Kolejna część pola PGR sprzedana. Będzie osiedle Dom Development

17
Share

48. 5 mln zł zapłacił Dom Development za kolejny fragment pola PGR. To znaczy, że wkrótce zacznie się tu budowa osiedla. Nowych właścicieli ma już ponad połowa pola. 

 

Kilka dni temu napisaliśmy o dużych zmianach na polu PGR między św. Wincentego a Gilarską. Jeden z deweloperów ustawił pawilon z biurem sprzedaży i lada moment zacznie budowę bloków. To firma Atal z Cieszyna. W Warszawie mało znana, ale chwali się, że w Polsce wybudowała już 6188 mieszkań.

pole PGR pawilon2

Biur sprzedaży firmy Atal już stoi na polu / fot. targowek.info

Działkę na Targówku o powierzchni 4 ha kupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych za 36,6 mln zł. Jak podaje branżowy serwis Eurobild, z prospektu emisyjnego spółki niedawno debiutującej na giełdzie, wynika że budowa pierwszego etapu osiedla ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2016 roku. Drugi etap inwestycji na miałby wystartować na początku 2017 roku, a trzeci na wiosnę tego samego roku. Gazeta Wyborcza podaje, że w sumie będzie to około tysiąca mieszkań.

Na tym nie koniec zmian na ostatnim tak dużym, wolnym terenie w dzielnicy. W zeszłym tygodniu dobrze znany na Targówku Dom Development kupił fragment pola o powierzchni 3,6 ha za 48,5 mln zł. Chodzi o działkę najbliżej ul. Samarytanka i Korzona. Tu także powstanie osiedle mieszkaniowe. Przypomnijmy, że ten sam deweloper buduje już Osiedle Wilno, a niedawno przy Głębockiej rozpoczął inwestycję o nazwie Moderna. 

Z kolei w sierpniu prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz oznajmiła, że na polu PGR powstanie szkoła podstawowa wraz z przedszkolem. Dwuhektarową działkę ANR przekazała już wcześniej miastu. Budowa szkoły ma się rozpocząć w przyszłym roku, a skończyć w 2018.

Na sprzedaż wystawiona jest też ostatnia wolna działka w narożniku Gilarskiej i św. Wincentego o powierzchni 6,5 ha. Na razie nie było na nią kupca. Wszystkie działki zaznaczyliśmy na zdjęciu:

zdjęcie Urząd Miasta

zdjęcie Urząd Miasta

Wszystkie te inwestycje oznaczają przynajmniej kilka tysięcy nowych mieszkańców. Niestety w ślad za nimi nie idą inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną i drogową. Przypomnijmy, że planowana druga linia metra ominie teren po PGR, choć dawno temu Zielone Mazowsze miało pomysł, żeby była tu stacja. Według obecnego przebiegu najbliższy przystanek metra będzie albo przy ratuszu na Kondratowicza albo przy Trockiej.

Tymczasem w planie finansowym miasta na najbliższe kilkanaście lat nie ma ani pieniędzy na poszerzenie ul. św. Wincentego, ani na wiadukt łączący przyszły most Krasińskiego z ul. Matki Teresy z Kalkuty, ani na obwodnicę Śródmieścia między Żabą a Radzymińską, ani nawet na ul. Nowotrocką. Budowę tej ostatniej torpeduje z resztą sam urząd dzielnicy Targówek stawiając w rezerwie pod tę drogę bazarowe budy. Chyba sami nie wierzą, że ulica ma szanse powstać.

 

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx