Co się dzieje w weekend na Targówku? Pchli targ, mali Einsteini i (L)eszek Pisz

0
Share

Pierwszy weekend po wakacjach i od razu się ożywiło. Nie trzeba wyjeżdżać poza dzielnicę, żeby się dobrze bawić.

 

Sobota 5.09

Piknik Sąsiedzi na Bródnie

blachapiknikINFODom Kultury „Świt” organizuje Dzień Otwarty i Piknik Sąsiedzki. W godz. 12.00-17.00. W programie imprezy: zajęcia pokazowe, występy artystyczne, zapisy do zespołów zainteresowań i na kursy, pchli targ, propozycje organizacji pozarządowych oraz wymiana/sprzedaż podręczników i innych książek.

Każdy, kto posiada niepotrzebne już podręczniki lub przeczytane książki, może je przynieść do Parku przy Domu Kultury Świt na Piknik Sąsiedzki i sprzedać albo wymienić, albo oddać komuś,  kto będzie z nich korzystał.

Spacer po Nowym Bródnie

O godz. 15 w sobotę Spacerolog Praski zaprasza na spacer. „Bródno jednym się kojarzy z blokowiskiem, innym z cmentarzem albo ze średniowiecznym grodziskiem. My pokażemy coś innego – pozostałości danego Nowego Bródna, powstałego w drugiej połowie XIX wieku.” – zachęca.

Spacer zacznie się od jednej z mniej znanych panoram Warszawy i muzeum komunikacji z pierwszym polskim pociągiem elektrycznym (1935), a potem wycieczka będzie oglądać znikające z każdym dniem pozostałości interesującej, poprzemysłowej i mieszkalnej zabudowy tego przykolejowego osiedla.

„Większość dzisiejszych mieszkańców Bródna nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia ani z tego, że obszarem tym były związane takie sławne osoby jak Olgierd Budrewicz, Irena Sendler, mec. Jan Olszewski czy aktorskie rodziny Kobuszewskich i Zborowskich.”

 Spotkanie: na kładce nad peronami przystanku Warszawa Praga (na końcu ul. Pożarowej).

Przybliżona Trasa: Pożarowa, Budowlana, Siedzibna, Ogińskiego, Palestyńska, Oliwska, Syrokomli, Bartnicza, Wysockiego

Czas trwania 2,5 godz

Niedziela 6.09

Leszek Pisz zaprasza na GKP

W meczu gwiazd wystąpi Legia Champions, w której skład wchodzą m.in. Wojciech Kowalczyk, Maciej Szczęsny, Dariusz Czykier i oczywiście Leszek Pisz

W meczu gwiazd wystąpi Legia Champions, w której skład wchodzą m.in. Wojciech Kowalczyk, Maciej Szczęsny, Dariusz Czykier i oczywiście Leszek Pisz

W niedzielę na GKP odbędzie się 9. Turniej o Puchar Leszka Pisza. Kibicom po trzydziestce pana Leszka przedstawiać nie trzeba. Młodszym przypominamy, że to on dyrygował drugą linią Legii Warszawa, gdy ta grała w Lidze Mistrzów.

W programie niedzielnego turniej seniorów oraz młodzików, wiele atrakcji dla kibiców, konkurs rzutów karnych oraz wiedzy o karierze piłkarskiej Leszka Pisza. Dodatkową atrakcją będzie mecz z udziałem przyjaciół Leszka w którym wezmą udział byli zawodnicy Legii Warszawa, a ”Patriotyczny Targówek” współorganizatorem imprezy.

Niedziela artystyczna na Zaciszu

zacisze

Dom Kultury Zacisze zaprasza na Otwartą Niedzielę Artystyczną. W niedzielę w godzinach 16.00-18.00. W programie prezentacja sekcji i warsztatów w sezonie 2015/2016, m.in. bajeczne pomysły czyli bajkowa sztuka dziecka, gry strategiczne i rozmowy o modelarstwie, zagadki świata dla Małych Einsteinów, pokaz karate i samoobrony, rozmowy z instruktorami i zapisy na zajęcia. Dla osób, które zdecydują się w tym dniu na zapisy i opłaty czekają niespodzianki.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx