Buspas na Odrowąża. Już od środy!

3
Share

Dobra wiadomość dla pasażerów zastępczych autobusów. Bardzo zła dla kierowców samochodów.

 

Miejscy urzędnicy lubią niespodzianki. We wtorek po południu poinformowali, że już dziś w nocy – z wtorku 22 na środę 23 września – na całej ulicy Odrowąża wymalowany zostanie buspas!

Zmieni się też cała organizacja ruchu na ul. Odrowąża (od ronda Żaba do Budowlanej/Matki Teresy). Na całej długości w obydwu kierunkach prawe pasy ruchu w godzinach szczytu (rano w godz. 5:00-10:00 i po południu w godz. 14:00-20:00) zostaną zarezerwowane tylko dla autobusów miejskich.

Z kolei nocami (w godz. 21:00-5:00) na wysokości przystanków przejezdne będą tylko prawe pasy ruchu.

Poza tym zamknięty zostanie przejazd przez tory na wysokości ul. Staniewickiej oraz zwężony do jednego pasa przejazd na skręcie torowym w ul. Matki Teresy z Kalkuty.

Powstanie buspasu jest oczywiście bezpośrednio związane z wycofaniem z Bródna ostatniej linii tramwajowej. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, przypominamy, że ze względu remont torów tramwajowych na ul. Odrowąża, tramwaje linii 1 od 23 września zakończą bieg już na Pradze. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez miesiąc – do 23 października.

Pasażerowie autobusów jeżdżących po Odrowąża odczują w środę pewną ulgę. Co odczują kierowcy prywatnych samochodów, boimy się tu napisać. Olbrzymie zamieszanie na ulicy Odrowąża jutro rano jest jednak gwarantowane.

 

mat. UM Warszawa

mat. UM Warszawa

 

zdjęcie na górze: autobusy zastępcze na Bródnie wyglądają mniej więcej tak / fot. archiwum targowek.info

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx