Znikają progi zwalniające z Gilarskiej

29
Share

Wczoraj wieczorem jeden z kontrowersyjnych progów był oderwany od podłoża i przesuwany przez kolejne samochody. To już drugi raz. AKTUALIZACJA: planowana jest wielka przebudowa tego ciągu ulic.

 

Albo ktoś z przeciwników progów wziął sprawy w swoje ręce albo są one po prostu źle przymocowane. Pierwszy próg zginął już prawie tydzień temu. Po prostu zniknął, został po nim tylko ślad na jezdni.

Problem „sławnych” progów na Gilarskiej na Zaciszu powoli rozwiązuje się sam. Jeden już odpadł

Posted by Targówek Info on Saturday, 18 July 2015

 

Drugi próg poluzował się wczoraj wieczorem. Nie wiadomo czy „pomógł” mu jeden z przeciwników czy mocowanie nie wytrzymało próby czasu. O godz. 23 spowalniacz nie był przytwierdzony do podłoża i przesuwał go każdy przejeżdżający samochód.

Zdjęcie dostaliśmy od czytelnika, który powiadomił też służby miejskie.

 

Tymczasem nieoficjalne doniesienia z ratusza mówią, że w sprawie progów wkrótce ma być zastosowane kompromisowe rozwiązanie. Zostaną zdemontowane, ale w zamian będzie wyniesiona jezdnia na skrzyżowaniu Jórskiego z Gilarską. To miejsce w którym mieszkańcy od dawna bezskutecznie proszą o światła.

Zacznie obowiązywać też zakaz ruchu samochodów ciężarowych na tych dwóch ulicach, z wyłączeniem autobusów. Będzie dotyczył także uciążliwych przejazdów technicznych. Inna sprawa, czy zakaz będzie respektowany tak, jak obecne ograniczenie prędkości do 30 km/h…

 

AKTUALIZACJA: Od radnego Jędrzeja Kunowskiego otrzymaliśmy listę ustaleń zespołu ds. progów, złożonego z urzędników, radnych i mieszkańców. Ciąg ulic Gilarska–Samarytanka-Jórskiego ma zostać poważnie przebudowany:

1. Gilarska: bez progów, ale ze zwężonymi pasami 2,70-3,00 m. Plus zatoka dla Straży Miejskiej do ustawienia fotoradaru. Na skrzyżowaniu z Samarytanki przy Da Grasso lustro dla kierowców i pieszych, aby idąc od garaży przejściem dla pieszych zobaczyć nadjeżdżający samochód, a jadąc od szkoły było widać pieszego. Nowe przejście dla pieszych z wyspą na wysokości ul. Amarantowej.

2. Samarytanka: ze zwężonymi pasami, na ile pozwoli to przejazd autobusów, tak aby nie zaczepiały się lusterkami. Bariery ochronne wzdłuż chodnika od szkoły do Da Grasso. Nie będą to płotki jak dotychczas, a bariery pochłaniające ewentualne uderzenie.

3. Jórskiego: wyniesione skrzyżowanie z Łokietka. Likwidacja progów od Radzymińskiej do Łokietka. Próg pomiędzy Łokietka a Samarytanki będzie przeniesiony bliżej przejścia dla pieszych.

Czy wszystkie te plany zostaną zrealizowane – i kiedy dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo.

 

29
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx