Wypożycz sobie trójkołowy rower

7
Share

Targówek uruchomił „konkurencję” dla Veturilo – od dzisiaj na Bródnie można wypożyczyć rower na trzech kółkach!

 

Ma trzy koła, ale nie jest dla dzieci. Przeciwnie, trójkołowy (albo, jak chcą niektórzy: trójkowy) rower przeznaczony jest przede wszystkim dla seniorów. Dzisiaj przed południem na terenie boiska „Syrenka” w Parku Bródnowskim, odbyła się oficjalna inauguracja pierwszego w Warszawie systemu o nazwie „3 KÓŁKA – publiczne rowery trójkołowe”.

 

Pierwsza użytkowniczka 3-kołowego roweru udziela pierwszego wywiadu /fot. Urząd Dzielnicy

Pierwsza użytkowniczka 3-kołowego roweru udziela pierwszego wywiadu /fot. UD Targówek

 

Projekt zainicjowany został przez stowarzyszenie Targówek w Spódnicy, przy współpracy z Urzędem Dzielnicy i Zarządem Transportu Miejskiego, który sfinansował kupno trzech pojazdów.

Osoby w starszym wieku często skarżyły się na problemy z zachowaniem równowagi na tradycyjnych dwukołowych rowerach. Trójkołowce eliminują konieczność zachowania równowagi przez kierującego, ponieważ stabilna konstrukcja roweru gwarantuje bezpieczeństwo

– informuje ratusz Targówka.

Dysponentem rowerów będzie VIII Ogród Jordanowski z Suwalskiej, ale wypożyczać – bezpłatnie – będzie je można na terenie boiska Syrenka w Parku Bródnowskim. Można je też rezerwować: szczegółowe informacje pod numerem telefonu 535-884-237.

 

Rowery są trzy i mają gustowny koszyczek na bagaż / fot. UD Targówek

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx