Otwierają siłownię, place zabaw zaczynają budować

4
Share

W niedzielę na Bródnie otwiera się kulturalna siłownia. Na Zaciszu wreszcie rozpoczęła się budowa placu zabaw na Tużyckiej.

 

Wybraliśmy już projekty, które w ramach budżetu partycypacyjnego powstaną w naszej dzielnicy w przyszłym roku, ale wciąż czekamy na realizację tych z 2015 r. I powoli się doczekujemy.

 

Siłownia na Bródnie

Na Bródnie czekanie skończy się już w niedzielę. Na tyłach Biedronki przy ul. Wysockiego otwiera się Kulturalna Siłownia. ​Na inwestycję przeznaczono 45 000 zł. Na siłowni znajdują się urządzenia fitness, takie jak na innych siłowniach: podwójne wahadło, twister, biegacz i wioślarz, do tego drążki do podciągania, drążki do rozciągania kręgosłupa, poręcze do pompek.

Dlaczego więc siłownia jest „kulturalna”? Stanął tu też metalowy regał na książki. W czwartek książek jeszcze w nim nie było – ktoś za to nakładł do środka żwiru, którym wysypany jest plac…

 

zdjęcia targowek.info

Na siłowni w każda sobotę, w godzinach 13–17 będą się odbywały zajęcia z instruktorem. A w każdą niedzielę w godzinach 13–14 – spotkania autorskie z pisarzami, czytanie bajek dla dzieci oraz warsztaty. W najbliższą niedzielę pierwsze spotkanie poprowadzą Marek Samselski i Andrzej Lewicki – opowiedzą o Ezopie i jego bajkach.

 

Plac zabaw na Tużyckiej

Na Zaciszu głosowanie wygrał plac zabaw na Tużyckiej i na niego też przyszło nam długo czekać. Na szczęście ratusz ogłosił niedawno, że wykonawca wszedł na plac budowy. Za 314 788 zł powstanie ogrodzony plac dla dzieci w wieku 3-15 lat. Ma być gotowy 31 sierpnia 2015 r.

 

Plac przed Osiedlem Wilno

Dwa tygodnie dłużej – o ile wykonawca dotrzyma terminów – będziemy czekali na oddanie terenu rekreacyjnego w rejonie ulic Przecławskiej i Bukowieckiej, czyli tuż przed Osiedlem Wilno. Tu także powstanie plac zabaw. Dzieci w wieku 3-15 lat będą mogły skorzystać z tzw. karuzeli tarczowej z siedziskami, huśtawki wahadłowej, piramidy „linarium” o wys. 3 m, „sześciokąta z pajęczyną linową” ścianki wspinaczkowej, efektownej konstrukcji pn. ”statek” oraz zjazdu linowego ustawionego na nawierzchni z piasku.

Powstaną też ławki, kosze na śmieci, zostaną  posadzone drzewa i krzewy. Koszt robót to 239 520 zł. Planowany termin zakończenia prac: 15 września 2015 r.

Taki statek ma stanąć przed Osiedlem Wilno / fot. Urząd Dzielnicy

Taki statek ma stanąć przed Osiedlem Wilno / fot. Urząd Dzielnicy

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx