Co dalej z kortami na Bródnie? | | targowek.info

Co dalej z kortami na Bródnie?

Będą dostępne dla wszystkich – a może zostaną całkowicie zlikwidowane? Władze Targówka rozważają oba warianty i szykują konsultacje wśród mieszkańców.

 

Korty do tenisa ziemnego w Parku Bródnowskim powstały na początku lat 90. XX w. Zbudowały je ówczesne władze dzielnicy, ale potem miały kłopot z ich utrzymaniem i w rezultacie szybko zaopiekowała się nimi grupa entuzjastów tenisa. Zaopiekowała – i na dobrych 20 lat zagarnęła korty na własny prywatny użytek.

O „Grupie Trzymającej Korty” obszernie pisaliśmy na targowek.info już w 2012 roku (czytaj tutaj). Teoretycznie na kortach mógł grać za darmo każdy zainteresowany. Ale pod warunkiem, że udało mu się dotrzeć do zajmujących się nimi osób – co nie było takie łatwe, bo nigdzie nie było informacji o zarządcach obiektu – i dodatkowo zgodził się na prace społeczne na rzecz kortów.

Tak było od lat, aż do ostatnich miesięcy. Władze Targówka postanowiły w końcu uregulować działalność kortów oraz unowocześnić je (oświetlenie, monitoring) – i po negocjacjach przejęły od społeczników klucze to kortów.

Korty w Parku Bródnowskim
Korty tenisowe na Bródnie /fot. archiwum targowek.info

 

W 2015 roku kortami formalnie i faktycznie zarządza więc VIII Ogród Jordanowski z Bródna. Efekt? Z kortów nie korzysta już nikt, ani zwykli mieszkańcy dzielnicy, ani nawet grupa do tej pory opiekująca się obiektem. Korty niszczeją w coraz szybszym tempie.

Społecznicy – słusznie, czy nie – są rozgoryczeni. A urzędnicy dopiero teraz zastanawiają się, co z tym fantem zrobić.

I wymyślili, że decyzję o kortach oddadzą mieszkańcom. Jak poinformowała na facebooku radna Targówka Jolanta Miśkiewicz, na posiedzeniu dzielnicowej komisji sportu postanowiono zorganizować konsultacje społeczne dotyczące inwestycji na tym terenie.

Dwie dotychczasowe propozycje to: 1) modernizacja kortów tenisowych i udostępnienie ich dla za darmo wszystkim mieszkańcom dzielnicy, lub 2) likwidacja kortów i budowa na ich terenie małych boisk dla dzieci do gry w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę. Istnieje też możliwość innego (sportowego) wykorzystania obiektu – o ile mieszkańcy to zaproponują.

Termin konsultacji jeszcze nie jest znany.

Efekty konsultacji – oby tylko były lepsze niż ostatnie konsultacje w dzielnicy, dotyczące progów na dwóch ulicach Zacisza, który były tak przeprowadzone, że w rezultacie do dziś nic się nie zmieniło.

 

Tak wyglądały korty w Parku Bródnowskim w 2012 roku / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Co dalej z kortami na Bródnie?

 • 1 lipca 2015 o godz. 14:39

  Modernizacja kortów tenisowych i udostępnienie ich dla za darmo wszystkim mieszkańcom dzielnicy? Byłoby cudownie :)))

 • 1 lipca 2015 o godz. 15:02

  Na terenie dawnego stadionu Poloneza Warszawa obecnie OSIR Targówek był klub, który korty prawdopodobnie wynajmował. Strony jakiś czas temu nie doszły do porozumienia i aktualnie korty zarastają trawą. Moim zdaniem jest to marnotrawstwo. Czy ktoś może zna sprawę bliżej?

 • 1 lipca 2015 o godz. 15:23

  Wybudować na tym miejscu basen odkryty latem a lodowisko zimą.

 • 1 lipca 2015 o godz. 16:39

  znowu konsultacje ? czy już naprawdę rada dzielnicy nie potrafi podejmować mądrych decyzji bez konsultacji. A przepraszam, rzeczywiście nie potrafi i mamy potem kwiatki w postaci np. „artystki” koczującej za grubą kasę w zaniedbanym Parku Bródnowskim (pełnym psich i ludzkich kup, krzywych chodników, zaniedbanej zieleni, śmieci, szmat i brudu zamiast zbiorników z wodą); czy też skwerków srerków, zarastających chwastami a w nocy służących jako toaleta dla meneli; likwidacji kolejnych miejsc parkingowych na ulicy Toruńskiej. Chętnie wezmę udział w konsultacjach w sprawie kortów, tylko czy w związku z powyższym comiesięczne pobieranie pensji radnego im przysługuje ?

 • 1 lipca 2015 o godz. 18:44

  Te korty to jakieś dziurawe krety z zeszłego wieku

 • 2 lipca 2015 o godz. 09:14

  Ja uważam, że dzielnica licząca 130.000 mieszkańców nie potrzebuje kortów tenisowych. Jakiś Mozambik, czy Sudan chcecie tu robić? Mamy przecież biedronki i jest gdzie pobiegać.

 • 2 lipca 2015 o godz. 11:16

  Zbudujcie tam skateplaze taka jak powstała w Pisecznie jest to duza promocja dla dzielnicy i dzieciaki tez bedą mialy sie gdzie poruszać.Wiem ,że niedaleko tego miejsca jest kilka przeszkod ale są to śmiecie a nie skatepark. Pozdrawiam

 • 3 lipca 2015 o godz. 08:40

  HAHAH,
  o tych kortach to większość mieszkańców zapomniała, zostały całkiem sprytnie ukryte na terenie placu zabaw i dopiero gogle mi pomogły, a dokładniej google.

 • 3 lipca 2015 o godz. 12:58

  TAK!! modernizacja!
  tylko tego udostępnienia za darmo się trochę obawiam

 • 1 lipca 2019 o godz. 09:42

  Czerwony baron sobie te korty przywłaszczył, a gmina musi „negocjować” oddanie???? Takie rzeczy tylko w Warszawie (tęczowej).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.