A jednak! Koniec egipskich ciemności na Targówku | | targowek.info

A jednak! Koniec egipskich ciemności na Targówku

Przez lata było to „niemożliwe”, ale okazało się, że jednak można. Pomiędzy blokami RSM „Praga” wreszcie stanęły latarnie. Być może nawet trochę się do tego przyczyniliśmy :)

 

Historia to dawna i być może jej nie pamiętacie.

Jesienią 2013 r. nasz czytelnik mieszkający na osiedlu Spółdzielni Mieszkaniowej „Praga” rozpoczął walkę o postawienie w okolicach ul. Mokrej, Janinówka i Gajkowicza… latarni. „Kiedyś co kilkanaście metrów stała latarnia, ale teraz nie ma ani jednej. Stare pordzewiały, a na ich miejsce nie zamontowano nowych” – pisał w mejlu do targowek.info pan Paweł, dołączając zdjęcie „egipskich ciemności”, jakie panowały na jego osiedlu po zmierzchu. (Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj)

2013-09-10 19.57.18
Zdjęcie z 2013 r.

 

Interweniowaliśmy w tej sprawie i my – ale spółdzielnia odpowiedziała, że zamiast nowych latarń wzdłuż chodników, woli pojedyncze lampy wieszane na elewacjach budynków. Choć lampy na budynkach praktycznie niczego nie oświetlały. „Montowanie opraw na budynkach jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne od latarń wolnostojących. Nie planuje się zastępowania starych latarń nowymi” – informowała nas przedstawicielka RSM „Praga”. (Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj)

Minęły prawie dwa lata… i niemożliwe stało się możliwe!

RSM „Praga”, choć tego nie planowała, właśnie stawia w okolicach Mokrej i Gajkowicza nowe, całkiem eleganckie latarnie.

latarnie-mokra
Lato 2015: nowe latarnie

 

Dziś nasz czytelnik Paweł się cieszy:

Jest progres! Po ponad dwóch latach coś drgnęło :) Opłacało się poświęcić chwilkę swojego czasu i waszego. Dwa czy trzy dni temu firma wykonawcza na zlecenie RSM zaczęła prace przy wykonaniu oświetlenia! Dziękuję za współpracę, bez Was by się nie udało.

– pisze w mejlu do targowek.info pan Paweł.

Nie przypisujemy sobie zasług w tym temacie, ale wyciągamy wnioski: jednak warto walczyć z oporem urzędników i starać się coś zmienić w swojej okolicy. Nawet jeśli nie uda się od razu – to raz zasiane ziarno zaowocuje po pewnym czasie.

Nawet na Targówku.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “A jednak! Koniec egipskich ciemności na Targówku

 • 13 lipca 2015 o godz. 09:25

  ZGN Targówek nie ma takich problemów, mieszkańcy sami świecą przykładem i latarnie tu wcale nie są potrzebne.

 • 13 lipca 2015 o godz. 10:49

  magister inżynier Andrzej K umie rozjaśnić rzeczywistość

 • 13 lipca 2015 o godz. 11:45

  To światło wschodzącego słońca Petru :D

 • 13 lipca 2015 o godz. 23:06

  Z całym szacunkiem do Pana Pawła i Redakcji , sprawdzcie najpierw czy latarnie świecą w nocy a pózniej się podniecajcie . Godzina 23.00 palę papieroska na balkonie , patrzę na nowo zamontowane zabawki RSM Praga , i okazuje się że owszem są one nieżle oświetlone ale przez lampy z klatek bloków Mokra i Janinówka . Między Gajkowicza 1 a 3 dalej ciemno jak w (*) u szatana . Nie wiem jaki inzynier oświetlenia planował rozmieszczenie nowych latarni ale jest nieżłym kozakiem , a firma i jej pracownicy którzy montowali owe oświetlenie nadają się tylko i wyłącznie do programu Usterka w pewnej stacji tv. jesli nie wierzycie mam nagranie .
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.