Powstanie emocjonalna mapa Bródna

2
Share

Nowy projekt artystyczny w Parku Bródnowskim – i okolicach.

 

Lorenza Manfredi, włoska artystka z Mediolanu, rozpoczyna w naszej dzielnicy polsko-niemiecki projekt WRSW | BRLN (te literki łatwo rozszyfrować jako nazwy stolic obu krajów).

O co chodzi w tym projekcie? Artystka, przy udziale mieszkańców i osób odwiedzających tą część dzielnicy Targówek, ma zamiar stworzyć emocjonalną mapę miejsc na terenie Bródna. Mapa wskazanych przez mieszkańców lokalizacji, stworzona podczas warsztatów, będzie podstawą do opracowania trasy późniejszego spaceru.

Warsztaty odbęda się w Domu Kultury Świt przy ulicy Wysockiego w poniedziałek 17.08 o godzinie 17:30.

Spacer będzie miał miejsce w czwartek 20.08, początek o godz. 17:30 pod napisem „Bródno”.

Kilka słów od organizatorów akcji:

Spacer śladami miejsc wskazanych przez mieszkańców i opowiadanie o nich historii – to dwa sposoby mapowania przestrzeni, które pozwolą na nowo rozpoznać miejsca ważne dla społeczności Bródna w sensie zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym. Efektem projektu będzie subtelna interwencja artystyczna w formie efemerycznego odbicia/lustra wykonana podczas pokonywania trasy. Pozwoli materialnie zaznaczyć poszczególne miejsca, które pojawiły się w historiach opowiedzianych przez mieszkańców.

Projekt WRSW | BRLN (Warszawa | Berlin) jest realizowany przez Fundację Badań Przestrzeni Publicznej TU. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa – nie mamy informacji, żeby tym razem dorzucała się też dzielnica Targówek ;)

Szczegóły na stronie projektu wrsw-brln.pl

 

na zdjęciu: Lorenza Manfredi /fot. mat. prasowe

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx