy taneczne, wokalne i teatralne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Targówka, a ponadto m.in. diagnostyka dla dorosłych)(pomiary cukru i ciśnienia, dietetyk, rehabilitant), kąciki plastyczne, sportowe i naukowe, zawody i konkursy sportowe.

 

SOBOTA 30 MAJA 2015

25-lecie SP nr 11 STO

Okrągły jubileusz Społecznej Szkoły Podstawowej nr 11 STO, założonej wiosną 1990 roku, odbędą się oczywiście z samej placówce, przy ul. Toruńskiej 23. Program imprezy przewiduje m.in. konkurs „Talent Show” w języku polskim i angielskim, wywiady z absolwentami „Toruńskiej”, podsumowanie 15 lat akcji „Dni ochrony serca”. Imprezę zaplanowano w godz. 11:00-14:00.

 

NIEDZIELA 31 MAJA 2015

XX Warszawski Turniej Rycerski

Wielka impreza w Parku Bródnowskim będzie trwała w godzinach 11:00-16:15. Tym razem turniej odbędzie się pod hasłem „Lisowczyk i hetman – zbawca ojczyzny czyli dziwne losy Stefana Czarnieckiego”. W planach oczywiście wiele walk rycerskich, ale nie tylko. Będa też m.in. historyczne inscenizacje i bitwy rycerskie, pokazy konne, pokazy tańców dworskich, jarmark i warsztaty rzemiosła artystycznego, animacje i zabawy dla dzieci. Dla najmniejszych będzie kucykowa zagroda i mini park rozrywki.

 

fot. www.dkswit.com.pl

fot. DK Świt

 

Orszak Króla Zygmunta III

Podczas turnieju przez Park Bródnowski przejdzie kolorowy pochód rycerzy i dwórek (około 150 uczestników, głównie z pierwszych klas szkół podstawowych) pod przewodnictwem króla Zygmunta. Dzielni rycerze i dwórki stoczą walkę z Tatarami oraz zaprezentują się pod sceną główną podczas otwarcia Turnieju o Szablę króla Zygmunta III Wazy. Orszak ruszy o godz. 10:30 z polany przy rogu ulic Chodeckiej i Wyszogrodzkiej (za komendą policji), przemarsz będzie trwał około godziny.

Koncert Muzyki Etnicznej: Kayah i nie tylko

Wkrótce po zakończeniu Turnieju Rycerskiego w Parku Bródnowskim odbędzie się koncert muzyki etnicznej „Korzenie Europy”. Koncert poprowadzi Konjo. Rozkład jazdy:
17:10 – 17:30 – Muzyczni Czarodzieje
17:40 – 18:00 – Tomasz Ostrowski&Jahiar Irani – Orient Brothers
18:10 – 18:30 – Pchełki
18:40 – 19:10 – Czeremszyna
19:20 – 19:50 – Żywiołak
20:00 – 20:30 – Criminal Tango
20.40 – 21.10 – Kapela ze wsi Warszawa
21.25 – 22.00 – Kayah & Transoriental Orchestra

 

 

Szczegółowy program XX Turnieju Rycerskiego (klinkij, żeby powiększyć)

 

Dzień Dziecka na Osiedlu Wilno

Festyn dla dzieci wystartuje o godzinie 11:00 na Placu Ostrej Bramy (róg ul. Wiernej i Zamkowej). Organizatorzy przewidzieli m.in. strefę zabaw dla najmłodszych z profesjonalnymi animatorkami, live cooking z Ewą Wójcik, która przygotuje różne ciastka, zjazd foodtrucków (m.in. Mister Teddy, Kartoflove, Freak Fish, Zapieksownia), dmuchany zamek, malowanie twarzy. Planowane zakończenie: godz. 16.

Turniej Futbolu Amerykańskiego na Polonezie

Na boisku OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej odbędą się zawody w futbolu amerykańskim juniorów. Walczą cztery drużyny, w tym dwie warszawskie: Warsaw Eagles, Warsaw Sharks, Mustangs Płock i Olsztyn Lakers. Rozkład spotkań: 10:00 – Mustangs Płock J vs Olsztyn Lakers J, 11:40 – Warsaw Eagles J vs Warsaw Sharks J, 13:50 – (mecz o trzecie miejsce w grupie), 15:30 – (mecz o pierwsze miejsce w grupie) .

Otwarty Festiwal Tortów Artystycznych

Wystawa kilkudziesięciu prac konkursowych – tortów, kwiatów cukrowych oraz babeczek i ciasteczek udekorowanych w stylu angielskim – kolorowym lukrem plastycznym.  Wystawie towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci, a  dorośli będą mogli uczestniczyć w wykładach i pokazach. Festiwal Tortów odbędzie się w tortownia.pl przy ul. Tarnogórskiej 16 w godz. 10:00 – 16:30. Uwaga, W odróżnieniu od innych wydarzeń, tutaj wstęp jest płatny: 10zł (normalny) / 5zł (dzieci do 12 lat)

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx