"Moda na odblaski" zaszaleje na Targówku | | targowek.info

„Moda na odblaski” zaszaleje na Targówku

Bezpieczeństwa nigdy za wiele. Dziś dzieci z naszej dzielnicy będą się uczyć bezpiecznego poruszania po drogach.

 

plakat_odblaskiZa chwilę będą wakacje i dzieci zaczną podróżować po całej Polsce – dlatego dziś uczniowie szkół podstawowych z Targówka wezmą udział w programie „Moda na odblaski”, ucząc się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Program „Moda na odblaski” to akcja wpisująca się w nowe regulacje prawne, które od końca sierpnia 2014 roku zobowiązują nie tylko dzieci, ale i dorosłych do używania elementów odblaskowych od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 42 zaprosiła do udziału w programie prewencyjnym wybranych uczniów ze wszystkich 11 szkół podstawowych z rejonu Targówka. Wychowankom szkół w trakcie zabawy aktorzy zaprezentują zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dzieci obejrzą stroje bogate w elementy odblaskowe w dynamicznym pokazie mody odblaskowej. W odblaskach zatańczy też grupa taneczna ze Szkoły tańca DANCE4FUN z Targówka. Zespół ekspercki zabierze dzieci w podróż specjalnym – bezpiecznym – samochodem. Zaplanowano konkursy, zabawy i nagrody – a wszystko po to, by zwrócić uwagę na te elementy, które poprawiają bezpieczeństwo na drodze.

Akcja „Moda na odblaski” odbędzie się dziś, 18 czerwca 2015 o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 42 im. K.I. Gałczyńskiego w Warszawie przy ul. Balkonowej 4

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “„Moda na odblaski” zaszaleje na Targówku

 • 18 czerwca 2015 o godz. 13:22

  kto by pomyslal ze dzieci sa tak grozne dla samchodow.
  tak nieprzeszkolone dziecko mogloby zaatakowac bezbronne auto a tak kierowca widzac odblaski ma szanse ucieczki

 • 18 czerwca 2015 o godz. 15:34

  Głupoty piszesz COIL,
  odblaski pomagają wcześniej dostrzec pieszego, problemem jest zbyt szybkie poruszanie się po ulicach samochodów szczególnie wwl, ograniczenie widoczności przez zaparkowany wzdłuż drogi złom oraz oszczędzanie przez namiestników w ratuszach na oświetleniu ulic (latarnie ledwie się żarzą, a czasem gasną).
  PAMIĘTAJMY JEDNAK, ŻE ZAWSZE NALEŻY ZROBIĆ WSZYSTKO ABY NASZE DZIECKO BYŁO BEZPIECZNE!!!

 • 18 czerwca 2015 o godz. 21:23

  siarap kasia.
  ja jako wiarygodny przedstawiciel groznych dzieci, oglaszam i z reka na sercu przyznaje ze my owe grozne dzieci istniejemy.
  by dowiedziec sie wiecej prosze wyslac nie bezplatnego SMSa na *********

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.