Buspas na Odrowąża nie działa. Bródno sparaliżowane!

26
Share

Dziś pierwszy dzień bez ani jednego tramwaju na Bródnie. Efekt: katastrofa komunikacyjna.

 

Dziś na Bródno, po raz pierwszy od 1945 roku, nie dojechał ani jeden tramwaj. Remont torów na Odrowąża od razu ruszył pełną parą. Za to dookoła zapanował chaos.

Już wczoraj (22 września) drogowcy zaczęli wyznaczać na Odrowąża tymczasowy buspas dla autobusów zastępczych. Jak informowali nas wczoraj czytelnicy, kierowcy od razu zaczęli się do niego stosować, a policjanci podobno to kontrolować… Mimo, że buspas formalnie obowiązuje od 23 września, czyli od dzisiaj!

Za to dziś, w środowy poranek, Odrowąża w stronę Pragi została całkowicie sparaliżowana.

Wielki korek ciągnął się na całej długości ulicy – od Wysockiego aż po Rondo Żaba. Samochody stały w zwartym szeregu na obu pasach, zarówno tym dla nich, jak i na buspasie.

Policja kompletnie się tym nie interesowała. Nie było żadnej kontroli niesfornych kierowców osobówek. Wprawdzie w okolicach godz. 8 zauważyliśmy na Odrowąża, w odstępie kilkunastu minut, dwa radiowozy – ale policjanci tylko mozolnie przebijali się przez korek na sygnale i pojechali sobie dalej.

Oczywiście na zapchanym buspasie utknęły też jedyne autobusy zastępcze w tym rejonie, jakie ZTM podstawił w miejsce pięciu (!) zawieszonych linii tramwajowych. Korki spowodowały, że przejazd załadowanym po brzegi autobusem autobusem Z-3 przez Odrowąża w stronę Pragi i centrum Warszawy trwał ok. 30-40 minut –  zamiast jakichś 5 minut jak zwykle!

Równocześnie dziś rano doszło też do wypadku na Trasie AK. Na wysokości Żoliborza dachowało auto. Korki na wiele godzin zatkały arterię w stronę centrum i sięgały… do Wysockiego na Bródnie.

Wyjechanie z Bródna w środę rano – jakimkolwiek środkiem lokomocji, może poza rowerem – oznaczało męczarnie i wielką stratę czasu. Tramwaje na Bródno wrócą dopiero pod koniec października. Czy do tego czasu służby miejskie pomogą mieszkańcom?

 

Ten prawy pas – to buspas

Ten prawy pas – to buspas

Kierowcy osobówek raczej nie mogą sie tłumaczyć, że nie zauważyli buspasa...

Kierowcy osobówek raczej nie mogą się tłumaczyć, że nie zauważyli buspasa

W korku na końcu tego buspasa możecie zauważyć dwa autobusy...

W korku na końcu tego buspasa możecie zauważyć dwa autobusy…

Policja na Odrowąża przebija się na sygnale przez buspas

Policja na Odrowąża przebija się na sygnale przez buspas

Poziom zapchania autobusów zastępczych na Bródnie: 120%

Poziom zapchania autobusów zastępczych na Bródnie: 120%

 

Wszystkie zdjęcia: targowek.info

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx