Co dalej z kortami na Bródnie?

10
Share

Będą dostępne dla wszystkich – a może zostaną całkowicie zlikwidowane? Władze Targówka rozważają oba warianty i szykują konsultacje wśród mieszkańców.

 

Korty do tenisa ziemnego w Parku Bródnowskim powstały na początku lat 90. XX w. Zbudowały je ówczesne władze dzielnicy, ale potem miały kłopot z ich utrzymaniem i w rezultacie szybko zaopiekowała się nimi grupa entuzjastów tenisa. Zaopiekowała – i na dobrych 20 lat zagarnęła korty na własny prywatny użytek.

O „Grupie Trzymającej Korty” obszernie pisaliśmy na targowek.info już w 2012 roku (czytaj tutaj). Teoretycznie na kortach mógł grać za darmo każdy zainteresowany. Ale pod warunkiem, że udało mu się dotrzeć do zajmujących się nimi osób – co nie było takie łatwe, bo nigdzie nie było informacji o zarządcach obiektu – i dodatkowo zgodził się na prace społeczne na rzecz kortów.

Tak było od lat, aż do ostatnich miesięcy. Władze Targówka postanowiły w końcu uregulować działalność kortów oraz unowocześnić je (oświetlenie, monitoring) – i po negocjacjach przejęły od społeczników klucze to kortów.

Korty w Parku Bródnowskim

Korty tenisowe na Bródnie /fot. archiwum targowek.info

 

W 2015 roku kortami formalnie i faktycznie zarządza więc VIII Ogród Jordanowski z Bródna. Efekt? Z kortów nie korzysta już nikt, ani zwykli mieszkańcy dzielnicy, ani nawet grupa do tej pory opiekująca się obiektem. Korty niszczeją w coraz szybszym tempie.

Społecznicy – słusznie, czy nie – są rozgoryczeni. A urzędnicy dopiero teraz zastanawiają się, co z tym fantem zrobić.

I wymyślili, że decyzję o kortach oddadzą mieszkańcom. Jak poinformowała na facebooku radna Targówka Jolanta Miśkiewicz, na posiedzeniu dzielnicowej komisji sportu postanowiono zorganizować konsultacje społeczne dotyczące inwestycji na tym terenie.

Dwie dotychczasowe propozycje to: 1) modernizacja kortów tenisowych i udostępnienie ich dla za darmo wszystkim mieszkańcom dzielnicy, lub 2) likwidacja kortów i budowa na ich terenie małych boisk dla dzieci do gry w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę. Istnieje też możliwość innego (sportowego) wykorzystania obiektu – o ile mieszkańcy to zaproponują.

Termin konsultacji jeszcze nie jest znany.

Efekty konsultacji – oby tylko były lepsze niż ostatnie konsultacje w dzielnicy, dotyczące progów na dwóch ulicach Zacisza, który były tak przeprowadzone, że w rezultacie do dziś nic się nie zmieniło.

 

Tak wyglądały korty w Parku Bródnowskim w 2012 roku / fot. archiwum targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx