Most Grota prawie gotowy. Są chętni do projektowania Krasińskiego | | targowek.info

Most Grota prawie gotowy. Są chętni do projektowania Krasińskiego

Dwie dobre wiadomość dla stojących w korkach z Bródna i Targówka. Obie dotyczą „naszych” mostów.

 

Dwie dobre wiadomości przyniosły wczoraj media. Pierwsza jest taka, że za kilka dni może być otwarty Grota-Roweckiego. Po trzech latach męczarni z ciągnącą się przebudową, w końcu GDDKiA wieńczy dzieło: most będzie szerszy o kilka metrów.

Most Grota – kiedy otwarcie?

Jak podaje TVN Warszawa do nadzoru budowlanego trafił już wniosek i po pozwolenie na użytkowanie ostatniego remontowanego odcinka. To dwa miesiące przed terminem. To znaczy, że zaraz można otwierać zwężenia i oddać trasę kierowcom.

Jak zastrzega rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA Agnieszka Stefańska, nie wiadomo jeszcze, czy cała trasa zostanie otwarta od razu. – Wykonawca rozważa różne warianty organizacji ruchu – tłumaczy TVN Warszawa. Być może termin i scenariusz poznamy w piątek – tego dnia GDDKiA zwołuje na moście konferencję prasową.

Most Krasińskiego – kto zaprojektuje?

Z kolej serwis warszawa.wyborcza.pl poznał szczegóły przetargu na aktualizacje dokumentacji mostu Krasińskiego. Pisaliśmy o nim kilka dni temu.  Oferty zgłosiło 13 firm. Wyceniono je od 1,9 mln zł do 18,8 mln zł. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przeznaczył na to zadanie 25 mln zł.

Niestety Gazeta wspomina też o proteście grupek społeczników z Żoliborza. Wy możecie głosować w naszej sondzie na temat mostu. Na razie wyniki są dość jednoznaczne:

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Most Grota prawie gotowy. Są chętni do projektowania Krasińskiego

 • 3 września 2015 o godz. 09:47

  Jak był poszerzany wiadukt na Mickiewicza z żoliborza do śródmieścia (2 x 2 pasy ruchu) to nikt z żoliborskich społeczniaków nie protestował i nie mówił o zrównoważonym rozwoju transportu miejskiego ….

 • 3 września 2015 o godz. 12:41

  A może w ogóle zakazać wjazd z prawobrzeżnej Warszawy na Żoliborz i do Centrum? Przecież liczy się tylko lewobrzeżna W-wa… Chociaż podatki płacimy takie same!

 • 3 września 2015 o godz. 18:28

  O matko, jak można było się tyle pier..olić z jednym mostem?!!?!!?!!

 • 4 września 2015 o godz. 09:45

  musi być most i Nowotrocka !

 • 7 września 2015 o godz. 07:00

  Jaka Nowotrocka? Tam chcą budować BAZAR. Tak BAZAR!!! Podobno tymczasowy!!! Chyba po to, żeby kilku ustawionych mogło nadal podnajmować frajerom budy za duże pieniądze. Jeżeli ten BAZAR powstanie, powstanie i blokada budowy Nowotrockiej. Ci od wynajmowania bud nie opuszczają raz zdobytych przyczółków. To potężna forsa i to bez wysiłku. Ten most to ściema. Władza chce złapać trochę głosów na tej stronie Wisły i dać coś zaprzyjaźnionym za projekt. Do tego mostu musi być Nowotrocka. Tam budują BAZAR i to jest prawdziwy sprawdzian intencji władz Warszawy. Kto buduje ” tymczasowy bazar” za tak potężne pieniądze, ten jest niegospodarnym idiotą a nie gospodarzem miasta. Bazar na Krasnobrodzkiej świeci pustkami. Tam ich przenieść i już. Tu budować Nowotrocką i most.

 • 7 września 2015 o godz. 17:42

  co za mentalnosc tych ludzi. Niczego nie potrzebuja, zyja we wspanialym miejscu, wspanialym miescie. Ale dlaczego przeniesli sie wlasnie tu, gdzie plany budowy byly od dawna i wiadomo ze wczesniej czy pozniej most powstanie. Przenoszac sie do miasta trzeba brac pod uwage, ze bedzie sie ono rozbudowywac, w przeciwnym razie nalezy zamieszkac w lesie.

 • 11 września 2015 o godz. 16:58

  W weekend mają otworzyć południową nitkę mostu grota!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.