Drożeją windy na Bródnie | | targowek.info

Drożeją windy na Bródnie

Spółdzielnia Mieszkaniowa chce sobie podreperować budżet i zmienia sposób naliczania opłat za windy. Zmienia oczywiście tak, żeby było drożej.

 

System opłat zmienił się od lipca. Do czynszu doliczana jest kwota za korzystanie z windy zależna od… metrażu mieszkania, a nie od liczby mieszkańców. Konkretnie trzeba płacić 25 groszy za m kw. Oczywiście taka zmiana najbardziej uderza w samotne osoby mieszkające w dużych mieszkaniach.

Przykładowo opłata za windę właściciela mieszkania 45 metrowego wynosi teraz 11 złotych i 75 groszy. Do tej pory była dwa razy niższa.

Przypomnijmy, że niedawno SM Bródno wydała ogromne pieniądze na instalacje monitoringu. 

 

Winda w bloku przy Kondratowicza 41 / fot. targowek.info
Winda w bloku przy Kondratowicza 41 / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

34 komentarzy na temat “Drożeją windy na Bródnie

 • 14 lipca 2015 o godz. 09:42

  Muszą podreperować budżet po wyborach samorządowych. Mafia działa, chcieli rozwalić parę lat temu to wszyscy krzyczeli a teraz poniosą tego konsekwencje.

 • 14 lipca 2015 o godz. 09:44

  A ja to mimo wszystko rozumiem. Na tym osiedlu mieszkają takie ilości niezgłoszonych słoików, że opłata liczona od osoby to fikcja. A wystarczy popatrzeć po autach na okolicznych parkingach: cała ściana wschodnia. Między innymi z powodu tego sąsiedztwa parę lat temu się stamtąd wyprowadziłam.

 • 14 lipca 2015 o godz. 09:48

  Lepsza była by opłata uzależniona od zużycia wody. Duzo osób w mieszkaniu, większe zużycie wody czyli wiecej mieszkańców w mieszkaniu czyli bardziej używają windę

 • 14 lipca 2015 o godz. 09:57

  Dla mnie jest to jakiś totalny absurd, często w kawalerce potrafi mieszkać 5-6 osób (głównie LLU, OKL itd), ja mieszkając w 3 osoby w 2 pokojach będę niestety płacić właśnie za tych z kawalerki, to jest jawne skur…syństwo ze strony spółdzielni, banda roboli z PRLu którzy wbili się na stołki prezesów.

  Do EHH: jeszcze byś się zdziwił ile ludzi chodzi po wodę do oligocena a potym myje sobie nią d… i talerze po obiedzie

 • 14 lipca 2015 o godz. 10:00

  Nie zawsze zuzycie wody determinuje ile osob mieszka w lokalu, gdyz czesto ludzie sie w ogole nie myja. A nie powinni byc karanie ludzie, ktorzy np. czesto i duzo piora. Oplata od metrazu jest pewnym kompromisem.

 • 14 lipca 2015 o godz. 10:01

  Żeby te windy jeszcze były jakieś dobre, a to g***, które się non stop psuje i mają dziwnie ustawiony system jeżdżenia.

 • 14 lipca 2015 o godz. 10:21

  Ludzie się nie myją, ale też i często zaoszczędzają na spuszczaniu wody w WC, bo załatwiają się w… windach. Co zresztą czuć w blokowiskach – mrówkowcach. Znajomy windziarz opowiadał ile razy musi wymieniać czy czyścić styki pod podłogą – zapadnią windy.

 • 14 lipca 2015 o godz. 10:27

  Te windy to jakieś nieporozumienie i tak. Starocie, które w 10-ciopiętrowym bloku potrafią zepsuć się dwie na raz i starsi państwo z pieskami nie reagują, kiedy ich pupilek ze*ra albo zesz*#y się na klatce albo właśnie w windzie. Pod tym względem staruszki są gorsze od słoi. Wychowałam się w 4-piętrowym bloku bez windy na Targówku. Z ciekawości przeprowadziłam się do mrówkowca na Bródnie – bez porównania! W wielkim bloku syf, kiła i mogiła… i mnóstwo starszych ludzi z pieskami walącymi gdzie popadnie :-/

 • 14 lipca 2015 o godz. 11:23

  Gdzie logika? Metry kwadratowe jeżdżą windą?

 • 14 lipca 2015 o godz. 11:36

  Do OLGA: Mrówkowce? Czy nie jest to powiedzenie zaczerpnięte od słoików?
  Musisz być bardzo bogata skoro ciekawość skłoniła Cię do przeprowadzki, zwykle ludzie robią to z innych pobudek, a nie z ciekawości… Nie przesadzaj już z tymi starszymi ludźmi bo w moim blokowisku są to jedyne osoby które właśnie sprzątają po swoich pupilach, w przeciwieństwie do młodych posiadaczy psów, którzy są zbyt” sofistikejted” żeby sprzątać po swoich malamutach, amstafach i labradorach.
  Reasumując, jak Ci śmierdzi Bródno, to wracaj do swojego 4 piętrowca na Targówek gdzie z pewnością czystość jest utrzymana co najmniej na poziomie sterylnej sali operacyjnej…

 • 14 lipca 2015 o godz. 12:45

  Winda stara, czy nowa – kosztuje. Ta stara w dodatku jest droższa w eksploatacji.

  A teraz niech każdy przed sobą przyzna ile osób jest zgłoszonych, a ile osób mieszka w mieszkaniu. Wiadomo po co wprowadzono taki sposób liczenia.

 • 14 lipca 2015 o godz. 17:34

  11 złotych i 75 groszy za jaki okres ?

 • 14 lipca 2015 o godz. 21:55

  wszystko to przez brak zaangażowania mieszkańców – członków spółdzielni, sprawy które wymagają załatwienia przechodzą bez echa, nikt się nie angażuje w uczestniczeniu np. w Walnym. W czerwcu na Walnym nikt oprócz mnie nie zabrał głosu, członkowie przyszli, wody popili, i poszli. Żadnej dyskusji, prezes decyduje, członkowie zapłacą, a kontroli lokatorów w kawalerkach nie ma. W lokalu zgłoszona jest 1 lub dwie osoby a nikt ze spółdzielni czy ADM-u nie sprawdzi ile osób mieszka i czy zgadza się z osobami zgłoszonymi do wynajmu. Jak się nie zorganizujemy to dalej tak będzie prezes nadal będzie królem.

 • 14 lipca 2015 o godz. 21:19

  Administractowarowe zamknięte a klucz w Administracji a że nosze karetki mieszczą się tylko w towarowej to umierając najpierw trzeba pobrać klucz ( do 17).
  Można? Można…

 • 15 lipca 2015 o godz. 09:22

  Spółdzielnia zarabia gdzie się da i jak dla mnie to jest po prostu oszustwo.

  HERE, w tym momencie obrażasz moją rodzinę. Mój mąż jest „słoikiem”, zgłoszonym członkiem spółdzielni mieszkaniowej. I co z tego, że ma samochód na wschodnich numerach rejestracyjnych? Przecież nie mieszka tutaj na czarno.

  TAK JUŻ JEST I TAK MUSI BYĆ, to jest ogromny problem. Zastanawiam się czasem czy mieszkańcy mojego bloku przy ul.Malborskiej to sama patologia. Zdarza się, że dzień w dzień windy są zasikane, stoją w nich puste butelki, a na przyciskach windy są wymiociny. A na klatkach schodowych zdemolowane wszystko co się da – parapety, szyby, klamki, zsypy, na ziemi rozsypane nieświeże jedzenie. Nie mam pojęcia co z tym zrobić, nie chcę żyć w chlewie.

  MIESZKANKA SM, czy na zgromadzeniach masz jakikolwiek wpływ na podejmowane decyzje? Czy to tylko fikcja? Jeżeli udało Ci się coś osiągnąć, sama zastanawiałabym się czy nie przyjść.

 • 15 lipca 2015 o godz. 09:46

  ciekawe, że ci którzy mieszkają we wspólnotach mieszkaniowych godzą się na płacenie za windy z metra i nie bulwersują się,pomimo że tam wszystkie opłaty są z metra kw., nie ma możliwości kombinowania, za dobrze macie drodzy mieszkańcy domów spółdzielczych, a niezgłaszanie osób, które zamieszkują to oszukiwanie – jak się okazuje nie tylko sąsiadów, ale samych siebie – nie wychodzi na dobre.

 • 15 lipca 2015 o godz. 09:53

  ANNA, nie wiem skąd masz takie informacje, że we wspólnotach mieszkaniowych obowiązują takie zasady. Pierwsze o tym słyszę.

 • 15 lipca 2015 o godz. 10:13

  Władze spoldzielni ciagle kombinują jak wyciągnąć wiecej kasy od mieszkańców. Na walnym uchwalili opłatę na działalność kulturalno- oświatowa zarządu, tylko po co ona? Teraz wymyślili ze wiecej ściągną kasy jak opłaty za windy bedą za metry mieszkania, chociaż metry nimi nie jeżdżą tylko osoby je zamieszkujące. Ciekawe co bedzie dalej?

  Najlepsze ze jako właściciel mieszkania ale nie członek spoldzielni nie mam żadnego wpływu na to spółdzielnia robi chyba ze droga sadowa. Ot takie prawo preferujące tych co wnieśli wkład członkowski.

 • 15 lipca 2015 o godz. 10:19

  Najlepiej ze spółdzielni byłoby zrobić wspólnoty mieszkaniowe, ale walka z takim molochem komunistycznym wydaje się być niemożliwa.

 • 15 lipca 2015 o godz. 11:20

  Bez przesady 11 zł za windę to nie majątek, to raptem jakieś 2-3% wartości czynszu. Ludzie mają mieszkania zadłużone na 100 000 i nikt się tym nie przejmuje.

 • 15 lipca 2015 o godz. 12:25

  CHYBA JAKIEŚ JAJA. TE WINDY NADAJĄ SIĘ NA ŚMIETNIK, JAK KTOŚ LUBI SPORT EKSTREMALNY TO NIECH SOBIE NIMI POJEŹDZI. CIEKAWE KTO PŁACI UDT ZA STEMPLOWANIE ŻE WINDY MOGĄ JEŹDZIĆ. CHOCIAŻ OSTATNIO NA WYSZOGRODZKIEJ 7 W WINDACH BADANIA SKOŃCZYŁY SIĘ W ZESZŁYM ROKU.

 • 15 lipca 2015 o godz. 12:25

  Czynsz na Bródnie jest i tak wystarczająco wysoki w porównaniu do niskiej jakości „opieki” spółdzielni. Większość kasy idzie jednak do prezesa SM. Podwyższanie o „tylko 11zł” dolewa oliwy do ognia. Ponadto jest do opłata niesprawiedliwa, bo jak kilka osób napisało wyżej – windą nie jeżdżą metry kwadratowe, tylko ludzie.

 • 15 lipca 2015 o godz. 13:40

  jeszcze jeden problem, to zamknięte windy towarowe. Gdy karetka przyjeżdża, to trzeba szukać ludzi którzy mają kluczyk. A co jeżeli tych ludzi akurat nie będzie? Poza tym, dużo ludzi jeździ rowerami i czasem gdy robi się zakupy, to jest się obładowanym, to trzeba wtedy zdejmować sakwy, wkładać je do windy, potem rower postawić na jednym kole. A można byłoby po prostu otworzyć drzwi towarowe.
  Gospodarz twierdzi, że jak drzwi towarowe będą otwarte, to winda będzie się psuła :D

 • 15 lipca 2015 o godz. 19:12

  Mieszkańcu, zastanawiam się czy nie mieszkamy w jednym bloku, bo o tym psuciu się windy towarowej gdy jest otwarta nie pierwszy raz słyszę :D P-A-R-A-N-O-J-A

 • 15 lipca 2015 o godz. 21:04

  T:
  Smoleńska?

 • 16 lipca 2015 o godz. 22:09

  U nas na osiedlu CHODECKA z tą opłatą jest już z rok.
  METRY MIESZKANIA JADĄ WINDĄ =PARANOJA= A ci windziarze z naszej administracji to się
  nadają do pchania karuzeli,a nie windy naprawiać!

 • 17 lipca 2015 o godz. 07:25

  DO LOKATOR Z CHODECKA
  święta prawda, chodzą jak dwie panienki,
  może to…………………a z resztą moźna i tak

 • 17 lipca 2015 o godz. 08:21

  słoiki z bródna byście chcieli jak za komuny wszystko za darmo, macie płacić i płakać i tyle w temacie , lubię wasze skamlanie że to za drogo albo tamto i nic nie możecie zrobić tylko płacić jeszcze raz płacić , będą z was doić wszyscy od miasta, dzielnicy aż po spółdzielnię

 • 17 lipca 2015 o godz. 20:04

  ale żeś szewcu pojechał słoikom.
  Proponuje wprowadzić zakaz wjazdu dla furmanek z poza warszawy.Kierowcom zabierać lejce na 3 m-ce.

 • 20 lipca 2015 o godz. 17:29

  Banda NIEROBÓW I ZŁODZIEI

 • 21 lipca 2015 o godz. 10:03

  Niestety winda to część wspólna i trzeba za nią płacić zgodnie z udziałem w nieruchomości.

 • 22 sierpnia 2015 o godz. 22:19

  Dagmara Kulbicka · Warszawa
  Żeby te windy jeszcze były jakieś dobre, a to g***o,które się non stop psuje i mają dziwnie ustawiony system jeżdżenia.
  -bo pedały te windy zrobiły-

 • 21 stycznia 2016 o godz. 19:12

  jakiej firmy są w ogóle te windy? nie wyglądają na zbyt nowoczesne… U mnie na żoliborzu niedawno całkiem wymienili i teraz nawet mi nie szkoda tych paru groszy bo śmigają jak należy! a montaz robiła Winda Warszawa więc polecam jakby przypadkiem planowali wam wymieniać

 • 22 stycznia 2016 o godz. 16:20

  nie mam pojęcia co to za firma, u mnie raczej nie planują wymiany ale też słyszałem że winda warszawa się sprawdzę więc można zawsze zasugerować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.