W sobotę święto: sklepy zamknięte, 126 zawieszone | | targowek.info

W sobotę święto: sklepy zamknięte, 126 zawieszone

Przypominamy ku pamięci.

 

Kilka razy w roku w święta wolne od pracy wiele osób odbija się od zamkniętych drzwi sklepów i wyczekuje na przystakach autobusowych na autobusy, które nie przyjeżdżają.

Tak więc przypominamy, że w sobotę 15 sierpnia obchodzimy za jednym zamachem aż dwa święta: Wojska Polskiego, oraz katolickie Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Ponieważ jest to ustawowo dzień wolny od pracy, tego dnia nie będą działać centra handlowe, markety ani żadne większe sklepy.

Z tego powodu ZTM zawiesza 15 sierpnia kursowanie autobusów linii 126 kursujących z CH Targówek przez Bródno na Białołękę. Natomiast pozostałe autobusy, tramwaje i pociągi SKM będą kursować wg świątecznych/niedzielnych rozkładów jazdy.

 

Sklep Carrefour na Targówku / fot. CH Atrium
Sklep Carrefour na Targówku / fot. CH Atrium

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jeden komentarz na temat “W sobotę święto: sklepy zamknięte, 126 zawieszone

 • 9 listopada 2015 o godz. 00:18

  witam,
  jak to jest z tymi dniami ustawowo wolnymi od pracy….
  pracuję w jednym z sieciówek… Lagardere Travel Retail sp. z o.o. ( HDS ) do której to należą sklepy Inmedio, Inmedio Café, Relay,1 Minute, i pracowałem 1 XI i 11 XI również mam pracować. Czy umowy ajencji, agencyjne i franczyzy są wyłączone z obowiązywania ustawy o Dniach Wolnych.
  posługuje się pieczątką f-my „Lagardere Travel Retail sp. z o.o.” czyli pracuję na ich rzecz, to nie jest mój sklep. nie płacę ani czynszu, ani nie ponoszę opłat za znak towarowy. Zamawiam towar przez nich narzucony i to oni pokrywają wszystkie opłaty z tym związane.
  proszę, może wam uda się coś ustalić mi się nie udało.
  w PiP i PiH nikt nie podnosi słuchawki, a i dla PiS ważniejsze jest składanie hołdu papieżowi i ukłony pani Szydło niż służba ludziom, a to z ręki PiS wyszedł ten projekt.
  czyżby p. Kaczyński nie wiedział że ma luki prawne?
  proszę o pomoc….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.