10–latek i 16–latek kradli rowery Veturilo

5
Share

Wcześnie zaczęli i szybko skończyli swoją przestępczą „karierę”.

 

Dwa rowery Veturilo zniknęły ze stacji wypożyczeń na Targówku („Mieszkaniowym”) kilka dni temu. Firma oszacowała swoje straty na 4000 zł i powiadomiła policję.

Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że kradzieży dokonało dwóch nieletnich – jeden 16-letni, drugi zaledwie 10-letni. Szybko ustalili ich rysopisy i ruszyli w teren. Policjanci przypuszczali, że dwaj mali złodzieje będą chcieli powrócić i powtórzyć swój „wyczyn” – i mieli rację.

 

Veturilo1

Stacja Veturilo przy ul. Radzymińskiej, róg Skargi / fot. archiwum targowek.info

 

Po pewnym czasie przy stojaku z rowerami Veturillo policjanci zauważyli 16-latka, który siedząc na przypiętym rowerze, siłą próbował wyrwać go z zabezpieczeń. W tym czasie jego 6 lat młodszy kolega szarpał rower, próbując wydostać go ze stojaka. Obaj nieletni swoim wyglądem odpowiadali rysopisom sprawców kradzieży.

Gdy po jakimś czasie małoletni złodzieje zaczęli się oddalać, policjanci postanowili wkroczyć do akcji – i zatrzymali ich chwilę potem, przy ul. Pratulińskiej.

10 i 16-latek (policja, w uwagi na wiek, nie podaje nawet ich inicjałów) przyznali się do zarzucanych im czynów. Za kradzież odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Przypomnijmy, że kradzieże miejskich rowerów Vetrulio na Targówku nie są niestety rzadkością. Wiosną 2014 r. z powodu dewastacji i kradzieży były nawet plany przeniesienia stacji przy ul. Radzymińskiej/Skargi w inne miejsce. Ostatecznie wtedy z tego pomysłu zrezygnowano.

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx