Malborska będzie trzeci raz zamknięta. Burmistrz wyjaśnia co się dzieje

9
Share

Winna „stara masa bitumiczna”. Z jej powodu w weekend na Bródnie zderzą się ze sobą dwa remonty ulic.

 

O kłopotach przy remoncie Malborskiej pisaliśmy już w poniedziałek. Zgodnie z początkowym planem po zamknięciu tej ulicy w ostatni weekend 13-14 czerwca, na Malborskiej (pomiędzy kanałkiem a skrzyżowaniem św. Wincentego/Głębockiej) powinna już być nowa równa nawierzchnia, a ciągnąca się od maja inwestycja – budowa kanalizacji deszczowej, chodnika, parkingu i nowej jezdni – powinna być zakończona.

Ale tak się nie stało. Przez cały weekend na inwestycji pracowała tylko garstka robotników i w poniedziałek nie było ani starej nawierzchni, ani nowej. Za to po wertepach puszczono w jednym kierunku ruch samochodów i autobusów.

 

Malborska "po remoncie" / fot. targowek.info

Remont Malborskiej potrwa dłużej niż planowano / fot. targowek.info

 

Wczoraj po południu sytuację wreszcie wyjaśnił wiceburmistrz Targówka Grzegorz Gadecki.

Uprzejmie informujemy, że zaplanowany remont nawierzchni jezdni ul. Malborskiej został przedłużony i zostanie zakończony w weekend 19-21 czerwca. Z uwagi na bardzo zły stan starej masy bitumicznej, która po wielokrotnych naprawach, przeprowadzanych w latach ubiegłych ma nierównomierną grubość, zaistniała konieczność wykonania dodatkowego frezowania. Z tej przyczyny remont zostanie zakończony w najbliższy weekend.

– informuje burmistrz Gadecki. I dodaje:

Firma realizująca remont ul. Malborskiej przeprasza mieszkańców za wynikłe utrudnienia.

Przeprosiny przeprosinami, ale nadprogramowe przedłużenie tej inwestycji spowoduje „zderzenie” remontu Malborskiej z rozpoczęciem długo wyczekiwanego frezowania ul. św. Wincentego. Wzdłuż ulicy już stoją tablice informujące o zamknięciu św. Wincentego w ten sam weekend 19-22.06. (tj. od piątku wieczorem do poniedziałku rano). Trwają też już prace przygotowawcze – np. budowa wysepek na przejściach dla pieszych.

 

Informacja o nadchodzącym frezowaniu /fot. targowek.info

 

Chyba, że… z powodu Malborskiej remont św. Wincentego zostanie opóźniony po raz kolejny.

Początkowo obliczona na trzy weekendy inwestycja miała się zacząć już 13 czerwca, ale została przełożona o tydzień – prawdopodobnie właśnie z powodu zamknięcia Malborskiej, która powinna być ważnym objazdem zamkniętej św. Wincentego. Czy teraz sytuacja się powtórzy? Dowiemy się wkrótce.

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx