10–latek i 16–latek kradli rowery Veturilo | | targowek.info

10–latek i 16–latek kradli rowery Veturilo

Wcześnie zaczęli i szybko skończyli swoją przestępczą „karierę”.

 

Dwa rowery Veturilo zniknęły ze stacji wypożyczeń na Targówku („Mieszkaniowym”) kilka dni temu. Firma oszacowała swoje straty na 4000 zł i powiadomiła policję.

Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że kradzieży dokonało dwóch nieletnich – jeden 16-letni, drugi zaledwie 10-letni. Szybko ustalili ich rysopisy i ruszyli w teren. Policjanci przypuszczali, że dwaj mali złodzieje będą chcieli powrócić i powtórzyć swój „wyczyn” – i mieli rację.

 

Veturilo1
Stacja Veturilo przy ul. Radzymińskiej, róg Skargi / fot. archiwum targowek.info

 

Po pewnym czasie przy stojaku z rowerami Veturillo policjanci zauważyli 16-latka, który siedząc na przypiętym rowerze, siłą próbował wyrwać go z zabezpieczeń. W tym czasie jego 6 lat młodszy kolega szarpał rower, próbując wydostać go ze stojaka. Obaj nieletni swoim wyglądem odpowiadali rysopisom sprawców kradzieży.

Gdy po jakimś czasie małoletni złodzieje zaczęli się oddalać, policjanci postanowili wkroczyć do akcji – i zatrzymali ich chwilę potem, przy ul. Pratulińskiej.

10 i 16-latek (policja, w uwagi na wiek, nie podaje nawet ich inicjałów) przyznali się do zarzucanych im czynów. Za kradzież odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Przypomnijmy, że kradzieże miejskich rowerów Vetrulio na Targówku nie są niestety rzadkością. Wiosną 2014 r. z powodu dewastacji i kradzieży były nawet plany przeniesienia stacji przy ul. Radzymińskiej/Skargi w inne miejsce. Ostatecznie wtedy z tego pomysłu zrezygnowano.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “10–latek i 16–latek kradli rowery Veturilo

 • 8 lipca 2015 o godz. 13:22

  Jaka kara byłaby odpowiednia?

 • 8 lipca 2015 o godz. 13:49

  sprzatanie sciezek rowerowych

 • 8 lipca 2015 o godz. 13:56

  2000 za taki złom?
  Karą mogłoby być dożywotnie korzystanie z tych rowerów dwuśladowych :D

 • 8 lipca 2015 o godz. 14:54

  @COIL

  A to niegłupie. Sprzątanie tych ścieżek zwłaszcza z wszechobecnego, potłuczonego szkła butelkowego, dziurawiącego rowerowe ogumienie.

 • 9 lipca 2015 o godz. 15:51

  Myślę że powinni sprzątać kupy po koniach które zostawiają stróże prawa na całej dzielnicy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.