Klapa remontu Malborskiej | | targowek.info

Klapa remontu Malborskiej

Miał być piękny równy asfalt – jest rozgrzebana budowa i autobusy przeciskające się po wertepach między robotnikami.

 

Kiedy w sobotę w południe zajrzeliśmy na remont ulicy Malborskiej, życzliwie podśmiewaliśmy się na facebooku z raczej leniwego tempa pracy. Upał był jednak taki, że niewielki ruch na inwestycji nie wzbudził naszych podejrzeń.  Choć najwyraźniej powinien.

 

Odnawianie nawierzchni Malborskiej idzie raczej leniwie. Choć w taki upał to nie dziwota….

Posted by Targówek Info on 13 czerwca 2015

 

 

Zgodnie z oficjalnymi komunikatami dziś rano, po weekendowym zamknięciu i remoncie, na Malborskiej pomiędzy kanałkiem a ul. św. Wincentego powinna już być nowa równa nawierzchnia, a ciągnąca się od maja inwestycja (budowa kanalizacji, chodnika, parkingu, nowa jezdnia) powinna być zakończona.

Nic z tych rzeczy. W poniedziałek rano ulica wygląda prawie tak samo w sobotę w południe: stara nawierzchnia zerwana, nowej ani śladu, garstka robotników dłubie w jednym końcu ulicy.

 

Malborska "po remoncie" / fot. targowek.info
Malborska „po remoncie” / fot. targowek.info

 

Jedyna różnica: po połowie drogi puszczono w jednym kierunku ruch, więc samochody osobowe i miejskie autobusy przeciskają się po rozgrzebanej ulicy, lawirując między ograniczającymi przejazd pachołkami, robotnikami oraz maszynami budowlanymi.

Mowiąc krótko: mimo zamknięcia ulicy weekend został zmarnowany. Nie ma nowej jezdni, nie ma dojazdu do parkingów. Dlaczego? Jeszcze nie wiadomo.

Wiadomo za to, że w związku z tym czeka nas jeszcze jedno zamknięcie Malborskiej – żeby wreszcie tę nawierzchnię w końcu położyć…

 

Z powodu nieudanego remontu samochody na Malborskiej muszą jeździć po placu budowy / fot. targowek.info
Dziś na Malborskiej samochody muszą jeździć po placu budowy / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Klapa remontu Malborskiej

 • 15 czerwca 2015 o godz. 10:38

  To zemsta ZDM za odwołanie szefowej :P

 • 15 czerwca 2015 o godz. 11:32

  eeetam robicie tanią sensację, większość inwestycji drogowych w Polsce tak wygląda (piszę większość, proszę nie liczyć remontu AK) :-)

 • 15 czerwca 2015 o godz. 11:59

  Co Państwo wybieracie:sknocona robota na łapu-capu czy solidnie wykonany remont przedłużony o kilka dni???Nie stwarzajmy problemów, na prawdę nie warto.

 • 15 czerwca 2015 o godz. 12:22

  Wybieramy solidną robotę wykonaną w zakładanym terminie.

 • 15 czerwca 2015 o godz. 13:34

  Co ty Anna wygadujesz na jakie łapu-capu? Ten remont powinien być solidnie wykonany w terminie bez żadnego wydłużania. Gdyby robota szła tak jak powinna nie byłoby żadnej obsuwy. W najbliższy weekend mamy zamknięcie Wincentego. Ciekawe czy uda się otworzyć w poniedziałek?

 • 15 czerwca 2015 o godz. 14:08

  Jak to nic nie wiecie? przecież cała ulica zostanie przerobiona na ściężkę rowerową aby uspokoić ruch….

 • 15 czerwca 2015 o godz. 18:17

  LOOP – Spoko mi to rozwiązanie pasuje, nie będzie w końcu strasznego hałasu który wyzwala Gigantyczny PIARD motocyklistów. Ich jajka pewnie są sine od tego dźwięku który co dzień kaleczy moje uszy.

 • 15 czerwca 2015 o godz. 21:14

  sciezka rowerowa plus tramwaj-tak powinna wygladac malborska. Wielu ludziom oszcedziloby to wstydu

 • 15 czerwca 2015 o godz. 22:40

  To jest w Wawie normalne. Niedokończony remont Trasy Toruńskiej. Pozostawiony na lata syf przy blokach nr 80, 82, 84. To jest właśnie fachowość ludzi z ZDM. Mieszkańcy Malborskiej z kijami powinni nad nimi stać, gyż inaczej partacze nigdy nie skończą tego remontu.

 • 15 czerwca 2015 o godz. 23:07

  A tak już znowu poważniej. Muszę sprawdzić kto jest inwestorem. Trzeba sprawdzić kto wydaje warunki na zajęcie pasa drogowego, jak to jest kontrolowane przez zarządcę drogi, jak jest obwarowane naruszenie ustalonego harmonogramu. Może jestem idealistą. A może nie i uda się choć w tak prostym przypadku ustalić winnego zamieszania.

 • 15 czerwca 2015 o godz. 23:27

  przecież wiadomo kto jest inwestorem, to ci co budowali osiedle obok. Nowa nawierzchnia nie została położona, bo przez weekend nie pracowali (kręciły się 2 osoby). Wyszło też że chodnik ten po drugiej stronie będzie poniżej poziomu drogi, a tak być nie może, bo niebezpiecznie i będzie zbierać wodę.

 • 16 czerwca 2015 o godz. 09:11

  @Marti

  Przebudowa Toruńskiej nie jest w gestii ZDM tylko GDDKiA.

 • 16 czerwca 2015 o godz. 09:34

  typowe:polaczki narzekaczki,ciągle im źle,wszystko be,złe peło,złe słoiki,zły kościół,brrr,ale motłoch

 • 16 czerwca 2015 o godz. 09:54

  [ANNA napisał(a):]
  [Co Państwo wybieracie: …]

  W moim słowniku pojęcie porządna robota równa się między innymi dotrzymanie terminu.

  Babranie się z prostym tematem tyle czasu i jeszcze nie wykonanie roboty na czas świadczy po prostu o tym że robią to partacze i nic dobrego jakościowo z tego nie będzie. Korki i bałagan potrwają jeszcze 1-2 tygodnie a może miesiące …

 • 16 czerwca 2015 o godz. 10:27

  do Wolly. A z czego mamy się cieszyć, że ulica rozwalona, częściowo zamknięta,a na budowie nikogo nie ma ? Rozumiem, że jakbyś miał własną firmę i pracownicy by nie przychodzili do pracy, to byś nie narzekał (bo to takie polskie) tylko byś się cieszył, bo na liście płac figurują !

 • 16 czerwca 2015 o godz. 12:57

  Wymieniają nawierzchnię na całej malborskiej, czy tylko od mostku do głębockiej? Analizując mapkę nie jest to jednoznaczne ;p

 • 19 czerwca 2015 o godz. 07:55

  Kilka lat temu, góra cztery, też Malborska była zamknięta na remont

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.