Piknik Ekologiczny z Targówka hitem internetu

9
Share

Choć chyba nie za bardzo mamy się z czego cieszyć…

 

Od trzech dni internauci w całej Polsce z zapartym tchem oglądają, co się dzieje na Targówku.

Nagranie z sobotniego Rodzinnego Pikniku Ekologicznego, organizowanego w Parku Wiecha przez Urząd Dzielnicy Targówek, obejrzało na YouTube już kilkadziesiąt tysięcy osób. Filmik trafił na popularne serwisy, m.in. joemonster.org i wykop.pl, ludzie przesyłają go sobie mejlami. Dlaczego?

Niby na filmiku wszystko jest w porządku. Jest impreza masowa, więc stoi scena, są barierki ochronne, przy barierkach czuwają ochroniarze. Są namioty z atrakcjami, stoliki z krzesłami i wielki balon promocyjny Targówka. Na scenie prowadzący z zaangażowaniem tłumaczy widzom ekologiczne przesłanie.

Tylko… widzów brak. Pod sceną nie ma ani jednej osoby! Gdy kamera omiata resztę parku, widać może ze trzech przypadkowych przechodniów.

Dobrze, że są barierki, by odgrodzić zdziczały tłum.

Ochrona będzie miała pełne ręce roboty.

Pewnie niedaleko było otwarcie nowej biedronki ;)

Ale przezornie zatrudnili niewidomego konferansjera!

– to tylko niektóre komentarze rozweselonych internautów.

Zresztą, zobaczcie sami:

 

 

Oczywiście, jak to często w internecie bywa, sensacja jest lekko rozdmuchana.

Nagranie powstało na początku imprezy, w dodatku widać wyraźnie, że pada deszcz. W ciągu dnia pogoda się poprawiła i na piknik dotarło trochę osób, lecz tłumów z pewnością nie było. (Po prawdzie nas też tam nie było, choć w zapowiedziach weekendu o tym pikniku wspominaliśmy).

Ale choć robiący furorę w internecie filmik przejaskrawia sytuację, Rodzinnego Pikniku Ekologicznego z pewnością nie można uznać za udany. Zawiodła nie tylko pogoda, ale też przeciętny program, niezbyt porywające atrakcje, kiepska informacja w dzielnicy, może nawet sam temat imprezy.

Jednak mieszkańcy okolic Parku Wiecha na długo zapamiętają go z zupełnie innego powodu. Jakiego? To już opisał internauta w komentarzu na naszej stronie:

Piknik eko. Hałas niemożliwy do wytrzymania. Zgodę wydał burmistrz dzielnicy, ale o decybele już nie zadbali. Rozumiem , że im głośniej tym donoślej, a i ranga hałasu rośnie.

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx