Od soboty jeździmy Trasą AK! Poznaj nową organizację ruchu | | targowek.info

Od soboty jeździmy Trasą AK! Poznaj nową organizację ruchu

To już pewne: w nocy drogowcy otwierają po latach remontów most i Trasę AK. Jeszcze trzy tygodnie potrwa usuwanie wygrodzeń, będą zwężenia, ale już wkrótce powinny zniknąć korki.

 

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał w piątek  pozwolenie na użytkowanie Trasy AK na odcinku Powązkowska – Modlińska wraz z przebudowanym Mostem gen. Stefana Grota-Roweckiego.

Oznacza to, że GDDKiA może rozpocząć wdrażanie docelowej organizacji ruchu. Ta procedura będzie trwać do trzech tygodni.

W pierwszej kolejności – już w sobotę – kierowcom zostanie udostępniona Trasa AK na odcinku od węzła Powązkowska  do Mostu gen. Grota-Roweckiego w pełnym przekroju – od 2 do 3 pasów ruchu na jezdni głównej oraz po 3 pasy ruchu na jezdni zbiorczo-rozprowadzającej – docelowo przeznaczonej dla ruchu lokalnego.

Przez kolejne 10 dni zamknięte będą jeszcze cztery pasy ruchu na samym moście – po dwa wewnętrzne w obu kierunkach. To czas jaki jest potrzebny na odtworzenie pasa rozdziału między jezdniami głównymi S8, czyli likwidację tzw. przewiązek.

Schemat ruchu na Moście Grota / materiały GDDKiA
Schemat ruchu na Moście Grota / materiały GDDKiA

Następnym etapem wdrażania docelowej organizacji i ruchu będzie odtworzenie wysp dzielących pomiędzy jezdniami S8 a jezdniami zbiorczo–rozprowadzającymi co zajmie ok. 10 dni. Będzie się to wiązało się z zawężeniem jezdni zbiorczo–rozprowadzających jak i ciągu głównego (tranzytowego) o jeden pas ruchu.

Po tej operacji udostępniony zostanie kierowcom zostanie cały most Grota-Roweckiego – w pełnym przekroju 10 pasów ruchu w obu kierunkach, choć prowadzone będą ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe na pozostałych obiektach.

Remont mostu Grota i Trasy AK w liczbach

 • Długość: 4,6 km (w tym długość mostu: 645 metrów)
 • Wartość: 796,3 mln zł
 • Data podpisania umowy: 18 lipca 2013 r.
 • Planowany termin zakończenia: październik 2015 r.

W ramach kontraktu (wcześniejszy remont Trasy Toruńskiej obejmował inny kontrakt):

– zburzonych i odbudowanych zostało 16  obiektów inżynierskich  – 7 wiaduktów, 6 estakad, tunel pod Trasą AK wraz z przejściem dla pieszych,

– wyremontowanych zostało 29 obiektów  – 11 wiaduktów, 9 estakad i 6 kładek i przejść dla pieszych,

– powstało 14 nowych, nieistniejących przed rozpoczęciem prac obiektów –  m.in. półtunelowe ekrany akustyczne, nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej w kierunku Poznania.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Od soboty jeździmy Trasą AK! Poznaj nową organizację ruchu

 • 12 września 2015 o godz. 18:56

  No to Białołęka i Marki mogą już nam uwolnić nieco św. Wincentego.

 • 14 września 2015 o godz. 07:44

  Taaaaaa było widać jak dzisiaj została uwolniona ;) 6:30 – Odrowąża stoi od Budowlanej. Wjazd na most Grota zabity totalnie już od Bazyliańskiej. A miało być tak hamerykańsko tak pięknie ;) a jest jak zawsze. W myślach twierdziłem że remont MG nie zmieni nic, lekko się łudząc że jednak będzie lepiej, a jak widac – jest jak zawsze … wręcz można rzec gorzej… nadzieja tylko w tym że jak otworzą do końca środek mostu to może będzie się łatwiej jeździło…

 • 14 września 2015 o godz. 08:28

  Ja dziś jechałem o 5:30 i już był korek, bo na jednym z pasów stał samochód techniczny. Ale widać, że rzeczywiście coś robili, myślę, że będzie lepiej

 • 14 września 2015 o godz. 09:37

  dziś stałam w korku 2h. znacznie dłużej niż zwykle. Byłam bli8ska załamania nerwowego. Po otwarciu jest gorzej niż przed.

 • 14 września 2015 o godz. 15:06

  Ja dzisiaj rano myślałam, że się załamie psychicznie. Przed 8 rano korek był tak duży, że wysiadłam na Bazyliańskiej i mimo przeziębienia szłam na piechotę jak najdalej byłam w stanie dojść. Do pracy ostatecznie dojechałam na 10… To jest nieludzkie, żeby w tym samym czasie prowadzić remonty na całym Bródnie, zlikwidować tramwaje, porobić objazdy i jeszcze zrobić kolejne utrudnienia na moście Grota-Roweckiego.

 • 17 września 2015 o godz. 15:55

  a ja sie pytam dlaczego nie ma buspasa na wincentego???????????
  czy ktoś tam na górze w końcu zacznie myslec?????

 • 19 września 2015 o godz. 23:06

  Na Wincentego buspas powiadasz?? ciekawe na którym pasie w stronę Żaby czy w stronę Bródna?? Może sprawdź gdzie taka ulica jest a potem pomyśl – podobno nie boli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.