Protest przeciwko bazarkowi. Lokalizacja ma wady prawne? | targowek.info

Protest przeciwko bazarkowi. Lokalizacja ma wady prawne?

Mieszkańcy Zacisza buntują się przeciwko przenosinom bazarku na duży trawnik przy ul. Fantazyjnej. Spotkanie już w niedzielę.

 

Tak ma wygląda bazarek w nowym miejscu według koncepcji ratusza
Tak ma wygląda bazarek w nowym miejscu według koncepcji ratusza

W tym tygodniu przedstawiciele mieszkańców Fantazyjnej i Karkonoszy spotkali się w ratuszu z urzędnikami i burmistrzem. Powód – przenosiny bazarku na duży teren przy Radzymińskiej na przeciwko OBI.

Przypomnijmy, że bazarek musi się wynieść z Trockiej na czas budowy metra. Ratusz jak zwykle za szukanie miejsca zastępczego wziął się za późno, pozornie zaproponował kilka zastępczych lokalizacji, po czym oznajmił, że wszystkie się nie nadają i bazarek zostanie przeniesiony na Fantazyjną.

Nie podoba się to ani kupcom, ani klientom, ani mieszkańcom Zacisza. Powód jest dość oczywisty. – Dostawy towarów będą poprowadzone malutkim uliczkami Zacisza: Drapińską i Karkonoszy. Do tego wzmożony ruch i brak miejsc parkingowych – wylicza jeden z protestujących, który prosi o zachowanie anonimowości.

Ze spotkania mieszkańcy wyszli oburzeni i z poczuciem szantażu: – Usłyszeliśmy, że jeśli nie zgodzimy się na przenosiny bazarku, nie będzie metra – mówią. Nie wiemy nadal, dlaczego bazarek nie może przenieść się w docelowe miejsce, czyli na parking przy Zamiejskiej albo na teren między szkołą, ul. Zamiejską a Trocką. Ta lokalizacja jest najbliższa obecnej i wydaje się idealna. Niestety, swoje deweloperskie interesy wiąże z tym teren spółdzielnia mieszkaniowa…

Za to na działce przy Radzymińskiej miał być węzeł ul. Nowotorckiej z Radzymińską. Ratusz nie śpieszy się z budową tej ulicy, a przenosiny bazarku zablokują ją na lata.

Przeciwnicy nowej lokalizacji spotykają się w niedzielę o godz. 18 na trawniku przy Fantazyjnej – czyli tam, gdzie ma zostać przeniesiony handel. Są śród nich prawnicy, którzy wytykają błąd prawny w postępowaniu ratusza:- Teren został wywłaszczony pod budowę ulicy Nowotrockiej. Przeznaczenie go na inny cel jest niezgodne z prawem – usłyszeliśmy.

Jeśli to prawda, to ratusz powinien szukać już alternatywnych rozwiązań. Poniżej propozycje, które przedstawili urzędnicy. Docelowo bazarek ma się znaleźć w parterze piętrowego parkingu, który stanie na miejscu parkingu przy ul. Zamiejskiej lub Askenazego (działka 17/2 lub 7/2). Dlaczego nie można go zbudować już teraz?

Ratusz zaproponował kilka lokalizacji dla bazarku, po czym wszystkie odrzucił
Ratusz zaproponował kilka lokalizacji dla bazarku, po czym wszystkie odrzucił

32 komentarzy na temat “Protest przeciwko bazarkowi. Lokalizacja ma wady prawne?

 • 19 czerwca 2015 o godz. 14:17

  Przede wszystkim lokalizacja w tym miejscu to wyjątkowa niegodziwość, bo zablokuje możliwość budowy Nowotrockiej!

  Poza tym kto będzie tam chodził na bazarek? Czy nie można go przenieść na teren pętli autobusowej przy Trockiej? Przecież i tak będzie ona mniej albo i wcale potrzeban po oddaniu metra.

 • 19 czerwca 2015 o godz. 16:51

  tak wszyscy by chcieli ten bazar wcisnąć na parking na Zamiejskiej a gdzie niby te 180 aut miałoby zaparkować??

 • 19 czerwca 2015 o godz. 18:20

  a jaki przyjedzie cyrk? to co?

  likwidacja parkingo to dobry pomysl. ludzie moga zeezygnowac z samochodow co pozwoli uspokoic ruch, zmniejszy korki. same korzysci

 • 19 czerwca 2015 o godz. 19:25

  I baardzo dobrrze ze ktos wreszcie zauwazyl, ze kasa za wywlaszczenie szla w celu budowy Nowotrockiej, a nie w celu stawwiania tam bazaru, z ktorego i tak w tamtej lokalizacji nikt by nie korzystal ! Kiedy zacznie sie budowa NOWOTROCKIEJ !

 • 19 czerwca 2015 o godz. 20:59

  od blisko 10 lat bazarek miał być przeniesiony .
  Dla mnie osobiście może stanąć za Topaz, tylko zlikwidować parking

 • 19 czerwca 2015 o godz. 21:02

  Od początku było wiadomo, że ta lokalizacja jest nietrafiona. Oczywiście, że tereny były z naszych podatków wykupione po to żeby wybudowali NOWOTROCKĄ, a nie po to żeby postawić tam teraz bazar, na który nikt nie będzie chodzić – bo daleko a ani jakościowo ani cenowo oferowane na nim produkty nie są atrakcyjne, że już nie wspomnę o ciągłym bałaganie wokół tego typu miejsc.

 • 19 czerwca 2015 o godz. 19:23

  Parkingu na zamiejskiej nie oddamy budowaliśmy go od podstaw własnymi rękami

 • 19 czerwca 2015 o godz. 22:04

  @COIL zrezygnujmy z metra, uspokoi się ruch a ty wsiądziesz na rower spalić trochę kalorii. Widzisz, tak to też prosto napisać.

 • 19 czerwca 2015 o godz. 21:14

  Ale lenie pracują w ratuszu, najgorszy ratusz w warszawie. Nic nie potrafią zrobić.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 00:22

  Stare, sprawdzone metody ratusza: jak się coś nie podoba to won! Swego czasu przekonali się o tym mieszkańcy Pszczyńskiej. „Za karę” do dziś nic tam nie zrobiono.
  Walczcie o swoje w kwestii bazarku, głupota nie może być zawsze górą!

 • 20 czerwca 2015 o godz. 07:26

  @Iza będziecie mieć zadaszony parking w tym miejscu. To nie lepiej?

 • 20 czerwca 2015 o godz. 09:12

  @KUPIEC może i tak, ale na ten czas gdzie te 180 aut ma zaparkować?
  Poza tym pewnie nie będzie już się nazywał społeczny a płatny za horrendalne pieniądze, bo inwestycja musi na siebie zarobić przecież.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 10:23

  Droga Izo,teren na którym macie parking nie jest waszą własnością a własnością gminy.Twój samochód twój problem. Nie widzę powodu dla, którego akurat uprzywilejowani powinni zostać wybrani właściciele aut a nie pozostali mieszkańcy osiedla Targówek oraz Zacisza.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 11:48

  @MAMONKA w Warszawie nie ma ustroju gminnego. Równie podobnie mogę podejść do twojego problemu. Twoje zakupy twoja sprawa, nie wiem dlaczego masz być uprzywilejowana.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 12:00

  @Dio I tak tam nie dojedziecie w czasie budowy metra, więc to jest idealny moment na budowę parkingu. Jedno piętro powinno być dla obecnych uzytkownikow za obecną stawkę, a reszta komercyjnie dla innych chętnych. Da się? Da, ale nie u nas.

 • 20 czerwca 2015 o godz. 20:10

  A pozwolenie na budowę parkingu oczywiście było? Coś mi się wydaje, że te parkingi to jedna wielka samowola budowlana.

 • 21 czerwca 2015 o godz. 13:44

  Te z zacisza przesiedlency z siedlekiego niech sie nie odzywaja na temat targowka takie wille za hektary pobudowali ze sie im wala wszystko im zawsze przeszkadza nawet smieci pod bloki podrzucaja dyskutanci zobaczymy w niedziele

 • 21 czerwca 2015 o godz. 14:47

  A przecież tam na przeciwko OBI ma być przeprowadzona droga, to jak to????

 • 21 czerwca 2015 o godz. 18:57

  komusza, Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa rości sobie pretensje w stosunku do terenu miedzy Zamiejska a szkołą. ciekawy jestem jakie mają argumenty bo apetyt na pewno maja duży. ten teren jest najlepszym do lokalizacji bazarku.

 • 22 czerwca 2015 o godz. 13:24

  Skasować Bazarek i będzie po problemie ceny z kosmosu! a z jakością różnie to bywa

 • 22 czerwca 2015 o godz. 14:50

  Skasować markety z ich tandetnym jogurtem i serem a dać zarabiać Polakom

 • 22 czerwca 2015 o godz. 18:57

  wspieraj polskie markety RYSIO.
  Topaz, Stokrotka i wiele innych czeka na Ciebie.

 • 22 czerwca 2015 o godz. 20:13

  DIO wspieram. W przeciwieństwie do ciebie. przyjechałeś z nie wiadomo skąd i hipermarket to dla ciebie COŚ?!

 • 23 czerwca 2015 o godz. 16:00

  Stokrotka to juz nie polski market. Stokrotka to dzis Tesco niestety.

 • 24 czerwca 2015 o godz. 21:24

  kto chce niech idzie do marketu a kto chce niech idzie na bazar. Jednak kiedy nie będzie bazaru to będzie MUSZĘ iść do marketu. I szlak mnie trafia że o tym zdecydują inni – ci waaażni

 • 24 czerwca 2015 o godz. 21:30

  DIO czy możesz wskazać na Targówku – oprócz Topaza- „wiele innych marketów” polskich? Akurat topaz jest ok ale kolejki do kasy czasami długie. Trudno się dziwić bo za mało pracowników za 1200 zł pensji ! Cóż, polski sklep więc od cholery właściciel płaci podatków. Tymczasem inne markety nie

 • 25 czerwca 2015 o godz. 19:19

  @Heniek ty skończony buraku, jak Cie nie stać na dom z garażem albo dwoma to siedź cicho i nie wyzywaj tych którzy uczciwą pracą zarobili na te „wille” na zaciszu i pamiętaj też o tym, że dużo ludzi mieszka na zaciszu od pokoleń. Też możesz zakasać rękawy i się kiedyś dorobisz domku. Co do przeniesienia bazarku, teren przy fantazyjnej ma być przeznaczony pod nowotrocką więc po co budować coś co w założeniu i tak w przyszłości ma być rozwalone?

 • 25 czerwca 2015 o godz. 19:49

  @RYSIO w przeciwieństwie do Ciebie słoiku jestem Warszawiakiem od pokoleń

 • 26 czerwca 2015 o godz. 07:28

  DIO taki wielopokoleniowy jesteś i mieszkasz w bloku spółdzielczym na Targówku? Prosiłam żebyś wskazał wiele polskich marketów i czekam bo chciałabym kupować u Polaków. Wymieniłeś topaz i co dalej. Ach i jeszcze jedno…moja babcia to słoik i nie wstydzę się tego w przeciwieństwie chyba do ciebie

 • 26 czerwca 2015 o godz. 13:11

  @RYSIO nie muszę się wstydzić bo nie mam czego, a na resztę pytań użyj google.
  To gdzie mieszkam nie powinno Cię interesować tym bardziej, że widać iż nie znasz powojennej historii odbudowywanej Warszawy.

 • 26 czerwca 2015 o godz. 14:11

  DIO,AUTORYTECIE OD HISTORII, piszesz pierdoły a ja dalej czekam na wymienienie WIELU polskich marketów na Targówku bo chcę kupować w polskim sklepie! W chwili obecnej chyba jest ich mało i dlatego zależy mi na bazarku.Ludzie krytykują, że tam ceny wysokie i jakość kiepska. Ja akurat mam wątpliwości co do jakości produktów z marketów. Dla każdego co innego. Szkoda, że jak ma powstać market to wszelkie przeszkody upadają a bazar to problem. Jest miejsce przy Trockiej przy szkole, ale w zamian powstanie piękne blokowisko.
  I trochę spokojniej, bo nie chodzi o to , żebyś zionął jadem bo i po co?
  Oczywiście , że nie masz się czego wstydzić bo jak to mówią”wstyd to kraść i z … spaść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.