Statek przybił na Targówek Fabryczny

8
Share

Największy i najważniejszy projekt budżetu partycypacyjnego na Targówku Fabrycznym nabiera kształtów. A konkretnie nabiera kształtu statku. 

 

Długo nic tu się nie działo, ale w końcu zaczęła się budowa placu u zbiegu ul. Przecławskiej i Bukowieckiej. Inwestycja powstaje w ramach budżetu partycypacyjnego 2015 (na którym głosowaliśmy rok temu). Do głosowania wystawili ją mieszkańcy Osiedla Wilno i licznie poparli, zgarniając niemal całą pulę w tym regionie.

Plac ma kosztować ponad 200 tys. zł. Uda się za to zbudować plac zabaw dla starszych dzieci, którego głównym punktem oprócz tyrolki, karuzeli, piramidy czy ścianki wspinaczkowej, będzie  statek piracki. Statek dopłynął już na miejsce i trwa jego montaż. 

A tak ma wyglądać gotowy statek:

Taki statek ma stanąć przed Osiedlem Wilno / fot. Urząd Dzielnicy

Taki statek ma stanąć przed Osiedlem Wilno / fot. Urząd Dzielnicy

 

W projekcie zawarto wytyczenie ścieżki żwirowej, oraz instalację kilku dodatkowych ławek. Cały teren oddzielony będzie od ulicy Przecławskiej żywopłotem. Z warunków przetargu wynikało, że plac ma być gotowy do 15 września. Trzymamy kciuki. 

Ale to dopiero początek zmian w tym miejscu. W tegorocznym głosowaniu do budżetu partycypacyjnego na rok 2016 mieszkańcy Targówka Fabrycznego i Elsnerowa znowu postawili na ten plac i jego rozbudowę.

A więc w przyszłym roku za kwotę 500 tys. zł. strefa dla starszych dzieci zostanie poszerzona o wysoką zjeżdżalnię w kształcie latarni morskiej. To nawet logiczne: jest statek, będzie też latarnia. Dodatkowo pojawi się mini park linowy, kładka oraz tablice do rysowania.

Przy siłowni plenerowej powstanie strefa dla dorosłych. W jej skład wejdą dwa nowe elementy: ścianka wspinaczkowa z drogami podejścia o różnorakiej trudności oraz urządzenie do street workoutu (m.in. drążki do podciągania itp.)

 

Przeclawska_projekt

Wizualizacja projekt placu przy Przecławskiej

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx