Metro na Targówek zbuduje Astaldi?

5
Share

Wreszcie miasto zakończyło przetarg na budowę podziemnej kolejki do naszej dzielnicy.

 

Początkowo firmy chętne do budowy kolejnych stacji II linii metra, w tym trzech w naszym kierunku – na Szwedzkiej, Ossowskiego i Trockiej – mieliśmy poznać do końca marca. Oczywiście nie obyło się bez opóźnień, wpierw termin składania ofert przełożono o cztery miesiące, czyli do 31 lipca, potem jeszcze o 10 dni – do dziś.

Ale dziś się wreszcie udało. Dobre wiadomości są takie, że miasto przygotowało na nasz odcinek metra 1,5 miliarda złotych, a dwóch najtańszych oferentów chciałoby za to znacznie mniej: włoska firma Astaldi (ktora budowała środkowy odcinek II linii) życzyłaby sobie 1,066 mld zł, zaś także włoskie konsorcjum Vianini Lavori niewiele więcej, bo 1,104 mld zł (obie kwoty z VAT). Jest więc szansa, że przynajmniej pieniędzy nie zabraknie.

Po dzisiejszym otwarciu kopert przyszedł czas na sprawdzanie zgłoszonych ofert. Jeśli wszystkie cyferki się zgadzają i na wszystkich stronach są odpowiednie podpisy (a także przegrani nie zabiją inwestycji protestami), umowa na budowę z najtańszym Astaldi będzie zapewne podpisana na przełomie 2015 i 2016 roku.

Potem będzie jeszcze musiała być zrobiona dokumentacja techniczna i właściwa budowa ma szansę ruszyć na przełomie 2016 i 2017 roku. Czyli, o czym już pisaliśmy, raczej w tym dalszym terminie…

 

Jeden z pierwszych pociągów metra z Woli na Pragę / fot. targowek.info

Metro jedzie na Pragę (ale jeszcze nie na Targówek) / fot. targowek.info

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx