Szczegóły remontu św. Wincentego. Na Zielone Zacisze przez plac budowy

22
Share

W weekend pierwsza część remontu św. Wincentego. Ulica rozkopana będzie od Kondratowicza do bramy Cmentarza Bródnowskiego. Jak dojadą do domów mieszkańcy Zielonego Zacisza?

 

Na ten remont czekamy naprawdę długo, dlatego jest co świętować. Ale mieszkańcy są też pełni obaw, jak dojadą do domów. To dlatego od kilku dni bombardują na Facebooku profil o miejskich inwestycjach z pytaniami o szczegóły remontu. No to mają odpowiedź.

Frezowanie św. Wincentego podzielono na trzy weekendy. W najbliższy piątek 19 czerwca o godz. 22 rozpoczną się prace na fragmencie ulicy od ul. Kondratowicza do głównej bramy Cmentarza Bródnowskiego (przed ul. Borzymowską). A więc Targówek Mieszkaniowy  jeździ bez zmian, Bródno musi szukać objazdów. 

Najgorzej mają mieszkańcy osiedla Zielone Zacisze, z którego jest tylko jeden wyjazd.  W projekcie czasowej organizacji ruchu na potrzeby tego frezowania przewidziano możliwość dojazdu do osiedla, jadąc przy urzędzie dzielnicy i przejeżdżając pod nadzorem przez plac budowy na ul. św. Wincentego na osiedle. Oznacza to, że będzie tam stał robotnik kierujący ruchem, który będzie puszczał auta upewniwszy się, że akurat nie jedzie żaden walec czy koparka. 

 

Organizacja ruchu podczas remontu św. Wincentego / rys. materiały urzędu

Organizacja ruchu podczas remontu św. Wincentego / rys. materiały urzędu

 

Taka sytuacja potrwa do niedzielnej nocy. Rano w poniedziałek 22 czerwca powinniśmy jechać już równą ulicą. W trakcie prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i chodników. Wybudowane będą wysepki/azyle bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Wprowadzone zostaną zmiany w parkowaniu, likwidacja nielegalnego parkowania i wyznaczenie miejsc do równoległego parkowania. Zmieni się też organizacja ruchu, ale szczegółów zmian jeszcze nie podano.

Z objazdów warto zwrócić uwagę, że nie będzie przejazdu prosto z Gilarskiej w Budowlaną Matki Teresy z Kalkuty.

 

 

Na powyższej mapce zaznaczono na czerwono także ul. Malborską. Ale mapka trochę wprowadza w błąd, bo wprawdzie z powodu remontowej klapy w ostatni weekend (czytaj tutaj) ta ulica znów będzie zamknięta – ale tylko na odcinku Kanałek Bródnowski-św.Wincentego/Głębocka.

 

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Od 19.06.2015 (piątek) od godz. 22:00 do 22.06.2015 (poniedziałek) do godz. 04:00 w obu kierunkach zostaną zmienione zmiany tras linii 120, 156, 169, 227, 409, 500, 512, N02 i N11:

120   DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ – … – al. Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – … Św. Wincentego – … – OLESIN

156   METRO MŁOCINY – … – Łojewska – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – … – DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/

169   DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ – … – rondo Żaba – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Łabiszyńska – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

227   DW. CENTRALNY – … – rondo Żaba – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Łabiszyńska – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

409   CM. PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. – … – rondo Żaba – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – TARGÓWEK

500   RONDO „RADOSŁAWA” – … – rondo Żaba – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

512   METRO STADION NARODOWY – … – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – Rolanda – Codzienna – ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – … – METRO STADION NARODOWY.

N02  MARYSIN – … – Pratulińska – Trocka – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Bazyliańska – … – METRO MŁOCINY

N11  DW. CENTRALNY – … – al. Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – …– OS. DERBY

 

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx