Weekend na Targówku

2
Share

Czekają nas pchli targ, festyn rodzinny i ekologiczny, a także – to w naszej dzielnicy prawdziwa rzadkość – aż dwa… protesty.

 

SOBOTA 20.06.

Pchli Targ na Zaciszu

Kolejna edycja sąsiedzkiego bazarku na Zaciszu, na którym można kupić, sprzedać lub wymienić domowe szpargały i skarby z dawnych czasów. Dodatkowo na Pchli Targ zawitają strażnicy miejscy, którzy zaprezentują program edukacyjny dla dzieci i młodzieży.

Impreza odbędzie się 20 czerwca 2015 w godz. 12:00 – 16:00 na ul. Blokowej – ale tym razem nie bezpośrednio pod DK Zacisze (jak poprzednio), ale na sąsiednim boisku Junaka.

(Adres na oficjalnym plakacie Pchlego Targu w ogóle jest z kosmosu, nie zwracajcie na niego uwagi…)

Festyn rodzinny na Targówku Fabrycznym

7 Piknik Sportowy oraz XVI Festyn Rodzinny na Targówku Fabrycznym będzie trwał praktycznie przez całą sobotę. W programie między innymi turniej piłki nożnej, konkursy, quizy, koncert zespołu Banda i Wanda, a na koniec fajerwerki.

Impreza odbędzie się 20 czerwca w godz. 8:00-21:30 na terenie przed szkołą podstawową nr 58 przy ul. Mieszka I/7.

NIEDZIELA 21.06.

Rodzinny piknik ekologiczny na Bródnie

W programie imprezy przewidziano się m.in.: wymianę elektrośmieci na sadzonki roślin, pokazy odzieży wykonanej z surowców wtórnych (w trakcie pikniku odbędzie się finał konkursu dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych), a także występ zespołu Balbina z XII LO im. Lisa-Kuli. Dla małych uczestników wielką frajdę stanowiły będą warsztaty ekologiczne, zamki dmuchane, zagroda ze zwierzętami – i dużo, dużo więcej.

Przy współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Schroniskiem na Paluchu będzie można adoptować psa.

Piknik odbędzie się 21 czerwca 2015 r. w godzinach 14:00 -19:30 w Parku Bródnowskim.

Protesty na Targówku

W niedzielę zapowiadają sie dwa bardzo nietypowe (jak na naszą dzielnicę) wydarzenia: protesty.

Wpierw o godz. 13 przy ul. Trockiej warszawscy ekolodzy zamierzają protestować pod narodowym włoskim cyrkiem Medrano przeciwko wykorzystywaniu w spektaklach zwierząt. Niewiele dalej i kilka godzin później – w niedzielę o godz. 18 na trawniku przy ul. Fantazyjnej – spotykają się mieszkańcy Zacisza protestujący przeciwko planom przeniesienia w to miejsce bazarku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Bloki przy Zamiejskiej  / fot. targowek.info

Targówek / fot. archiwum targowek.info

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx