Szczegóły remontu św. Wincentego. Na Zielone Zacisze przez plac budowy | | targowek.info

Szczegóły remontu św. Wincentego. Na Zielone Zacisze przez plac budowy

W weekend pierwsza część remontu św. Wincentego. Ulica rozkopana będzie od Kondratowicza do bramy Cmentarza Bródnowskiego. Jak dojadą do domów mieszkańcy Zielonego Zacisza?

 

Na ten remont czekamy naprawdę długo, dlatego jest co świętować. Ale mieszkańcy są też pełni obaw, jak dojadą do domów. To dlatego od kilku dni bombardują na Facebooku profil o miejskich inwestycjach z pytaniami o szczegóły remontu. No to mają odpowiedź.

Frezowanie św. Wincentego podzielono na trzy weekendy. W najbliższy piątek 19 czerwca o godz. 22 rozpoczną się prace na fragmencie ulicy od ul. Kondratowicza do głównej bramy Cmentarza Bródnowskiego (przed ul. Borzymowską). A więc Targówek Mieszkaniowy  jeździ bez zmian, Bródno musi szukać objazdów. 

Najgorzej mają mieszkańcy osiedla Zielone Zacisze, z którego jest tylko jeden wyjazd.  W projekcie czasowej organizacji ruchu na potrzeby tego frezowania przewidziano możliwość dojazdu do osiedla, jadąc przy urzędzie dzielnicy i przejeżdżając pod nadzorem przez plac budowy na ul. św. Wincentego na osiedle. Oznacza to, że będzie tam stał robotnik kierujący ruchem, który będzie puszczał auta upewniwszy się, że akurat nie jedzie żaden walec czy koparka. 

 

Organizacja ruchu podczas remontu św. Wincentego / rys. materiały urzędu
Organizacja ruchu podczas remontu św. Wincentego / rys. materiały urzędu

 

Taka sytuacja potrwa do niedzielnej nocy. Rano w poniedziałek 22 czerwca powinniśmy jechać już równą ulicą. W trakcie prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i chodników. Wybudowane będą wysepki/azyle bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Wprowadzone zostaną zmiany w parkowaniu, likwidacja nielegalnego parkowania i wyznaczenie miejsc do równoległego parkowania. Zmieni się też organizacja ruchu, ale szczegółów zmian jeszcze nie podano.

Z objazdów warto zwrócić uwagę, że nie będzie przejazdu prosto z Gilarskiej w Budowlaną Matki Teresy z Kalkuty.

 

 

Na powyższej mapce zaznaczono na czerwono także ul. Malborską. Ale mapka trochę wprowadza w błąd, bo wprawdzie z powodu remontowej klapy w ostatni weekend (czytaj tutaj) ta ulica znów będzie zamknięta – ale tylko na odcinku Kanałek Bródnowski-św.Wincentego/Głębocka.

 

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Od 19.06.2015 (piątek) od godz. 22:00 do 22.06.2015 (poniedziałek) do godz. 04:00 w obu kierunkach zostaną zmienione zmiany tras linii 120, 156, 169, 227, 409, 500, 512, N02 i N11:

120   DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ – … – al. Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – … Św. Wincentego – … – OLESIN

156   METRO MŁOCINY – … – Łojewska – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – … – DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/

169   DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ – … – rondo Żaba – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Łabiszyńska – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

227   DW. CENTRALNY – … – rondo Żaba – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Łabiszyńska – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

409   CM. PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. – … – rondo Żaba – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – TARGÓWEK

500   RONDO „RADOSŁAWA” – … – rondo Żaba – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

512   METRO STADION NARODOWY – … – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – Rolanda – Codzienna – ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – … – METRO STADION NARODOWY.

N02  MARYSIN – … – Pratulińska – Trocka – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Bazyliańska – … – METRO MŁOCINY

N11  DW. CENTRALNY – … – al. Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – …– OS. DERBY

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Szczegóły remontu św. Wincentego. Na Zielone Zacisze przez plac budowy

 • 18 czerwca 2015 o godz. 08:29

  mam nadzieje ze po remoncie wicentego bedzie sexy

 • 18 czerwca 2015 o godz. 08:34

  Zielone Zacisze ma problem. Jak remont się wykrzaczy toni przez miesiąc nie dojadą do domu. Cóż takie uroki getta.

 • 18 czerwca 2015 o godz. 08:36

  Do OSIEDLA ( !! ) Zielone Zacisze da się dojechać z parkingu przy Urzędzie ale do ULICY zielone Zacisze raczej nie . Dwója z topografii !!!

 • 18 czerwca 2015 o godz. 10:06

  Zawsze osobówki można puścić, pod nadzorem SM, przez mostek nad kanałkiem. Ale oczywiście tylko mieszkańców.

 • 18 czerwca 2015 o godz. 10:16

  Błagam cie, Michal, ten mostek jest dla pieszych i rowerów, częściowo jest drewniany, on sie moze zawalić! Chyba jednak lepiej żeby dwie części zielonego się dogadały i łaskawie otworzyły tę brame

 • 18 czerwca 2015 o godz. 11:17

  Dokładnie @JA, część osiedla z adresem ul.św.Wincentego to może na wprost na parking przy urzędzie pojechać; ale adres Zielone Zacisze nie ma nic na wprost, poza siłownią plenerową… TĘ BRAMĘ między osiedlami powinni otworzyć!

 • 18 czerwca 2015 o godz. 11:23

  Dwie części Zielonego Zacisza bez problemu się dogadają. Tylko kwestia aby z drogowcami też można było się dogadać.

 • 18 czerwca 2015 o godz. 15:10

  geniusze z ztm juz dzis podali trasy obzjadowe. bedzie dluzej ale 409 i 500 maja rozne trasy

 • 18 czerwca 2015 o godz. 15:26

  A JA SIĘ NIE ZGADZAM, BY OTWIERAĆ BRAMĘ DLA MIESZKAŃCÓW ULICY ZIELONE ZACISZE. Płacę wysokie opłaty i podatki, i owszem widzę możliwość przejazdu po mojej współwłasności ale za opłatą! JEŚLI WIĘC ZARZĄDY ZGODZĄ SIĘ BEZINTERESOWNIE UDOSTĘPNIĆ PRZEJAZD NIECH LICZĄ SIĘ Z BARDZO SZYBKIM ODWOŁANIEM ZA NIEGOSPODARNOŚĆ!!!!

 • 18 czerwca 2015 o godz. 15:39

  Słusznie, słusznie, w końcu „zielone zacisze”, zapraszamy na rower i piesze wycieczki. Gdyby ograniczyć wjazd do miasta samochodów z zewnątrz, oraz rotacyjnie blokować wyjazdy samochodów z wybranych losowo gett, to by dopiero miasto komunikacyjnie odżyło.

 • 18 czerwca 2015 o godz. 15:55

  ale wies…a raczej getto.

  .zazdroszcze.

 • 18 czerwca 2015 o godz. 16:07

  raczej Zielone Podlasie…

 • 18 czerwca 2015 o godz. 16:46

  Nie wiem, co macie do Zielonego Zacisza, ale rozumiem, że wszyscy hejterzy siedzą w swoich gierkowskich emkach i wkurzają się na smród i biedę? Czy jak to jest?

 • 18 czerwca 2015 o godz. 18:20

  Ja siedzę w gierkowskiej emce ale rozglądam się właśnie po Zielonym Zaciszu za mieszkankiem bo właśnie tam mi się podoba, ewentualnie w Parku Leśnym chociaż on jest już raczej molochem tyle domów tam naćkali, że jednak chyba tego nie będę już brał pod uwagę. A tych co nie stać to rzeczywiście mogą siedzieć wkurzeni i hejtować z nudów. Ja byłem wkurzony ale postanawiam jednak zmienić miejsce zamieszkania i opuścić PRL.

 • 18 czerwca 2015 o godz. 20:33

  Polecam Zielone Zacisze:)

 • 18 czerwca 2015 o godz. 22:42

  Ja też! Niski czynsz, nic nie śmierdzi, spokój o samochód, jest naprawdę fajnie :)

 • 19 czerwca 2015 o godz. 08:36

  Do@WINCENTEGO112, proszę bardzo płać sobie te podatki i siedź w swojej własności, ale jak kiedy będzie tak , że ty będziesz potrzebował ulicy zielone zacisze to wiedz że powstała TYLKO I WYŁĄCZNIE z okazji postawienia tu tych domów. Wtedy nie korzystaj z tej ulicy i siedź sobie na swojej własności dalej. A nawiasem mówiąc to są z waszego osiedla co parkują na NASZEJ ulicy i furteczką myk na wasze………….

 • 19 czerwca 2015 o godz. 09:07

  Do@WINCENTEGO112: Nie zauważyłeś chyba, że teren przejazdu w całości należy do wspólnoty przy Wincentego 110?

 • 19 czerwca 2015 o godz. 09:48

  Do Wincentego 112. Tez mieszkam w tym bloku i uważam ,że ludzie powinni sobie pomagać w końcu to nasze wspólne dobro, wszyscy będziemy korzystać z nowej ulicy, nie widzę żadnego problemu w tym aby mieszkańcy ulicy Zielone Zacisze mogli korzystać od piątku do niedzieli z przejazdu przez osiedle Z.Z. Uważam ,że osoba która podpisuje się jako WINCENTEGO 112 jest z zawodu prawnikiem lub kimś w tym kierunku i nie widzi drugiego człowieka tylko własny czubek nosa.

 • 19 czerwca 2015 o godz. 16:29

  Do PAWEŁ – 100% racji jeśli chodzi o Twoje drugie zdanie;) jestem mieszkańcem ulicy Zielone Zacisze 3 i jeśli Pan Wincentego 112 w ogóle wyszedł ze swojej posiadłości to moze wie ze ulica ZZ jest ulica „ślepą” i ze około 300 mieszkańców od piątku od godziny 22 nie miało by jak dostać/wydostać sie np: do lekarza, szpitala itp. To samo tyczy sie wjazdu np: straży pożarnej, karetki czy policji chociaz ta ostatnia rzadko tu zagłada bo na razie ma po co, głownie mieszkają tu młodzi ludzie z dziećmi:) ale te dzieci tez bedą po mału dorastać;)

  To miłego weekendu wszystkim życzę i w poniedziałek jedziemy/stoimy w korku po Św.Wincentego równiutkim;))

 • 22 czerwca 2015 o godz. 15:00

  No tak, słabo wygląda to Zielone Zacisze, ślepa ulica, ślepi i mieszkańcy, którzy nagminnie łamią przepisy prawa o ruchu drogowym – wyjeżdżając w Wincentego skręcają od razu w lewo z miną „napiętego” kalafiora z pobliskiego PGR-u :D.
  Cieszę się też, że udała mi się prowokacja, haha, bo nie mieszkam ani w PRL-u, a ni na zielonym zaciszu, tylko po prostu na Zaciszu.
  Nic, na żartach to się nie znacie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.