Druga część frezowania św. Wincentego dopiero pod koniec wakacji

14
Share

…albo i później. Informacje urzędników znów rozminęły się z rzeczywistością.

 

Wyczekiwany od lat remont frezowanie św. Wincentego, jednej z najważniejszych ulic w całej naszej dzielnicy, nie przebiegnie tak szybko i sprawnie jak dotąd się wydawało.

Po ekspresowej wymianie nawierzchni w zeszły weekend na połówce ulicy na Bródnie – pomiędzy Kondratowicza i boczną bramą Cmentarza Bródnowskiego – mieszkańcy (z nami włącznie) oczekiwali, że zgodnie z zapowiedziami urzędników położona na Targówku druga połowa ulicy – od cmentarza do ronda Żaba – będzie frezowana tydzień później, czyli już od dzisiejszego wieczoru. Komunikat na stronie internetowej Urzędu Warszawy wciąż to zapowiada.

Nic z tych rzeczy.

Zaniepokojeni brakiem przygotowań do dalszego ciągu inwestycji zapytaliśmy u źródła, czyli w zlecającym remonty stołecznych dróg Zarządzie Dróg Miejskich. I co się okazuje? Frezowanie drugiej połówki św. Wincentego jest jeszcze kwestią odległej przyszłości! Prawdopodobnie nastąpi w drugiej połowie sierpnia, a być może i jeszcze później.

 

Pełen dziur odcinek ul. św. Wincentego na Targówku jeszcze poczeka na wymianę nawierzchni / fot. targowek.info

Pełen dziur odcinek ul. św. Wincentego na Targówku jeszcze poczeka na wymianę nawierzchni / fot. targowek.info

 

Dlaczego? Bo ZDM tak sobie zaplanował.

W najbliższy weekend nie planujemy na ul. św. Wincentego żadnych prac. Ciąg dalszy robót nastąpi w lipcu

– mówi targowek.info Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Ale w lipcu wcale nie będzie wymieniana nawierzchnia głównej jezdni, tylko elementy drogi poza nią – czyli chodniki, krawężniki, nawierzchnia w zatokach na przystankach autobusowych itp. Frezowanie samej ulicy będzie dopiero wtedy, gdy te powyższe „poboczne” prace będą zrobione. Dokładnego terminu jeszcze nie ma, ale zapewne będzie to końcówka wakacji.

To co już jest ustalone, to że frezowanie pozostałego odcinka św. Wincentego będzie rozbite na dwa etapy, w dwa kolejne weekendy

– dodaje pani Karolina.

ZDM jest też przygotowany na ew. opóźnienie intwestycji (co w Warszawie nie jest niestety rzadkością).

Jedno jest pewne: wszystkie prace na ul. św. Wincentego muszą zakończyć się przed 1 listopada, czyli przed uroczystościami Wszystkich Świętych

– informuje portal targowek.info Karolina Gałecka.

I w zasadzie ten 1 listopada jest jedyną pewną datą w niekończącej się epopei remontu jednej z najważniejszych ulic Targówka.

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx