Szkoła Mieszka I współpracuje z Carrefour

7
Share

Polskie szkoły są niedostosowane do rynku pracy i tworzą bezrobotnych? Nie zawsze. Zespół szkół na Targówku i handlowy potentat tworzą wspólne klasy, po których o pracę jest dużo łatwiej.

Sklep Carrefour na Targówku / fot. CH Atrium

Sklep Carrefour na Targówku / fot. CH Atrium

Na zachodzie taka współpraca publicznych szkół i wielkich prywatnych firm jest standardem. W Polsce, niestety, to cały czas ewenement. Dlatego z ciekawością odnotowujemy taki układ w naszej dzielnicy.

W Zespole Szkół nr 34 im. Mieszka I na Targówku Fabrycznym trwa właśnie nabór do klasy wielozawodowej pod patronatem Carrefour Polska.

Uczniowie kształcący się w kierunkach: cukiernik, piekarz, sprzedawca, wędliniarz będą mieć zapewnione m.in. zajęcia praktyczne ze specjalistami z Carrefour i wizyty studyjne w placówkach firmy. Najlepsi dostaną na koniec możliwość zatrudnienia w placówkach firmy po zakończeniu nauki.

Intencją Carrefour jest rzetelne kształcenie praktyczne uczniów oraz przekazanie im wiedzy i umiejętności, które ułatwią start w karierze w branży handlowo-spożywczej w charakterze cukiernika, piekarza, sprzedawcy lub wędliniarza. Klasy patronackie Carrefour Polska zostaną uruchomione w ramach Programu Edukacyjnego Smak Kariery, realizowanego przez Carrefour przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami oraz BFS Group.

Wnioski o przyjęcie do klasy patronackiej można składać do 22 maja br. Więcej informacji na stronie szkoły oraz na stronie akcji.

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx