Co dalej z progami na Zaciszu? | | targowek.info

Co dalej z progami na Zaciszu?

Konsultacje społeczne niewiele dały. Wiemy tyle, co wcześniej: progi zwalniające na Jórskiego i Gilarskiej mają tylu przeciwników, co zwolenników. Ale są nowe pomysły.

 

Chodzi o słynne progi, które miały spowolnić ruch na popularnym skrócie między Bródnem a Radzymińską i spowolniły, ale przy okazji znienawidziło je sporo osób. Narzekają oczywiście kierowcy, którzy lubią w tym miejscy przycisnąć gaz, ale też mieszkańcy ul. Gilarskiej, którym pękają domy, możliwe że także przez progi.

Dlatego zarząd dzielnicy zdecydował, że przeprowadzi konsultacje. Było burzliwe spotkanie w szkole, były ankiety mieszkańców i co? I dalej nic nie wiadomo. Nadal jedni chcą usunięcia progów, inni ich zostawienia.

 

progi wyspowe warszawa
Progi na ulicy Gilarskiej /fot. targowek.info

 

Teraz nad problemem będzie się zastanawiał specjalnie powołany zespół , w którego skład wejdą mieszkańcy, przedstawiciele urzędu dzielnicy, reprezentanci służb mundurowych oraz osoby odpowiedzialne za organizację ruchu.

Do czasu wypracowania ostatecznej rozwiązań, zarząd dzielnicy proponuje:

– na terenie ulic Jórskiego, Gilarska, Samarytanka – zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu (określona zostanie liczba niezbędnych zabezpieczeń)
– wprowadzone zostanie nowe oznakowanie ulic
– ograniczone zostaną przejazdy pojazdów powyżej 3,5 tony z wyłączeniem komunikacji miejskiej
– prowadzone będą kontrole prędkości przez służby odpowiedzialne za kontrole ruchu drogowego.

Nam się podobają szczególnie kontrole prędkości. Od niedawna mamy nowe przepisy – wystarczy przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h i policja zabiera prawo jazdy. Przecież na Jórskiego i Gilarskiej zdarzają się auta jadące 80 km/h, a ograniczenie jest tu do… 30 km/h.

Zastanawia za to, że nikt nie mówi o najlepszym i docelowym rozwiązaniu problem: budowie ulicy Nowotrockiej. Od lat planowane jest takie połączenie św. Wincentego z Radzymińską, od lat obiecywane jest w kampaniach wyborczych i jakoś nikt z władz dzielnicy nie podejmuje tego tematu.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Co dalej z progami na Zaciszu?

 • 1 czerwca 2015 o godz. 09:32

  nie dwukrotnie, tylko o 50 kmh

 • 1 czerwca 2015 o godz. 10:51

  Moja propozycja zmiany organizacji ruchu:

  Zlikwidować pierwszeństwo na ciągu Gilarska-Jórskiego. W sytuacji gdy pierwszeństwo będzie miał kierowca wyjeżdżający z prawej strony, ruch automatycznie zwolni.Chętnych do korzystania z tego ciągu komunikacyjnego też ubędzie w związku ze znacznym zmniejszeniem się przepustowości tej trasy.

  Jak najszybciej wybudować Nowotrocką!!

 • 1 czerwca 2015 o godz. 11:43

  „…powołany zespół, w którego skład wejdą mieszkańcy, przedstawiciele urzędu dzielnicy, reprezentanci służb mundurowych oraz osoby odpowiedzialne za organizację ruchu.”

  Ten liczny zespół chyba nie będzie obradował za pieniądze podatnika? W końcu to kilka progów.

 • 1 czerwca 2015 o godz. 12:40

  W odległości 15 metrów przed każdym pojazdem powinien iść człowiek z czerwoną flagą, ostrzegający o zbliżającym się ZAGROŻENIU!!!
  To rozwiąże problem piratów drogowych, także na tzw. autostradach.

 • 1 czerwca 2015 o godz. 12:50

  @DżemsŁott słusznie, stare sprawdzone metody są najlepsze :)))

 • 1 czerwca 2015 o godz. 17:28

  Poczekamy,zobaczymy co nasi radni wymyślą. Na razie mamy podsumowanie spotkania z mieszkańcami.

  Progi spowalniające podsumowanie:
  ***

 • 1 czerwca 2015 o godz. 17:59

  ciekawe kiedy ZDM poodsłania znaki drogowe, bo w tej chwili to połowa pozasłaniana przez drzewa. Czekamy na Nowotrocką !!!!

 • 2 czerwca 2015 o godz. 09:37

  Jednym z punktów wspólnego posiedzenia Komisji Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska oraz Komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia i Inicjatyw Lokalnych Rady Dzielnicy Targówek m st. Warszawy zwołanego na dzień 9 czerwca 2015 roku są progi zwalniające.
  Godzina 16.30
  Miejsce – sala konferencyjna Urzędu Dzielnicy przy ul. Kondratowicza 20

  Porządek obrad

  1. Informacja Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy dotycząca możliwości parkowania samochodów przez mieszkańców na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy.
  2. Dyskusja na temat progów spowalniających ruch w ulicach: Jórskiego, Samarytanka, Gilarska.
  3. Dyskusja na temat bezpieczeństwa w Parku Bródnowskim i Parku Wiecha.
  4. Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w sprawie zaopiniowania uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie nadania i zmiany nazw ulic w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (dot. ul. Lewinowskiej i ul. Konarowej).
  5. Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w sprawie zaopiniowania uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie nadania i zmiany nazw ulic w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy (dot. ul. Strużańskiej).

 • 2 czerwca 2015 o godz. 09:37

  Ciąg dalszy dyskusji o progach na Komisji Infrastruktury we wtorek 9 czerwca od godz. 16.30 Zapraszam

 • 2 czerwca 2015 o godz. 15:59

  co z progami? NIC :) dalej bedziemy jezdzic środkiem muahahahah

 • 3 czerwca 2015 o godz. 08:04

  do jan:proszę czytać ze zrozumieniem,a potem wypowiadać się inteligentnie i kulturalnie,jeśli pan potrafi

 • 3 czerwca 2015 o godz. 11:09

  do Katarzyna Górska-Manczenko.

  „Porządek obrad

  1. Informacja Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy dotycząca możliwości parkowania samochodów przez mieszkańców na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy”

  Mam nadzieję że to chodzi o parkowanie w dni wolne i poza godzinami pracy urzędu ? Już teraz często brakuje tam w ciągu dnia miejsca jak trzeba coś w urzędzie załatwić ?

 • 5 czerwca 2015 o godz. 10:38

  Radny Jędrzej Kunowski zaprasza na posiedzenie Komisji Infrastruktury, czyżby chciał pokazać że jest mężczyzną odpowiedzialnym za swoje czyny?
  Czy będzie to publiczne przyznanie się do karygodnego błędu i zarazem zobowiązanie do poniesienia z własnych zasobów kosztów instalacji i rozbiórki nieszczęsnych garbów?
  A może wystarczy odwagi do złożenia mandatu radnego i dania możliwości pracy w strukturach samorządowych ludziom rozsądnym?

 • 5 czerwca 2015 o godz. 14:38

  Na środku jezdni powinny być słupki, bo obecnie progi nie spełniają swojej roli.

 • 5 czerwca 2015 o godz. 22:29

  pan Jędrzej miał mój głos w wyborach za swoją aktywność, między innymi właśnie za próbę uspokojenia ruchu na ciągu Jórskiego, Samarytanka, Gilarska. Niestety okazuje się, że głupota idiotów za kierownicą i brak wyobraźni jest porażająca i dalej tam szaleją. Gdyby HGW realizowała swoje obietnice wyborcze z 2006 roku, to dzisiaj jeździlibyśmy Nowo-trocką.

 • 18 czerwca 2016 o godz. 17:00

  Nie problem jest w konieczności zmniejszenia prędkości tylko w zużyciu zawieszenia aut. Dlaczego MZA nie chce progów na całej szerokości pasa ruchu? Bo przyspieszają zużycie pojazdów, ktoś tu napędza klientów warsztatom samochodowym. Drugą sprawą poprawiającą bezpieczeństwo powinno być wprowadzenie zakazu parkowania na ul. Gilarskiej, przecierz mieszkańcy mają garaże, a tak porzucają auta częściowo na jezdni (ograniczając przepustowość), a częściowo na i tak wąskim chodniku. Człowiek z wózkiem musi się przeciskać po parkanie. Wracając do progów korzystam często z tych ulic i nie zaobserwowałem tam nadmiernie przekraczających prędkość aut (przed montażem progów).Raczej powinny być zastosowane przed samymi przejściami dla pieszych, a nie na całej długości jezdni i dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.