21-letnia złodziejka na rolkach

2
Share

Pierwszy raz się jej udało. Ale Dianę D. zgubiła pewność siebie i zamiłowanie do rolek. 

 

Rolki zabezpieczono chyba jako narzędzie przestępstwa / fot. Komenda Stołęczna Policji

Rolki zabezpieczono chyba jako narzędzie przestępstwa. Na dużym zdjęciu Diana D.  / obie fotografie Komenda Stołeczna Policji

Do kradzieży doszło na początku sierpnia. Młoda dziewczyna jeździła na rolkach po sklepie przy ul. Borzymowskiej (policja nie podaje którym, ale możemy się domyślać) . Dopiero po jej zniknięciu obsługa zorientowała się, że wraz z rolkarką zniknęły perfumy i inne kosmetyki wyceniane na 900 zł.

Może i by jej się upiekło, gdyby wczoraj nie wjechała do tego samego sklepu, także na rolkach. Minął miesiąc, więc sprzedawczyni nie od razu poznała dziewczynę, ale przez rolki skojarzyła fakty i rozpoznała w niej sprawczynię kradzieży z sierpnia.

Powiadomiła kierownika sklepu, ten wezwał policję. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letnią Dianę D. i zabezpieczyli nagranie z monitoringu, które potwierdziło zeznanie kasjerki. 900 zł to nie waciki. Dianie D. grozi do 5 lat więzienia.

Dodajmy, że to ostatnio nie jedyna wpadka młodych dziewczyn uprawiających sport w naszej dzielnicy. Kilka dni temu policjanci zainteresowali się rowerzystką jadącą ścieżką wzdłuż Radzymińskiej. A właściwie jej rowerem, który miał spiłowany numer identyfikacyjny na ramie. Sara D. gęsto tłumaczyła się skąd ma rower, ale nie potrafiła dokładnie wyjaśnić od kogo go pożyczyła.  Usłyszała zarzut paserstwa nieumyślnego, przyznała się do winy i poddała się dobrowolnie karze.

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx