Trasa 512 skrócona, E-3 zawieszone

36
Share

Po prawie pół roku od „rewolucji w komunikacji” ZTM wreszcie poprawia trasę autobusu z Zacisza. I pogarsza połączenia z Targówka.

 

Od otwarcia II linii metra na Pradze, autobusy 512 jeżdżą z Zacisza przez Plac Wileński do stacji metra przy Stadionie Narodowym. Przy czym najczęściej na 3/4 trasy jest maksymalnie zatłoczone, a na odcinku Wileniak–Stadion wozi powietrze.

Przez kilka miesięcy Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczył, że to wożenie powietrza jest niezbędne, żeby obsługiwać lokalne połączenie na ul. Jagiellońskiej. Dziś pojawiła się informacja, że to się wreszcie zmieni:

W związku z oddaniem dodatkowych przystanków autobusowych na ul. Zamoyskiego, w sąsiedztwie stacji metra Stadion Narodowy, linie 125 i 135 będą dowozić do metra (…), będą także obsługiwały połączenie lokalne na ul. Jagiellońskiej. Dlatego możliwe będzie wycofanie stamtąd linii 512.

– informuje ZTM.

Zmiana ma nastąpić „z początkiem wakacji” – a konkretnie od soboty 27 czerwca 2015. Trasa 512 zostanie na stałe skrócona do Dworca Wileńskiego przy ul. Targowej.

Nowa trasa 512 będzie wyglądała tak:

DW.WILEŃSKI – Wileńska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – al. ”Solidarności” – Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Św. Wincentego – Gilarska – Rolanda – Codzienna – ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – al. „Solidarności” – Targowa – 11 Listopada – Inżynierska – Wileńska – DW.WILEŃSKI

To nie wszystkie zmiany.

Od poniedziałku 29.06. (oficjalnie: tylko na wakacje) ZTM zawiesza „ćwierćlinię” 412 – kuriozalną linię jeżdżącą niewiadomo po co – oraz  znaczenie bardziej popularne E-3 z Targówka do Wileniaka. E-3 miało być uzupełnieniem linii 160, która po otwarciu metra jeździ znacznie rzadziej. Teraz „ekspres” znika, ale na 160 nic się nie zmienia.

ZTM ma długą tradycję nieodwieszania „zawieszonych” linii. Czy E-3 wróci, zobaczymy po wakacjach we wrześniu.

 

Od 1 stycznia na Rolanda zatrzymuje się 512. Wkrótce też 199? /fot. targowek.info

512 na Zaciszu /fot.archiwum targowek.info

 

36
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx