Sprawdź, gdzie na Bródnie jedzie tramwaj

6
Share

„Jedynka” właśnie uciekła, czy się spóźnia? W którym miejscu w tej chwili jest „trójka”? Dokładne położenie tramwaju, na który czekacie, możecie teraz sprawdzić w internecie.

 

Każdy tramwaj w Warszawie ma nadajnik GPS, dzięki któremu bez problemu można zlokalizować miejsce, w którym aktualnie się znajduje. Do tej pory jednak były to informacje zastrzeżone dla służb miejskich. Wreszcie jednak wszyscy możemy z nich skorzystać.

 

mapa_tramwaj2

Aktualną pozycję tramwajów w Warszawie – a więc i na Bródnie – można sprawdzić (także na smartfonie) na prywatnej stronie stworzonej przez miłośnika stołecznej komunikacji Piotra Klocha. Mapa znajduje się pod adresem tramwaje.kloch.net (kliknij tutaj).

Co na niej jest? To co potrzeba pasażerowi czekającemu na przystanku (np. że jeden tramwaj linii 3 już minął Rondo Żaba, a kolejny jest dopiero przy Poborzańskiej), a także informacje tylko dla największych pasjonatów – rodzaj tramwaju, numer wagonu, czy nawet numer brygady.

Strona Piotra Klocha jest przedsięwzięciem amatorskim, wyglądem mocno odstaje od nowoczesnych stron internetowych i – jak wyjaśnia na stronie sam autor:

Aplikacja stanowi projekt hobbystyczny, nie jest oficjalnym źródłem informacji i nie ma żadnego związku z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie ani Miastem Stołecznym Warszawa. Dane pochodzą z serwisu internetowego Miasta Stołecznego Warszawy.

Ale… wszystko działa jak należy. I to jest najważniejsze.

 

mapa_tramwaj1
screeny: tramwaje.kloch.net

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx