Kilka szczegółów o remoncie linii tramwajowej na Bródnie

16
Share

Aczkolwiek wszystkiego jeszcze nie wiemy.

 

Tak jak mieszkańcy Targówka mieli swój komunikacyjny armageddon podczas budowy – a potem otwarcia – II linii metra na placu Wileńskim, tak mieszkańcy Bródna z niepokojem czekają na swoją własną komunikacyjną katastrofę: wielką modernizację jedynej linii tramwajowej w dzielnicy, prowadzącej na Żerań Wschodni.

Pisaliśmy już w lutym na targowek.info, że remont obejmie m.in. przebudowę odcinków torowiska, platform przystankowych, przejazdów drogowych – i że prawdopodobnie ruch tramwajów będzie całkowicie zamknięty pomiędzy 1 sierpnia, a 5 października 2015 r.

Prawdopodobnie – ale nie na pewno.

 

Tramwaj na Bródnie /fot. targowek.info

Tramwaj na Bródnie /fot. targowek.info

 

W czerwcu radny dzielnicy Jędrzej Kunowski próbował „pociągnąć za język” Zarząd Transportu Miejskiego w sprawie szczegółów tego remontu. W oficjalnej odpowiedzi na jego interpelację dowiadujemy się jednak, że… dokładny termin modernizacji wciąż nie jest jeszcze znany! Może to więc być sierpień-październik, ale wcale nie musi.

W związku z tym ZTM nie ma jeszcze gotowego projektu organizacji ruchu wokół zamkniętego odcinka torów.

Ale za to udało się ustalić coś innego: w miejsce zawieszonych na czas remontu czterech linii tramwajowych Bródno dostanie dwie nowe, zastępcze linie autobusowe. Jedna z nich będzie dowoziła pasażerów do tramwajów przy rondzie Starzyńskiego, a druga do metra przy pl. Wileńskim.

Zamiast czterech tramwajów będą więc dwa autobusy. I żaden z nich nie przekroczy Wisły. Nie jesteśmy pewni, czy takie rozwiązanie ucieszy mieszkańców Bródna…

 

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx