Co robić w weekend w dzielnicy?

5
Share

Jesteście jeszcze w Warszawie? To świetnie. W weekend do Parku Bródnowskiego przyleci superbohater i odbędzie się wielki finał słynnego koczowania pod namiotem. 

 

Zaczęły się wakacje, więc imprez w dzielnicy jakby mniej. Ale za to będą upały, no i mamy już oficjalnie – choć tylko częściowo – oddane do użytku jezioro na Targówku, więc nudzić się nie trzeba.

 

SOBOTA 4.07.15

Kapitan Warszawa nadlatuje

Fundacja Zwalcz Nudę organizuje w parku Bródnowskim piknik rodzinny i grę miejską z Kapitanem Warszawą. W programie oprócz gry także warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu dla dzieci, Kącik Małego Konstruktora, zajęcia z edukacji finansowej, Bańki mydlane, skręcanie Bule oraz Mobilna Wypożyczalnia Objazdowa z grami planszowymi, książkami, sprzętem sportowym i kocami piknikowymi.

Wstęp wolny, zapisy na grę: zapisynagre.pl). Dla najlepszych drużyn będą nagrody, a na każdego uczestnika będzie czekał drobny upominek. Dodatkowo dla drużyny, która weźmie udział w największej liczbie gier czeka rodzinny weekend z wyżywieniem nad morzem. Szczegóły na FB

Bieganie z psami

Zanim jeszcze impreza w parku rozkręci się na dobre, w parku jak co weekend opjawią się biegacze. O godz. 9 rano startuje Parkrun Bródno, czyli cosobotni bieg na 5 km. W tę sobotę z okazji Międzynarodowego Dnia Psa organizatorzy zapraszają także biegaczy z psami. Podczas biegu będzie zbiórka żywności dla schroniska w Józefowie. Szczegóły na FB

 

NIEDZIELA 5.07.15

Wielki finał koczującej artystki

Dobiegł końca kontrowersyjny projekt artystki Honoraty Martin polegający na mieszkaniu pod namiotem w Parku Bródnowskim. Jak piszą organizatorzy, czyli Muzeum Sztuki Nowoczesnej: „Ze względu na specyfikę projektu nie ma on swojego jasno określonego początku, a jedynie koniec”.

Na ten właśnie koniec czeka nas, przez wielu wyczekiwane, m.in. spotkanie z artystką.

Program wydarzeń w niedzielę 5 lipca:

15:00-20:00 – Domek Herbaciany: spotkanie z Honoratą Martin, warsztaty japonistyczne dla dzieci.
Prowadzenie: Anna Omi, Fundacja Dom Kultury,
set vinyl / zagra: DJ ॐ i DJ eter
piknik roślinny / przygotuje Michał Gnilka
projekcja filmu dokumentalnego reż. Rafała Żurka Żwirka z otwarcia filii Parku Rzeźby w Areszcie Śledczym Warszawa-Grochów

18:00
oprowadzanie po Parku Rzeźby

W niedzielę spod Muzeum Sztuki Nowoczesnej do Parku Rzeźby będzie kursował Złoty Autobus
Rozkład jazdy:
Trasa Muzeum (Emilia)– Park Bródnowski (Toguna): 14:00
Trasa Park Bródnowski (Toguna) – Muzeum (Emilia): 20:00

 

Program pokazów filmowych w Parku Bródnowskim

W niedzielę godz.21:45 kolejny film pod chmurką. Tym razem zostanie pokazany „Showtime”, w reż. Tom Dey i z Robertem de Niro w roli głównej. Pogoda zapowiada się wspaniała (szczególnie po zachodzie gorącego słońca), więc pokaz może się naprawdę udać.

 

anioł stróż 02

Park Bródnowski / fot. targowek.info

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx