Protest przeciwko bazarkowi. Lokalizacja ma wady prawne?

32
Share

Mieszkańcy Zacisza buntują się przeciwko przenosinom bazarku na duży trawnik przy ul. Fantazyjnej. Spotkanie już w niedzielę.

 

Tak ma wygląda bazarek w nowym miejscu według koncepcji ratusza

Tak ma wygląda bazarek w nowym miejscu według koncepcji ratusza

W tym tygodniu przedstawiciele mieszkańców Fantazyjnej i Karkonoszy spotkali się w ratuszu z urzędnikami i burmistrzem. Powód – przenosiny bazarku na duży teren przy Radzymińskiej na przeciwko OBI.

Przypomnijmy, że bazarek musi się wynieść z Trockiej na czas budowy metra. Ratusz jak zwykle za szukanie miejsca zastępczego wziął się za późno, pozornie zaproponował kilka zastępczych lokalizacji, po czym oznajmił, że wszystkie się nie nadają i bazarek zostanie przeniesiony na Fantazyjną.

Nie podoba się to ani kupcom, ani klientom, ani mieszkańcom Zacisza. Powód jest dość oczywisty. – Dostawy towarów będą poprowadzone malutkim uliczkami Zacisza: Drapińską i Karkonoszy. Do tego wzmożony ruch i brak miejsc parkingowych – wylicza jeden z protestujących, który prosi o zachowanie anonimowości.

Ze spotkania mieszkańcy wyszli oburzeni i z poczuciem szantażu: – Usłyszeliśmy, że jeśli nie zgodzimy się na przenosiny bazarku, nie będzie metra – mówią. Nie wiemy nadal, dlaczego bazarek nie może przenieść się w docelowe miejsce, czyli na parking przy Zamiejskiej albo na teren między szkołą, ul. Zamiejską a Trocką. Ta lokalizacja jest najbliższa obecnej i wydaje się idealna. Niestety, swoje deweloperskie interesy wiąże z tym teren spółdzielnia mieszkaniowa…

Za to na działce przy Radzymińskiej miał być węzeł ul. Nowotorckiej z Radzymińską. Ratusz nie śpieszy się z budową tej ulicy, a przenosiny bazarku zablokują ją na lata.

Przeciwnicy nowej lokalizacji spotykają się w niedzielę o godz. 18 na trawniku przy Fantazyjnej – czyli tam, gdzie ma zostać przeniesiony handel. Są śród nich prawnicy, którzy wytykają błąd prawny w postępowaniu ratusza:- Teren został wywłaszczony pod budowę ulicy Nowotrockiej. Przeznaczenie go na inny cel jest niezgodne z prawem – usłyszeliśmy.

Jeśli to prawda, to ratusz powinien szukać już alternatywnych rozwiązań. Poniżej propozycje, które przedstawili urzędnicy. Docelowo bazarek ma się znaleźć w parterze piętrowego parkingu, który stanie na miejscu parkingu przy ul. Zamiejskiej lub Askenazego (działka 17/2 lub 7/2). Dlaczego nie można go zbudować już teraz?

Ratusz zaproponował kilka lokalizacji dla bazarku, po czym wszystkie odrzucił

Ratusz zaproponował kilka lokalizacji dla bazarku, po czym wszystkie odrzucił

32
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx