Mamy plany nowego bazarku

12
Share

Znamy plany nowego bazarku przy ul. Fantazyjnej. Dziwne plany, bo nie wszystko jest na nich jasne. 

 

Chodzi oczywiście o Bazarek Trocka, który musi wynieść się ze swojego miejsca na czas budowy metra. Ratusz za szukanie nowej lokalizacji wziął się w ostatniej chwili i zaproponował lokalizację, która nikomu nie pasuje – u zbiegu Radzymińskiej i Fantazyjnej na przeciwko OBI.

Od razu zbuntowali się mieszkańcy małych uliczek, które nie są w stanie przejąć ruchu klientów i dostaw towaru na nowy bazarek. Inwestycja na lata zablokuje też budowę Nowotrockiej, bo powstanie dokładnie w miejscu przyszłego węzła tej ulicy z Radzymińską.

Nasz dzielnicowy ratusz nie przejmuje się jednak tymi argumentami i forsuje swój pomysł. Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy niedawno dostali informację, że mogą odwiedzić urząd i zobaczyć plany przyszłego bazarku. Dlaczego ratusz nie umieści ich w internecie? Może boi się krytyki.

Dlatego my umieszczamy plany, które przysłała nam jedna z mieszkanek zaangażowanych w protest.

 

Targowisko Trocka - koncepcja

Targowisko Trocka - koncepcja2

 

 

Projekt zakłada budowę około 110 pawilonów, około 100 miejsc parkingowych i placu do handlu z samochodów. Wjazdy i wyjazdy mają być od strony Fantazyjnej, a jeden może także od Karkonoszy. Tego nie wiemy, bo jeden z załączonych rysunków go uwzględnia, drugi nie. Nie ma też zaznaczonych parkingów w miejscu ogródków działkowych – o takim dodatkowym parkingu mówił burmistrz podczas spotkania z mieszkańcami.

Pytań jest więc wiele. W tym to, które zadaje sobie większość klientów bazarku: dlaczego pawilonów nie można przenieść na pusty teren między Gimnazjum 141, Zamiejską a Trocką? Dlaczego ratusz nie chce porozumieć się w tej sprawie ze Spółdzielnią Mieszkaniową Praga? Tam bazar widziałoby większość sprzedających i kupujących.

 

zdjęcie: archiwum targowek.info

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx