Rozpoczęła się budowa wieży nad jeziorem na Targówku | | targowek.info

Rozpoczęła się budowa wieży nad jeziorem na Targówku

Jezioro na Targówku już prawie gotowe. Rozpoczęła się nawet budowa wieży widokowej. Miała być gotowa w czerwcu, ale będzie we wrześniu.

 

Z końcem czerwca ratusz odebrał większość inwestycji nad naszym nowym dzielnicowym jeziorem przy ul. Bardowskiego. Wciąż nie ma jeszcze wieży wspinaczkowo-widokowej, która ma być najbardziej okazałym elementem inwestycji:

Wieża i kładka wzdłuż brzegu / mat. prasowe
Wieża i kładka wzdłuż brzegu / mat. prasowe

 

Wieża ma mieć konstrukcję stalową i mierzyć 23 metry. Zostaną na niej zamontowane płyty osłonowe z elementami do wspinaczki, zaś mostek w pobliżu wieży będzie miał konstrukcję stalową z przyjazną nawierzchnią drewnianą.

Jak już pisaliśmy, wieża została źle zaprojektowana, dlatego prace opóźniły się o kilka miesięcy. Wczoraj ratusz podał jednak dobre wieści z budowy. Gotowy jest pierwszy element podtrzymujący konstrukcję. Całość ma być gotowa do końca sierpnia, ale jeśli doliczyć odbiory, widok na jezioro z góry będziemy podziwiać we wrześniu.

Pierwszy element wieży widokowej nad jeziorem na Utracie / fot. Urząd Dzielnicy
Pierwszy element wieży widokowej nad jeziorem na Elsnerowie/ fot. Urząd Dzielnicy

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Rozpoczęła się budowa wieży nad jeziorem na Targówku

 • 1 lipca 2015 o godz. 08:10

  Lepiej aby elita Targówka Fabrycznego nie wyczuła biznesu na sprzedaży tej wieży na skupie złomu.

 • 3 lipca 2015 o godz. 10:15

  Jestem ciekawy dlaczego miało być jeziorko (ok 2 ha )gdzie faktycznie byłby sens popływać kajeakiem ,rowerkiem wodnym a nagle powstał staw bo zapewne dogadali się jakieś zapewne pzypadkowe osoby które wybudują nieopodal osiedle itp …

 • 10 lipca 2015 o godz. 13:52

  @Mateusz
  popytaj w DUP Development,
  a tak w ogóle mieskzanie nad wodą jest przekichane, komary, muszki, itd..

 • 12 lipca 2015 o godz. 00:03

  o czy szanowni panowie p*****, jesli wolno zapytac? Staw retencyjny na kanalku byl planowany od dawna, zanim jeszcze DD zaczal budowac Wilno. Mial on zapobiegac podtapianiu domow na Zaciszu pobidowanych przy kanalku. I od samego poczatku mial byc to niewielki, staw retencyjno-rekreacyjny. Do osiedla natomiast z okolic stawu jest ponad pol kilometra wiec tez nie za bardzo rozumiem o jakim mieszkaniu nad stawem drodzy panowie ****cie. A na kajaki zapraszam na kanal Zeranski, nad Swider albo na Mazury. Choc kajak w sumie ma tak niewielkie zanurzenie, ze na stawie przy Bardowskiego tez mozna by plywac. Tylko po co?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.