Słupkoza – nowa choroba dręczy Targówek | | targowek.info

Słupkoza – nowa choroba dręczy Targówek

Objawy to rozjechane trawniki i i zastawione chodniki. Leczenie może być bardzo kosztowne. Należy zaaplikować parkingi piętrowe w dużej dawce.

 

Żeby było jasne: też nas denerwują samochody zastawiające chodniki i zostawiane wszędzie, gdzie popadnie. Dlatego słupki montowane z taką gorliwością przez m.in. Zarząd Dróg Miejskich czasami mają sens. Z naciskiem na słowo „czasami”.

W całej dzielnicy jest mnóstwo przykładów słupków zamontowanych w absurdalnych miejscach i po prostu utrudniających życie mieszkańcom. Oto kilka z nich.

 

BRÓDNO

Toruńska 80

Pierwsze miejsca parkingowe zniknęły tu wraz z modernizacją Trasy Toruńskiej. Niedawno zniknęły kolejne. Na Facebooku opisał to Paweł. Poszerzono tu chodnik zabierając połowę miejsc parkingowych pod blokiem.

Auta zaczęły więc parkować na chodniku, bo gdzie indziej. Chodnik ma jakieś 3,5 metra szerokości więc miejsca dość. Nie wygląda to może jakoś ładnie ale pieszym raczej nie przeszkadza. Koniec z tym procederem. Za wasze pieniądze, kilka tysięcy a może kilkanaście, pojawiły się słupki. Samochody już tam nie wjadą.

Ciekaw jestem gdzie będę teraz parkował samochód jak nie będzie miejsca na ulicy. A że nie będzie to jest pewne. Ciasno jest o 14 a co będzie jak ludzie wrócą z pracy? Coś może wymyślę.

Natomiast mam pytanie do mistrza logiki, który nakazał postawienie słupków: jak teraz pod blok wjedzie karetka, którą widzę tam raz na jeden, dwa tygodnie??

Kondratowicza

Niedawno osłupkowano placyk na Kondratowicza przy Rohatyńskiej. To miejsce, gdzie od lat można spotkać handlarzy tandetą. Słupki mają im przeszkadzać w nielegalnym handlu.

A przydałyby się kawałek dalej, żeby zagrodzić wjazd na chodnik pod pawilonami, który funkcjonuje jako droga dojazdowa do nich… Mógłby być najfajniejszym deptakiem w dzielnicy! (Tutaj o tym pisaliśmy)

Chodecka 10

To przykład jeden w wielu tego typu w naszej dzielnicy: słupki utrudniły przejazd pojazdom straży pożarnej. Radny Andrzej Dąbrowski opisał to ostatnio w interpelacji, odpowiedzi urzędników jeszcze nie ma.

 

TARGÓWEK MIESZKANIOWY

Trocka

Chodnik na wysokości weterynarza. Nie ma jak podjechać na miejsca pod kliniką / fot. targowek.info
Chodnik na wysokości weterynarza. Nie ma jak podjechać na miejsca pod kliniką / fot. targowek.info

Przez lata utarło się, że z braku parkingów samochody zastawiały szeroki chodnik wzdłuż ulicy na wysokości ul. Gajkowicza. Wiosną spece z ZDM-u osłupkowali Trocką na prawie całej długości. Tu też kierowcy postanowili, że „coś wymyślą”. Omijają słupki po trawie i nadal stają na chodniku. A więc więc chodnik wciąż jest zajęty, a trawnik rozjechany.

Przy okazji słupkowania zagrodzono wjazd do weterynarza. Współczujemy osobom, które muszą taszczyć na rękach chore psy. Współczujemy weterynarzowi, któremu pewnie słupki psują biznes.

Gorzykowska

Tutaj nowe słupki zbiegły się z wytyczeniem pasów rowerowych. Na Gorzykowskiej obok siebie mieszczą się kebab, salon kosmetyczny i przychodnia rehabilitacyjna. Czyli miejsca, gdzie sporo osób podjeżdża załatwić w miarę krótką sprawę. Dawniej stawali samochodami wzdłuż ulicy, która jest w tym miejscu szeroka. Teraz wjeżdżają na chodnik oddzielony od jezdni pasem zieleni.

 

Znacie więcej podobnych przykładów, gdzie słupki zamiast ułatwić, utrudniły życie? A może gdzieś jeszcze by się przydały?

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Słupkoza – nowa choroba dręczy Targówek

 • 7 lipca 2015 o godz. 07:40

  Do anonimowego autora mam tylko ochotę zacytować ś.p. Kaczyńskiego: spieprzaj dziadu! Przede wszystkim słupki zawsze, ale to zawsze, bronią wjazdu i parkowania tam, gdzie parkować nie wolno. Więc są elementem egzekwowania prawa.

  Np. Trocka – tam na chodniku zgodnie z prawem nigdy nie wolno było parkować, więc o co ten raban?

 • 7 lipca 2015 o godz. 09:12

  Jakim trzeba być burakiem, zeby bronić parkowania niezgodnego z przepisami. Poza tym – prawo do parkowania można rościć, jeśłi wykupiło się miejsce.

 • 7 lipca 2015 o godz. 09:18

  Ale wy doczytaliście, że na Trockiej ludzie nadal parkują, tylko wyjeżdżają po trawie? Bronicie jeżdżenia po trawie?

 • 7 lipca 2015 o godz. 09:30

  Kondratowicza – A jak sobie drogi redaktorze wyobrażasz dostawy do wspomnianych pawilonów? Czy masz świadomość, że nie wszystkie lokale mają wejście od tyłu budynku? A może zamiast słupków, przekształcić bezsensowny pas zieleni na miejsca parkingowe?

 • 7 lipca 2015 o godz. 09:34

  Najwiekszy bezsens to ustawienie slupkow kolo Pizzy Hut przy Labiszynskiej, tuz obok ekranu oddzielajacego trase Torunska. Pas pseudo-zieleni (gdyz nigdy nie bylo tam trawnika a jedynie waska kupka chwastow) o szerokosci okolo metra zostal centralnie zastawiony drogimi slupkami. Nikt tam nigdy nie parkowal, ale slupki postawiono i to cala mase! Pytanie tylko po co, skoro tam jest obok i tak jezdnia, a trawnika brak.

 • 7 lipca 2015 o godz. 09:56

  i bardzo dobrze ze sa slupki. brawa dla zdmu. zniecheci to ludzi do lamania prawa. dlaczego istnieja w ogole jakiekolwiek bezplatne miejsca parkingowe? wszystkie powinny byc platne.

 • 7 lipca 2015 o godz. 10:15

  No tak… bo słupki kosztują. A to pewnie zupełnie przeciwnie do naprawy chodników na których parkują samochody (bo chodnik taki szeroki przecież!) – naprawa tych wcale nie kosztuje. :-) Czisas!!! presz z tymi samochodami!

 • 7 lipca 2015 o godz. 10:43

  Pod naszym blokiem przy Goworowskiej parkują wciąż te same pojazdy, niezależnie czy na parkingu obok bloku są miejsca, czy też nie. Wracając do domu od razu wjeżdżają na podwórko jakby to było naturalne miejsce do pozostawienia aut. Zwracanie uwagi kierowcom mija się z celem, jest nawet odbierane jako forma wrogości. Straż miejska ma związane ręce i nie może Im wlepić mandatu. Skąd to chamstwo się bierze? Jak przeciwdziałać takim zachowaniom?

 • 7 lipca 2015 o godz. 10:46

  Ulica Kondratowicza zostanie niewątpliwie przebudowana, pawilony zburzone i postawione na nowo, a wszystko to na etapie budowy metra 2048 roku, poczekajcie trochę tylko.

 • 7 lipca 2015 o godz. 13:05

  do ZTTMDM: tak tak, Kondratowicza ma być przebudowana na wzór amerykańskich hajłej, pawilony wyburzą a w ich miejsce zrobią ogromny magazyn – cirka 50tyś mkw – na słoiki bo na skarbka rozpędzili się z blokami i nie starczyło miejsca na taki magazyn… a teraz przyznaj się czego żeś się nakopcił?

 • 7 lipca 2015 o godz. 14:56

  Jak to czego?, kiszonki.
  Chcesz posmakować? Teraz to najwięcej jest na Wilanowie.

 • 7 lipca 2015 o godz. 15:35

  NABUHNODOZOR szczególnie nie można było parkować pod sklepem i weterynarzem gdzie znak zakazu postoju i parkowania był kilkanaście metrów dalej w kierunku Radzyminskiej

 • 8 lipca 2015 o godz. 15:01

  Powiem tak, słupki będą miały sens o ile ZDM jak i ZGN zatroszczą się i zrobią trawniki z prawdziwego zdarzenia. macie rację pisząc, że do tej pory jest to kupa chwastów i nic więcej. do wszystkich mądrych, którzy stracili miejsca parkingowe. nikt wam nie gwarantował, że będziecie mieli miejsca wraz z mieszkaniem. ja mieszkam w okolicy bloku Toruńska 80 i szlag mnie trafiał jak widziałem tych burasów parkujących na terenie trawników i później się dziwiących, że to przecież nie trawniki,a klepisko. Ale to klepisko zrobili sami kierowcy. nóż się w kieszeni otwiera. słupki wkopane, a już były próby ich wyrwania. nie lepiej żyć w miejscu czystym i uporządkowanym. znając lokatorow bloków Toruńska 80, 82,84 to chyba nie lepiej. tam mieszkają tacy ludzie, którym wisi czy żyją w syfie czy w palacu.

 • 8 lipca 2015 o godz. 15:05

  Panie Pawle. karetka dojedzie jak ostatnio, drogą przy bloku Toruńska 82 i dalej przez trawnik. Taka karetka trawnika nie zniszczy. Niech Pan będzie spokojny. Straż też dojedzie. Boli Pana tylko to, że zabrali Panu miejsce do parkowania, a Pan tyle wysiłku zrobił żeby zniszczyć w tym miejscu zieleń, A ci od słupków nie docenili Pańskich dewastacji i wkopali zapory. Może Pan parkować przy Tesco. tam jest miejsc wolnych dużo. Może Pan wykupić miejsce na jednym z okolicznych parkingów strzeżonych. Możliwości jest wiele. Tylko chcieć

 • 8 lipca 2015 o godz. 21:36

  Dostawy do pawilonów… na wózku, a nie „mnie wszystko wolno”.
  Bezsensowne trawniki sralniki, a jak budują nowe bloki to wszyscy narzekają, że drogocenną zieleń niszczą.

  Słupki mają być, ale przede wszystkim policja i straż miejska powinna zrobić porządek z debilami rozjeżdżającymi wszystko co się da. Ja nie mam problemu, żeby zawrócić i poszukać miejsca dłużej. Też jestem często pieszym.

 • 9 lipca 2015 o godz. 08:10

  Bardzo potrzebne są słupki przy ul.Gilarskiej od Rolanda do Samarytanki.
  Poprawią bezpieczeństwo pieszych i przejezdność jezdni. Samochody parkujące na chodnikach (dwoma kołami)utrudniają przejazd autobusom komunikacji miejskiej. Montaż słupków przy Gilarskiej to ważne i pilne zadanie!

 • 20 lipca 2015 o godz. 18:44

  Jakiś dobry ziom urzędasa ma firmę słupkującą i tyle

 • 21 lipca 2015 o godz. 15:39

  ojca brata wujka syn sie tymi slupkami zajmuje :) troche obycia i byscie wiedzieli o co chodzi. Nie o bezpieczenstwo ani wygode ludzi tylko o $$$ $:) elo

 • 15 września 2015 o godz. 17:06

  uwazam ze nalezy zalozyc grupe likwidujaca takie slupki poprostu
  debile o tym decyduja
  u mnie na osiedlu zaslupkowano wszystkie sklepy – nie ma mozliwosci zrobic dostawy bez zakorkowania glownej ulicy!!!! ***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.