Malborska będzie trzeci raz zamknięta. Burmistrz wyjaśnia co się dzieje | | targowek.info

Malborska będzie trzeci raz zamknięta. Burmistrz wyjaśnia co się dzieje

Winna „stara masa bitumiczna”. Z jej powodu w weekend na Bródnie zderzą się ze sobą dwa remonty ulic.

 

O kłopotach przy remoncie Malborskiej pisaliśmy już w poniedziałek. Zgodnie z początkowym planem po zamknięciu tej ulicy w ostatni weekend 13-14 czerwca, na Malborskiej (pomiędzy kanałkiem a skrzyżowaniem św. Wincentego/Głębockiej) powinna już być nowa równa nawierzchnia, a ciągnąca się od maja inwestycja – budowa kanalizacji deszczowej, chodnika, parkingu i nowej jezdni – powinna być zakończona.

Ale tak się nie stało. Przez cały weekend na inwestycji pracowała tylko garstka robotników i w poniedziałek nie było ani starej nawierzchni, ani nowej. Za to po wertepach puszczono w jednym kierunku ruch samochodów i autobusów.

 

Malborska "po remoncie" / fot. targowek.info
Remont Malborskiej potrwa dłużej niż planowano / fot. targowek.info

 

Wczoraj po południu sytuację wreszcie wyjaśnił wiceburmistrz Targówka Grzegorz Gadecki.

Uprzejmie informujemy, że zaplanowany remont nawierzchni jezdni ul. Malborskiej został przedłużony i zostanie zakończony w weekend 19-21 czerwca. Z uwagi na bardzo zły stan starej masy bitumicznej, która po wielokrotnych naprawach, przeprowadzanych w latach ubiegłych ma nierównomierną grubość, zaistniała konieczność wykonania dodatkowego frezowania. Z tej przyczyny remont zostanie zakończony w najbliższy weekend.

– informuje burmistrz Gadecki. I dodaje:

Firma realizująca remont ul. Malborskiej przeprasza mieszkańców za wynikłe utrudnienia.

Przeprosiny przeprosinami, ale nadprogramowe przedłużenie tej inwestycji spowoduje „zderzenie” remontu Malborskiej z rozpoczęciem długo wyczekiwanego frezowania ul. św. Wincentego. Wzdłuż ulicy już stoją tablice informujące o zamknięciu św. Wincentego w ten sam weekend 19-22.06. (tj. od piątku wieczorem do poniedziałku rano). Trwają też już prace przygotowawcze – np. budowa wysepek na przejściach dla pieszych.

 

Informacja o nadchodzącym frezowaniu /fot. targowek.info

 

Chyba, że… z powodu Malborskiej remont św. Wincentego zostanie opóźniony po raz kolejny.

Początkowo obliczona na trzy weekendy inwestycja miała się zacząć już 13 czerwca, ale została przełożona o tydzień – prawdopodobnie właśnie z powodu zamknięcia Malborskiej, która powinna być ważnym objazdem zamkniętej św. Wincentego. Czy teraz sytuacja się powtórzy? Dowiemy się wkrótce.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Malborska będzie trzeci raz zamknięta. Burmistrz wyjaśnia co się dzieje

 • 17 czerwca 2015 o godz. 10:59

  A co jeśli na Wincentego też trzeba będzie frezować głębiej? ;-)
  Dobrze, że cyrk przyjechał :-)

 • 17 czerwca 2015 o godz. 11:40

  Jak by frezowali porządną maszyną a nie maszyną do chodników oraz jak by w sobotę o 9 nie przychodzili na piwko a także pracowali dłużej niż do 16 to by zdarzyli wszytko zrobić a tak pier***nik jest od 3 tygodni.

 • 17 czerwca 2015 o godz. 12:30

  Bzdura. Malborska nie będzie żadnym objazdem Wincentego bo frezowanie będzie od Kondratowicza w kierunku cmentarza. W stronę Malborskiej frezowania nie będzie, zatem remont Malborskiej nie będzie tu kolidował gdyż na tym odcinku Wincentego będzie przejezdna.

 • 17 czerwca 2015 o godz. 13:24

  Niech zamykają nawet całe osiedle. Wolę przez weeknd nie wyjechać niż jeździć po dziurach.

 • 17 czerwca 2015 o godz. 13:44

  bedzie objazd skarba z kur z przesiadka w E7

 • 17 czerwca 2015 o godz. 16:19

  absurdem jest jednoczesny remont tramwajow i wincentego.

 • 17 czerwca 2015 o godz. 20:46

  Zrobić objazd przez bemowo … :)

 • 18 czerwca 2015 o godz. 08:29

  Poproście Czechów. Oni pokazali jakbsie remontuje. Ale nasze matołki nawet nie potrafią czerpać z doświadczenia innych. Ciekawe czy św. Wincentego oddadzą do listopada. I ile będzie niedoróbek.

 • 18 czerwca 2015 o godz. 22:20

  Przecież tm się NIC a NIC nie dzieje i na 100% w ciągu najbliższego weekendu nie zakończą prac, reszta brzmi jak ściema ku nadziei :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.