Statek przybił na Targówek Fabryczny | | targowek.info

Statek przybił na Targówek Fabryczny

Największy i najważniejszy projekt budżetu partycypacyjnego na Targówku Fabrycznym nabiera kształtów. A konkretnie nabiera kształtu statku. 

 

Długo nic tu się nie działo, ale w końcu zaczęła się budowa placu u zbiegu ul. Przecławskiej i Bukowieckiej. Inwestycja powstaje w ramach budżetu partycypacyjnego 2015 (na którym głosowaliśmy rok temu). Do głosowania wystawili ją mieszkańcy Osiedla Wilno i licznie poparli, zgarniając niemal całą pulę w tym regionie.

Plac ma kosztować ponad 200 tys. zł. Uda się za to zbudować plac zabaw dla starszych dzieci, którego głównym punktem oprócz tyrolki, karuzeli, piramidy czy ścianki wspinaczkowej, będzie  statek piracki. Statek dopłynął już na miejsce i trwa jego montaż. 

A tak ma wyglądać gotowy statek:

Taki statek ma stanąć przed Osiedlem Wilno / fot. Urząd Dzielnicy
Taki statek ma stanąć przed Osiedlem Wilno / fot. Urząd Dzielnicy

 

W projekcie zawarto wytyczenie ścieżki żwirowej, oraz instalację kilku dodatkowych ławek. Cały teren oddzielony będzie od ulicy Przecławskiej żywopłotem. Z warunków przetargu wynikało, że plac ma być gotowy do 15 września. Trzymamy kciuki. 

Ale to dopiero początek zmian w tym miejscu. W tegorocznym głosowaniu do budżetu partycypacyjnego na rok 2016 mieszkańcy Targówka Fabrycznego i Elsnerowa znowu postawili na ten plac i jego rozbudowę.

A więc w przyszłym roku za kwotę 500 tys. zł. strefa dla starszych dzieci zostanie poszerzona o wysoką zjeżdżalnię w kształcie latarni morskiej. To nawet logiczne: jest statek, będzie też latarnia. Dodatkowo pojawi się mini park linowy, kładka oraz tablice do rysowania.

Przy siłowni plenerowej powstanie strefa dla dorosłych. W jej skład wejdą dwa nowe elementy: ścianka wspinaczkowa z drogami podejścia o różnorakiej trudności oraz urządzenie do street workoutu (m.in. drążki do podciągania itp.)

 

Przeclawska_projekt
Wizualizacja projekt placu przy Przecławskiej

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Statek przybił na Targówek Fabryczny

 • 24 sierpnia 2015 o godz. 09:31

  Z mojej strony gratulacje dla osób zaangażowanych w realizację projektu.
  Do tego brawo dla mieszkańców za organizację i wpółpracę przy głosowaniach!
  Piękny przykłąd, że jak sie chce, to można kształtować krajobraz wokół siebie.

 • 24 sierpnia 2015 o godz. 14:37

  GRATULACJE DLA MIESZKAŃCÓW OSIEDLA WILNO i CO MOŻNA???…………………………

  MOŻNA :D

 • 24 sierpnia 2015 o godz. 14:38

  MOŻE I W WIĘKSZOŚCI JESTEŚMY SŁOIKAMI, ALE UMIEMY SIĘ ZMOBILIZOWAĆ I DOGADAĆ.
  TO JEST WŁAśNIE NAJWAŻNIEJSZE :)

 • 24 sierpnia 2015 o godz. 20:26

  Fajnie, że będa latanie, gorzej że kilkadziesiąt metrów dalej na ul. Przecławskiej nie ma już nie tylko latarni ale nawet i chodników. Powiedziałbym złośliwie, że ulica Przecławska przypomina jakąś wioskę ze Ściany Wschodniej, ale to byłoby kłamstwem. Na wioskach, nawet tych najbardziej zapyziałych, coraz cześciej drogi mają chodniki i są dobrze oświetlone. Niestety na Targówku taki luksus jest wciąż w wielu miejscach luksusem. Podobnie jak ulice z asfaltową nawierzchnią lub kanalizacja. Gromkie brawa dla urzedników z ratusza Targówka! Gromkie brawa dla Pana Burmistrza! Coraz bardziej rozumiem Pana plan. Targówek niedługo zamieni się w skansen, i będziemy zarabiać na turystach!

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 08:45

  Plac zabaw piękny ale osiedle niebezpieczne. Wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość na ul. Zamkowej czy Wiernej. Aż się boję pomyśleć co by było jakby jakieś dziecko wybiegło niespodziewanie na ulicę idąc np. na ten przepiękny plac zabaw.

 • 25 sierpnia 2015 o godz. 12:51

  Dodajmy, że zgodnie z nazwą w budżecie, jest to plac zabaw dla mieszkańców ulicy Przecławskiej. Należy się w związku z tym spodziewać tłumów :)

 • 7 września 2015 o godz. 13:49

  Wypasiony plac zabaw. Zadnej skromnosci przeciez spoleczenstwo stac. Nie wazne, ze brzydota dookola, brak chodnikow, ulic, bezpieczenstwo kuleje. Wazne, ze dzieci beda mialy gdzie sie pobawic. Oczywiscie rozumiem ludzi, ktorzy glosowali na ten project. Twierdze jednak, ze z punktu widzenia planowania przestrzenii dla zycia w miescie, dzieciom wystarczylyby karuzela i hustawki a pieniadze powinny byc rozdzielane na projekty z ktorych korzysta ogol spoleczenstwa np. bezpieczenstwo. Coz z tego, ze dziecko pobawi sie na wypasionym placyku skoro niedoskonala komunikacja miejska sprawi, ze rodzice pozniej wraca do domu, brak monitoringu spowoduje, ze plac zostanie zdemolowany a pani sasiadka zostanie okradziona tuz obok. Chcialbym, zeby swiat wokol mnie byl przyjazny, zeby bylo ladnie, czysto. Od tego zacznijmy.

 • 20 grudnia 2015 o godz. 12:32

  Rok czasu i zdemolują bachory ten placyk. Będzie tam lej po bombie. A ruskie będą myśleć, że mamy nową broń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.