„Moda na odblaski” zaszaleje na Targówku

3
Share

Bezpieczeństwa nigdy za wiele. Dziś dzieci z naszej dzielnicy będą się uczyć bezpiecznego poruszania po drogach.

 

plakat_odblaskiZa chwilę będą wakacje i dzieci zaczną podróżować po całej Polsce – dlatego dziś uczniowie szkół podstawowych z Targówka wezmą udział w programie „Moda na odblaski”, ucząc się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Program „Moda na odblaski” to akcja wpisująca się w nowe regulacje prawne, które od końca sierpnia 2014 roku zobowiązują nie tylko dzieci, ale i dorosłych do używania elementów odblaskowych od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 42 zaprosiła do udziału w programie prewencyjnym wybranych uczniów ze wszystkich 11 szkół podstawowych z rejonu Targówka. Wychowankom szkół w trakcie zabawy aktorzy zaprezentują zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dzieci obejrzą stroje bogate w elementy odblaskowe w dynamicznym pokazie mody odblaskowej. W odblaskach zatańczy też grupa taneczna ze Szkoły tańca DANCE4FUN z Targówka. Zespół ekspercki zabierze dzieci w podróż specjalnym – bezpiecznym – samochodem. Zaplanowano konkursy, zabawy i nagrody – a wszystko po to, by zwrócić uwagę na te elementy, które poprawiają bezpieczeństwo na drodze.

Akcja „Moda na odblaski” odbędzie się dziś, 18 czerwca 2015 o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 42 im. K.I. Gałczyńskiego w Warszawie przy ul. Balkonowej 4

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx