Dom Development zbuduje nowe osiedle na Bródnie

32
Share

Duży teren wzdłuż Głębockiej między centrum handlowym a osiedlem trafił w ręce dobrze znanego u nas dewelopera. To przybliża nas do rozpoczęcia budowy osiedla na 750 mieszkań.

 

To jeden z ostatnich tak dużych, niezabudowanych terenów na Bródnie. Chodzi o krzaki rosnące wzdłuż kanałku po drodze do centrum handlowego Targówek. Sporo osób chodzi tędy pieszo, bo jest tu droga, która urywa się kilka metrów przed Malborską.

Dom Development – m.in. deweloper Osiedla Wilno na Elsnerowie – poinformował w komunikacje giełdowym, że połączył się ze spółką Divina, a Gazeta Stołeczna podała kulisy transakcji: spółka jest właścicielem gruntu przy Głębockiej, na którym można wybudować 750 mieszkań. Dom Development zapowiada jednocześnie, że z działki wydzielony zostanie i przekazany dzielnicy za symboliczną złotówkę grunt pod budowę szkoły.

Deweloperzy od dawna szykowali się do zabudowy tego terenu. Już w 2007 roku w pracowni architektonicznej Czuba Latoszek powstała koncepcja zagospodarowania z centralnym ringiem w środku osiedla.

tivoli_04

Nieaktualna już koncepcja zagospodarowania terenu według pracowni Czuba Latoszek. W prawym górnym rogu jest Lasek Bródnowski

 

Te plany trzeba jednak zweryfikować, bo w 2013 roku Rada Warszawy przyjęła miejscowy plan zagospodarowania dla tego terenu. Dokument dopuszcza zabudowę wielorodzinną o wysokości do 16 metrów bliżej kanałku [działka 10 MW(U)], a przy Głębockiej oprócz niskich bloków trzy 40 metrowe wieżowce [działka 11 MW/U]. Szkoła ma się znaleźć w narożniku Malborskiej z kanałkiem [działka 12 U-O].

 

plan_glebocka

 

 

Przypomnijmy, że ratusz planuje przedłużenie w tym miejscu promenady nad kanałkiem. Dziś ciąg spacerowy kończy się przy skwerze z kurhanem, a docelowo ma biec prawą stroną kanałku do Trasy Toruńskiej. W ubiegłym roku ogłoszono już nawet przetarg na koncepcję, ale na razie sprawa utknęła w miejscu.

Wzdłuż kanałku w kierunku Trasy Toruńskiej dziś nie ma nawet ścieżki / fot.targowek.info

Wzdłuż kanałku w kierunku Trasy Toruńskiej dziś nie ma nawet ścieżki / fot.targowek.info

32
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx