Dzień otwarty i rajd zabytkowych samochodów z Muzeum Komunikacji | | targowek.info

Dzień otwarty i rajd zabytkowych samochodów z Muzeum Komunikacji

Już w sobotę pierwsza w tym roku okazja, żeby odwiedzić najfajniejsze muzeum w dzielnicy. Oprócz zabytkowych pociągów, zobaczycie tez zabytkowe samochody.

Zabytkowe samochody na tle zabytkowego pociągu / fot. Muzeum Komunikacji.
Zabytkowe samochody na tle zabytkowego pociągu / fot. Muzeum Komunikacji.

Muzeum Komunikacji zaprasza w sobotę na dzień otwarty. Będzie można obejrzeć m.in. zabytkowy pociąg elektryczny i parowóz parowóz typu Ty2-1279 i inne urządzenia kolejowe. Ale w tym dniu muzeum to nie tylko pociągi.

Także w sobotę z Muzeum Komunikacji wyrusza I Rajd Królewski pojazdów zabytkowych. Trasa nie jest długa, bo automobile pojadą tylko do Legionowa, więc kierowcy nie będą się śpieszyć. Będzie można podziwiać pięknie odrestaurowane fiaty 125p, ale też wiele jeszcze starszych aut.

Początek o godz. 10. Podczas dnia otwartego odbędzie się aukcja przedmiotów kolekcjonerskich i części motoryzacyjnych, z której dochód zasili fundusz remontu siedziby Muzeum.

Muzeum Komunikacji znajduje się w dawnym garażu drezyn przy ul. Pożarowej 2. Trzeba skręcić w Pożarową, jechać do samych torów i tam w lewo w gruntową drogę. Dojazd wygląda tak:

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Dzień otwarty i rajd zabytkowych samochodów z Muzeum Komunikacji

 • 5 czerwca 2015 o godz. 20:36

  Muzeum przypomina skup złomu. Zbieranina byle czego aby tylko było stare. Mimo to życze powodzenia w zbudowaniu naprawde ciekawego miejsca.

 • 8 czerwca 2015 o godz. 18:10

  droga też chyba należy do eksponatów

 • 8 czerwca 2015 o godz. 21:53

  Każda incjatywa Dobra !

 • 13 czerwca 2015 o godz. 23:26

  Ale w jakich godzinach było otwarte ,to już nikt nie podał.!!! A O 14.30 JUŻ BYŁO ZAMKNIĘTE NA GŁUCHO !!!!! To do du*py taka impreza ,jak się tam idzie a to ” złomowisko” zamknięte!!!

 • 28 marca 2018 o godz. 13:31

  Fajnie się czyta. Pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.