Kilka szczegółów o remoncie linii tramwajowej na Bródnie | | targowek.info

Kilka szczegółów o remoncie linii tramwajowej na Bródnie

Aczkolwiek wszystkiego jeszcze nie wiemy.

 

Tak jak mieszkańcy Targówka mieli swój komunikacyjny armageddon podczas budowy – a potem otwarcia – II linii metra na placu Wileńskim, tak mieszkańcy Bródna z niepokojem czekają na swoją własną komunikacyjną katastrofę: wielką modernizację jedynej linii tramwajowej w dzielnicy, prowadzącej na Żerań Wschodni.

Pisaliśmy już w lutym na targowek.info, że remont obejmie m.in. przebudowę odcinków torowiska, platform przystankowych, przejazdów drogowych – i że prawdopodobnie ruch tramwajów będzie całkowicie zamknięty pomiędzy 1 sierpnia, a 5 października 2015 r.

Prawdopodobnie – ale nie na pewno.

 

Tramwaj na Bródnie /fot. targowek.info
Tramwaj na Bródnie /fot. targowek.info

 

W czerwcu radny dzielnicy Jędrzej Kunowski próbował „pociągnąć za język” Zarząd Transportu Miejskiego w sprawie szczegółów tego remontu. W oficjalnej odpowiedzi na jego interpelację dowiadujemy się jednak, że… dokładny termin modernizacji wciąż nie jest jeszcze znany! Może to więc być sierpień-październik, ale wcale nie musi.

W związku z tym ZTM nie ma jeszcze gotowego projektu organizacji ruchu wokół zamkniętego odcinka torów.

Ale za to udało się ustalić coś innego: w miejsce zawieszonych na czas remontu czterech linii tramwajowych Bródno dostanie dwie nowe, zastępcze linie autobusowe. Jedna z nich będzie dowoziła pasażerów do tramwajów przy rondzie Starzyńskiego, a druga do metra przy pl. Wileńskim.

Zamiast czterech tramwajów będą więc dwa autobusy. I żaden z nich nie przekroczy Wisły. Nie jesteśmy pewni, czy takie rozwiązanie ucieszy mieszkańców Bródna…

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Kilka szczegółów o remoncie linii tramwajowej na Bródnie

 • 30 czerwca 2015 o godz. 09:00

  puśmy zastępczo tramwaje wysockiego. chociaż do bartniczej albo do bazyliańskiej. przepraszam, ale bez tramwajów ja ronda żaba nie widzę!.

 • 30 czerwca 2015 o godz. 12:37

  mam nadzieję że na Wysockiego będzie BUS PAS!

 • 30 czerwca 2015 o godz. 12:41

  Nie wiem k*** gdzie ten buspas

 • 30 czerwca 2015 o godz. 17:08

  No to już całe Odrowąża stanie rano, do samej Chodeckiej…i tak stoi :(

 • 30 czerwca 2015 o godz. 17:18

  Mam świetny pomysł. Skasujmy tory na Bródno a w zamian puścimy autobusy. Ludzie na pewno się ucieszą.

 • 30 czerwca 2015 o godz. 20:17

  szkoda ze nie sa podane dokladne trasy autobusow. beda zaczynac z podgrodzia czy moze az z zerania wchodniego bo cos tam na pewno bedzie jezdzic. na pewno warto by stworzyc szczytowa linie ekspresowa podgrodzie-wilenski bo przeciez wiele. osob podjezdza do tramwajow bo te nie stoja w korkach, czego linie zastepcze nie zapewnia.

 • 1 lipca 2015 o godz. 08:07

  A to już zupełnie chore. Zabierać tramwaj od sierpnia do października gdy nadchodzi rok szkolny. Busha? Ja się pytam GDZIE? Przez cmentarz???

 • 1 lipca 2015 o godz. 09:40

  i tak skasują wszystko jak bedzie metro od strony kondratowicza…. zacznijmy sie przyzwyczajac

 • 1 lipca 2015 o godz. 09:44

  Ludzie ogarnijcie się przecież to nie pierwszy raz jak są robione remonty na torach Zawsze były dwie linie zastępcze z dobrą częstotliwością i jakoś to funkcjonowało To i teraz też będzie dobrze Jest takie powiedzenie ,,Krowa która dużo ryczy mało mleka daje,, i tu jest właśnie to samo krzyczycie jak jeszcze nie ma szczegółów poczekajmy aż będą szczegóły zmian i wtedy dopiero podnieść można alarm

 • 1 lipca 2015 o godz. 11:01

  Ciekawe jak pokonamy już istniejący przy jeżdżących tramwajach korek na Odrowąża?! Od 7:00 rano ani przez Most Grota ani przez Rondo Żaba (autobusem) nie można się wydostać z Bródna. Więc o jakim zastępstwie mówimy?!? Korki będą trzy razy takie…!!! :(

 • 1 lipca 2015 o godz. 22:52

  Całkowicie chore! Logiczne byłoby zaczekać z tak dużym remontem do czasu budowy II linii metra w tych okolicach! Autobusem nie wyjedziemy z Bródna!

 • 3 lipca 2015 o godz. 00:00

  Powinno być takie pojedyncze torowisko ułożone jak na stare bemowo kiedyś jeżdził tramwaj w jedną stronę a potem zawracał

 • 9 lipca 2015 o godz. 11:00

  to powinno być robione w momencie otwarcia już mostu Grota, a tak teraz od września na Wincentego, Wysockiegi I Odrowąża będzie tragedia. Jak rano około godziny 7:oo tramwaje jeżdżą co 3 minuty I jak dojedzie tyle samo autobusów to będzie koniec świata na Bródnie.

 • 16 lipca 2015 o godz. 14:53

  Te dwa autobusy to naprawdę świetny pomysł. Tym bardziej że będą jeździć Odrowąża, która od Budowlanej i tak stoi w korku aż do Żaby, a potem od Żaby do Starzyniaka taki sam mega korek. W ogóle termin jest świetnie wybrany. Mogłoby się wszystko zacząć w lipcu na dwa miesiące wakacji ale po co ?

 • 19 lipca 2015 o godz. 23:24

  Może jedynie zastępcze linie powietrzne rozwiązałyby tą chorą sytuację!!!Samolot czy śmigłowiec?

 • 23 lipca 2015 o godz. 00:26

  Najlepiej to jak by torowisko zostało odbudowane od nowa w formie torowiska jakie jest na Tarchominie. Jest tam zielone torowisko na dodatek BARDZO CICHE!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.