Tak będzie wyglądał pierwszy garaż piętrowy na Targówku | | targowek.info

Tak będzie wyglądał pierwszy garaż piętrowy na Targówku

Spółdzielnia mieszkaniowa Praga pokazała wizualizację parkingu, który powstanie przy przyszłej stacji metra. Takich budynków potrzeba zdecydowanie więcej. 

 

Chaos z parkowaniem to jeden z największych problemów Targówka. Przez lata samochodów przybywa, a miejsc parkingowych raczej nie. Wyjściem z sytuacji mogą być tylko parkingi piętrowe, ale te są drogie w budowie.

Mimo tego Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga decyduje się na pierwszą taką inwestycję na Targówku Mieszkaniowym. Parking będzie miał trzy poziomowy oraz powierzchnie handlowe. Na wizualizacji widać nawet logo dobrze znanego na Targówku marketu.

 

Tak ma wyglądać garaż przy Ossowskiego / rys. RSM Praga
Tak ma wyglądać garaż przy Ossowskiego / rys. RSM Praga

 

Budynek ma powstać u zbiegu Pratulińśkiej z Ossowskiego, czyli przy planowanej stacji metra i przy nowych blokach spółdzielni. Dziś jest tu parking społeczny:

 

Parking piętrowy powstanie w miejscu tego społecznie strzeżonego / fot. targowek.info
Parking piętrowy powstanie w miejscu tego społecznie strzeżonego / fot. targowek.info

 

Cała inwestycja pozostawia jednak kilka pytań. Kto i na jakich zasadach będzie korzystał z parkingu? Czy będzie to park and ride dla dojeżdżających do metra czy miejsca wykupią tu okoliczni mieszkańcy?

Tajemnicą jest także termin oddania budynku do użytku. Spółdzielnia podaje, że stanie się to wiosną 2016 roku, ale to termin bardzo optymistyczny, skoro prace jeszcze się nie zaczęły.

 

ddd
rys. RSM Praga

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Tak będzie wyglądał pierwszy garaż piętrowy na Targówku

 • 5 sierpnia 2015 o godz. 08:31

  Czyli dwie pierwsze kondygnacje będą przeznaczone dla tych co teraz trzymają samochody na tym społecznym parkingu ???? GENIALNIE

 • 5 sierpnia 2015 o godz. 09:10

  Pomysł ni z gruszki, ni z pietruszki.

 • 5 sierpnia 2015 o godz. 11:25

  Przecież jest już garaż piętrowy przy bloku stojącym między Ratuszem i Szpitalem Bródnowskim, więc ten chyba nie do końca będzie pierwszy.

 • 5 sierpnia 2015 o godz. 12:04

  Czy to będzie w miejscu obecnego „Gold Boxu”, pod adresem P.Skargi 54?

 • 5 sierpnia 2015 o godz. 12:26

  @Waldemar. Przecież z wizualizacji i ze zdjęć wyraźnie widać że nie. To obszar po drugiej stronie ulicy na wysokości obecnego parkingu.

 • 5 sierpnia 2015 o godz. 12:35

  Zacznijcie czytać ze zrozumieniem.
  TOM: w artykule jest wyraźnie, że to pierwsza inwestycja tego typu na Targówku Mieszkaniowym, a parking między Ratuszem i Szpitalem Bródnowskim to Bródno
  WALDEMAR: Budynek ma powstać u zbiegu Pratulińśkiej z Ossowskiego, czyli w miejscu obecnego parkinu społecznego, nie w miejscu dawnego Gold Boxu.

 • 5 sierpnia 2015 o godz. 20:49

  A miejsca będą płatne… Na pewno to rozwiąże problem parkowania.

 • 5 sierpnia 2015 o godz. 22:55

  A bloki może i były wybudowane przez rsm ale do niej nie należą. Na szczęście.

 • 5 sierpnia 2015 o godz. 21:41

  Czemu na dachu parkingu brak zieleni lub paneli słonecznych, przyszłościowe trza myśleć.

 • 6 sierpnia 2015 o godz. 14:43

  @XXX
  …ale w tytule jest: „Tak będzie wyglądał pierwszy garaż piętrowy na Targówku”

 • 8 sierpnia 2015 o godz. 10:30

  NAJWAZNIEJSZE ZE BEDZIEW TOP MARKET :)

 • 8 sierpnia 2015 o godz. 13:12

  Juz widze jak miejscowa biedota będzie chciała zapłacic za miejsca jeszcze trzeba będzie im do tego dopłacać bo przecież pod blokiem lepiej bo bliżej a że na trawniku to trudno.

 • 10 sierpnia 2015 o godz. 09:19

  ciekawe jak ludzie z wysokiego i niskiego bloku co mają ona na parkin ustosunkują się do wdychania spalin z tego parkingu to będzie masakra

 • 10 sierpnia 2015 o godz. 13:39

  Mix – widzisz jakąś różnicę między parkingiem na placu, a piętrowym jeżeli chodzi o spaliny? Ja nie bardzo. Niech budują.

  Nie ma gdzie parkować – źle.
  Jest gdzie parkować, ale trzeba płacić – źle.
  Koni ma rację, na trawniku najlepiej, bo najbliżej. A potem narzekać, że kiedyś to były trawniki, a teraz tylko klepisko i błoto po deszczu. Co za władza!

 • 10 sierpnia 2015 o godz. 17:51

  QLC – różnica jest spora… Porównaj to sobie do rury wydechowej przyłożonej do własnej twarzy vs tej na otwartym parkingu. Nie przeszkadzałoby Ci mieć kanałów kumulujących spaliny (czytaj parking wielopoziomowy z otworami okiennymi) przyłożonych do twarzy? Nie pisz, że to to samo, bo to zupełnie dwie różne rzeczy.

 • 13 sierpnia 2015 o godz. 22:12

  Mieszkam w jednym z budynków widocznych na wizualizacji i ten ‚parking’ to chyba jakiś żart! Domyślam się, że obecny ‚parking społeczny’, choć korzystają z niego mieszkańcy bloków i choć nie jest on odgrodzony od placu, na którym stoją budynki, nie jest tak naprawdę własnością spółdzielni czy czegośtam jeszcze co zarządza Pratulińską 10 i 10A, ale to będzie po prostu budynek podstawiony tuż pod okna. Chyba są na to jakieś przepisy? Choćby o ochronie zdrowia, które nie pozwalają na stawianie otwartego garażu tuż pod oknami? W Polsce wszystko możliwe, więc nie zdziwię się, jeśli to koniec końców powstanie — zwłaszcza, że ostatnio LuxDom wypchnął RSM Praga z Pratulińskiej 10/10A, i to w trybie rozprawy sądowej, więc pewnie spółdzielnia nie popuści tego płazem i w zamian wstawi piętrowy parking pod okna, aby dopiec mieszkańcom. Ciekawe.

 • 2 października 2015 o godz. 21:55

  @Tomasz – jeżeli jesteś mieszkańcem jednego z tych bloków to proszę nie pisz nieprawdy. LuxDom nie wypchnął RSM tylko właściciele mieszkań poprzez uchwałę – żadne sądy. Działka gdzie znajduje się parking społeczny jest w wieczystym użytkowaniu przez RSM. Niestety to nie RSM chciał parkingu tylko w dużej mierze narzucił to urząd dzielnicy. Garaż będzie postawiony zgodnie z obowiązującymi przepisami – wspólnota nie pozwoli na omijanie prawa.

 • 5 maja 2016 o godz. 22:26

  Szkoda ze ten parking ma miec trzy poziomy zgodnie z info na stronie spoldzielni.
  Ciekawe czy wszyscy mieszkancy okolicznych blokow zgodza sie na takie piekne rozwiazanie.
  ***

 • 10 marca 2017 o godz. 22:16

  Witam czy wiadomo coś w kwestii parkingu przy ul Ossowskiego? Mam wielką nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.