Strażnicy miejscy namawiali do sprzątania psich kup

15
Share

Nie sami. Strażnicy wyszli na ulice w towarzystwie dzieci. Kilkulatki i mundurowi zaczepiali przechodniów i opowiadali o psich odchodach.

 

Pakiety do sprzątania psich kup oraz ulotki informujące o obowiązkach właścicieli psów dzieci z klubu osiedlowego „Świetlik” przy ul. Krasnobrodzkiej rozdawały przechodniom spotykanym w trakcie spaceru po Bródnie. Towarzyszyli im opiekunowie oraz strażnicy miejscy.

– Razem z dziećmi w wieku od 6 do 10 lat spacerowaliśmy po Parku Bródnowskim i w rejonie osiedla Boliwara-Żuromińska. Widok dzieci rozdających ulotki i pakiety czystościowe wzbudzał żywe zainteresowanie przechodniów, którzy bardzo pozytywnie reagowali na zorganizowaną akcję – mówi st. insp. Piotr Przybyszewski z VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

To nie pierwsza taka akcja. Dwa tygodnie temu strażnicy chodzili z dziećmi z przedszkola nr 18 przy ul. Boliwara. Wówczas rozdano około 80 pakietów do sprzątania.

Celem akcji oficjalnie jest „uświadomienie mieszkańcom, że posiadanie zwierząt to również obowiązki i odpowiedzialność za utrzymanie czystości na terenach wspólnych”.

Coś nam się wydaje, że właściciele psów wiedzą, że jest taki obowiązek, więc nie za bardzo trzeba ich uświadamiać. Trzeba znaleźć sposób, żeby wreszcie egzekwować przepisy. Także te o zakazie śmiecenia, rzucania petów na ulice i wyrzucania jedzenia.

fot. Straż Miejska

fot. Straż Miejska

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx