Co się dzieje w weekend w dzielnicy

0
Share

Trzeba się zmobilizować, żeby pobić rekord frekwencji z Pikniku Ekologicznego w zeszłym tygodniu :)

 

„Hitem” poprzedniego weekendu był Rodzinny Piknik Ekologiczny w Parku Wiecha (pisaliśmy o nim tutaj). W ten weekend pogoda ma być dużo lepsza, więc mamy nadzieję, że i frekwencja się poprawi na tych darmowych imprezach na Targówku:

 

Sobota 19 września

III PIKNIK SĄSIEDZKI W PGR BRÓDNO

W godzinach 12-17 na terenie PGR Bródno (ul. Św. Wincentego 92) odbędzie się sąsiedzkie spotkanie – w programie przewidziane m.in. ciekawe animacje dla dzieci, pokaz rękodzieła, animacje sportowe np. stół do ping ponga, bule, sąsiedzkie ognisko i grill, pokaz pomocy przedmedycznej, wystawa prac plastycznych i literackich, bezpłatne konsultacje weterynaryjne i z psim psychologiem, zbiórka akcesoriów dla zwierząt na cele charytatywne dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”.

Piknik w tym roku odbywa się w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „O czystość dbajmy, po psach sprzątajmy”, która ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Dzielnicy Targówek na skalę problemu dotyczącego wszędzie znajdujących się psich odchodów.

DZIEŃ Z TEOFILEM W PARKU WIECHA

Gra miejska w Parku Wiecha śladami bohaterów Stefana „Wiecha” Wiecheckiego – literackiego ojca Teofila Piecyka, szwagra Piekutoszczaka, Walerego Wątróbki itp. W trakcie gry uczestnicy zapoznają się z twórczością Wiecheckiego, a także z elementami gwary warszawskiej, lokalną kuchnią, strojem i charakterystycznymi dla tej części miasta piosenkami.

Po grze podsumowany zostanie konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”, a na zakończenie odbędzie się potańcówka międzypokoleniowa. Gra zaczyna się o godz. 14 (uwaga, trzeba się wcześniej zapisać), to co najfajniejsze, czyli potańcówka, od godz. 17 do 20.

PCHLI TARG NA ZACISZU

Także w sobotę 19 września, w godz. 14–17 w Domu Kultury „Zacisze” przy ul. Blokowej 1 odbędzie się Pchli Targ na Zaciszu. To dobry czas, żeby po wakacjach przejrzeć szafy i pozbyć się rzeczy, których już nie potrzeba. Będzie można kupić, sprzedać lub wymienić praktycznie wszystko.

LIGA SZTUK WALKI W OSIR TARGÓWEK

W hali OSiR Targówek (ul. Ossowskiego 25) od godz. 11:30 w sobotę będzie odbywać się liga sztuk walki B-Fight. Walki będą toczone w K-1, tajskim boksie i kickboksingu. Zgłosiło się prawie 70 zawodników i zawodniczek, więc będzie kogo podziwiać i komu dopingować.

 

 

zdjęcie na górze: akcja „O czystość dbajmy, po psach sprzątajmy” / fot. OSP Targówek

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx