Toaleta w Parku Wiecha ciągle jest dewastowana

12
Share

Władze dzielnicy rozważają… zamykanie jej na noc.

 

Najgłupsi mieszkańcy Targówka cały czas dają o sobie znać. Teraz na ich celowniku znalazła się nowoczesna toaleta w Parku Wiecha, niedaleko Teatru Rampa, otwarta w lutym 2015 roku. Tylko w tym tygodniu toaleta była dewastowana trzy razy – niezidentyfikowani sprawcy zapychali ją piachem i gałęziami, a wczoraj do muszli odpływowej oprócz piachu i gruzu wrzucili również martwego ptaka.

Czyszczenie obiektu oraz niezbędne naprawy na bieżąco dokonują pracownicy dzielnicowego Wydziału Infrastruktury. Jednak urzędnicy zaczynają się wkurzać. W związku z zaistniałą sytuacją Urząd Dzielnicy Targówek przygotował zawiadomienie dla policji o niszczeniu mienia – i ostrzega, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, to dla uniknięcia kompletnej dewastacji urządzeń rozważane jest zamykanie toalety w godzinach nocnych od godz. 22:00 do 6:00.

 

toaleta_Wiecha2

Toaleta w Parku Wiecha, zdjęcie z lutego 2015 r. /fot. archiwum targowek.info

Niedawne zniszczenia w toalecie obok Teatru Rampa / fot. Urząd Dzielnicy

 

Oczywiście zamknięcie toalety na noc jest pewnym rozwiązaniem. A jeszcze skuteczniejsza byłaby pewnie jej całkowita likwidacja…

Bo ściganie gamoni, którzy dokonali dewastacji, wysłanie do parku Wiecha po zmroku patroli policji i straży miejskiej, zbudowanie SKUTECZNEGO monitoringu i paru latarni więcej – czyli to, o co mieszkańcy Targówka i nasz portal apelują od wielu lat – najwyraźniej jest w naszej dzielnicy niemożliwe.

A bez tego nawet zamkniętą nowoczesną toaletę może spotkać gorszy los niż gałęzie i martwy ptak. Przed jej powstaniem podpici imprezowicze, w lecie regularnie przesiadujący w parku po zmroku, wielokrotnie podpalali stojące tam toi-toie. Zachęceni bezkarnością, mogą wkrótce wrócić do tego pomysłu.

 

Zdjęcie0357

Spalony toi-toi w parku Wiecha, zdjęcie z 2012 r. / fot. czytelniczka targowek.info

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx